identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

PREASMED SRL

CAEN 4329 — Alte lucrări de instalații pentru construcții
CUI 809940J32/1264/1992Neplătitor TVAVerificat ANAF 04.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
179mii lei
▼ 0,8% vs. 2024
Profit net · 2025
37mii lei
▼ 49,5% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Contracte publice
1
SEAP · activ 2021
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

PREASMED SRL (CUI 809940, nr. J32/1264/1992) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Mediaș, județul Sibiu, înființată în 1992. Activitatea principală: alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN 4329). Nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 179 mii lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 04.11.2026.

În anul 2025, PREASMED SRL a raportat o cifră de afaceri de 178.837 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 0,8%. Rezultatul net a fost un profit de 36.859 lei. Datoriile totale au crescut cu 9,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
809940
Nr. Reg. Comerțului
J32/1264/1992 · EUID ROONRC.J32/1264/1992
Cod CAEN
4329 — Alte lucrări de instalații pentru construcții
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuia actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 4323, 4324. Detalii
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1992-11-30 (33 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Mediaş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
SIBIU
Localitate
Mun. Mediaş
Adresă
JUD. SIBIU, MUN. MEDIAŞ, STR. STADIONULUI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
551105
Contact declarat
452 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-04 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 mN12345678
  1. ULCO MED SRL · 24 m · CAEN 4711
  2. RIXALF S.R.L. · 57 m · CAEN 7020
  3. BACHMANN ROMANIA SRL · 61 m · CAEN 2712 · +3 firme la aceeași adresă
  4. HCF BERATUNG S.R.L. · 67 m · CAEN 7022 · +1 firme la aceeași adresă
  5. COFFEE THE BEAN S.R.L. · 75 m · CAEN 5630 · +2 firme la aceeași adresă
  6. MEGASOLAR CONSTRUCT S.R.L. · 94 m · CAEN 4222 · +1 firme la aceeași adresă
  7. PROCONT SRL · 111 m · CAEN 6210
  8. COZMA C-A S.R.L. · 119 m · CAEN 4771

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025179 mii lei▼ 0,8% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
45 mii90 mii135 mii180 mii2023 · cifră de afaceri: 177.473 lei2023 · profit net: 86.275 lei20232024 · cifră de afaceri: 180.216 lei2024 · profit net: 73.048 lei20242025 · cifră de afaceri: 178.837 lei179 mii2025 · profit net: 36.859 lei2025
Salariați
1
20232025
Datorii totale
16 mii lei▲ 9,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 4329 · 343 firme · mai sus decât 35% dintre ele
Cifră de afaceri, în județsub mediană
Sibiu · mai sus decât 43% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
20,6% marjă · mai sus decât 60% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
20,6%
Creștere CA an/an
-0,8%
CA / salariat
178.837 lei
Datorii / active
30%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99,3%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+2,6%/an
Lichiditate curentă
3,31
Grad de îndatorare
30%
Scor Z-Altman
9,26 (zonă sigură)
Angajați, în timp
2 → 1 (2021–2025, -50%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025178.837−0,8%36.859−49,5%20,6%16.09953.21037.1111
2024180.216+1,5%73.048−15,3%40,5%14.70188.00173.3001
2023177.47386.27548,6%4.56791.29486.7271
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-04.

Contracte publice (SEAP)

1

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
1
Valoare totală
34.000 lei
Ultimul an
2021

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Ca pârât
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2024-12-209076/257/2024Judecătoria Mediascerere de valoare redusăFondPârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Alte lucrări de instalații pentru construcții · Sibiu

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre PREASMED SRL

Este PREASMED SRL o firmă activă?

Da. PREASMED SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 04.11.2026).

Este PREASMED SRL plătitoare de TVA?

Nu, PREASMED SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 04.11.2026).

Ce cifră de afaceri are PREASMED SRL?

În 2025, PREASMED SRL a avut o cifră de afaceri de 178.837 lei, în scădere cu 0,8% față de 2024, și un profit net de 36.859 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are PREASMED SRL?

În 2025, PREASMED SRL a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este PREASMED SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care PREASMED SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 29.09.2026.

Are PREASMED SRL procese în instanță?

Da, PREASMED SRL apare în 1 dosar pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are PREASMED SRL datorii la ANAF?

PREASMED SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul PREASMED SRL?

Sediul social declarat al PREASMED SRL este în JUD. SIBIU, MUN. MEDIAŞ, STR. STADIONULUI.

Ce activitate are PREASMED SRL?

Activitatea principală declarată a PREASMED SRL este „Alte lucrări de instalații pentru construcții” (cod CAEN 4329).

Când a fost înființată PREASMED SRL?

PREASMED SRL a fost înregistrată pe 30.11.1992, cu numărul de ordine în registrul comerțului J32/1264/1992.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
PREASMED SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala