identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

PROVERA SRL

CAEN 7120 — Activități de testări și analize tehnice
CUI 803174J1992000220324Plătitor TVA din 2000Verificat ANAF 15.10.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
128mii lei
▼ 3,1% vs. 2024
Profit net · 2025
23mii lei
▲ 4.723,4% vs. 2024
Salariați
1
Contracte publice
15
SEAP · activ 2024
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, PROVERA SRL a raportat o cifră de afaceri de 127.650 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 3,1%. Rezultatul net a fost un profit de 22.863 lei. Datoriile totale au scăzut cu 5,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
803174
Nr. Reg. Comerțului
J1992000220324 · EUID ROONRC.J1992000220324
Cod CAEN
7120 — Activități de testări și analize tehnice
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1992-11-30 (33 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Mediaş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
SIBIU
Localitate
Sat Aţel Com. Aţel
Adresă
JUD. SIBIU, SAT AŢEL COM. AŢEL, STR.
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
557020

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-15 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025128 mii lei▼ 3,1% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
33 mii66 mii99 mii132 mii2023 · cifră de afaceri: 123.165 lei2023 · profit net: 30.398 lei20232024 · cifră de afaceri: 131.786 lei2024 · profit net: 474 lei20242025 · cifră de afaceri: 127.650 lei128 mii2025 · profit net: 22.863 lei2025
Salariați
1
20232025
Datorii totale
142 mii lei▼ 5,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniuultimul sfert
CAEN 7120 · 2.897 firme · mai sus decât 22% dintre ele
Cifră de afaceri, în județsub mediană
Sibiu · mai sus decât 35% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
17,9% marjă · mai sus decât 49% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
17,9%
Creștere CA an/an
-3,1%
CA / salariat
127.650 lei
Datorii / active
68%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
34,0%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+1,1%/an
Lichiditate curentă
1,35
Grad de îndatorare
68%
Scor Z-Altman
1,98 (zonă gri)
Angajați, în timp
1 → 1 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025127.650−3,1%22.863+999%17,9%142.194209.44967.2551
2024131.786+7,0%474−98,4%0,4%149.944194.33644.3920
2023123.16530.39824,7%153.866197.78443.9181
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-15.

Contracte publice (SEAP)

15

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
15
Valoare totală
121.320 lei
Ultimul an
2024

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Activități de testări și analize tehnice · Sibiu

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-03-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
PROVERA SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →