identitate. Intră în cont Pro
15 ANI PE PIAȚĂ

ULCO MED SRL

CAEN 4711 — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
CUI 29081208J32/856/2011Plătitor TVA din 2012Verificat ANAF 31.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
7,37mil lei
▼ 8,9% vs. 2024
Profit net · 2025
526mii lei
▲ 285,4% vs. 2024
Salariați
9
▼ 10,0% vs. 2024
Contracte publice
1
SEAP · activ 2022
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

ULCO MED SRL (CUI 29081208, nr. J32/856/2011) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Mediaș, județul Sibiu, înființată în 2011. Activitatea principală: comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711). Este plătitoare de TVA din 2012. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 7,37 mil lei și 9 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 31.10.2026.

În anul 2025, ULCO MED SRL a raportat o cifră de afaceri de 7.365.645 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 8,9%. Rezultatul net a fost un profit de 526.360 lei. Datoriile totale au crescut cu 78,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 9.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
29081208
Nr. Reg. Comerțului
J32/856/2011 · EUID ROONRC.J32/856/2011
Cod CAEN
4711 — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2011-09-08 (15 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Mediaş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
SIBIU
Localitate
Mun. Mediaş
Adresă
JUD. SIBIU, MUN. MEDIAŞ, STR. STADIONULUI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
551105

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-31 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 mN12345678
  1. PREASMED SRL · 24 m · CAEN 4329
  2. RIXALF S.R.L. · 42 m · CAEN 7020
  3. HCF BERATUNG S.R.L. · 45 m · CAEN 7022 · +1 firme la aceeași adresă
  4. BACHMANN REAL ESTATE RO SRL · 63 m · CAEN 6820 · +3 firme la aceeași adresă
  5. PROCONT SRL · 91 m · CAEN 6210
  6. PRO PAN FOREST SRL · 96 m · CAEN 210 · +2 firme la aceeași adresă
  7. COZMA C-A S.R.L. · 98 m · CAEN 4771
  8. MEGASOLAR CONSTRUCT S.R.L. · 105 m · CAEN 4222 · +1 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20257,37 mil lei▼ 8,9% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
2,02 mil4,04 mil6,06 mil8,08 mil2023 · cifră de afaceri: 7.711.135 lei2023 · profit net: 511.164 lei20232024 · cifră de afaceri: 8.082.686 lei2024 · profit net: 136.584 lei20242025 · cifră de afaceri: 7.365.645 lei7,37 mil2025 · profit net: 526.360 lei2025
Salariați
9▼ 10,0%
20232025
Datorii totale
2,37 mil lei▲ 78,1%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4711 · 32.534 firme · mai sus decât 97% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Sibiu · mai sus decât 95% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
7,2% marjă · mai sus decât 71% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
7,1%
Creștere CA an/an
-8,9%
CA / salariat
818.405 lei
Datorii / active
77%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
74,6%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+17,8%/an
Grad de îndatorare
77%
Angajați, în timp
12 → 9 (2021–2025, -25%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20257.365.645−8,9%526.360+285%7,1%2.372.2583.098.946705.2849
20248.082.686+4,8%136.584−73,3%1,7%1.331.7921.647.301315.50910
20237.711.135511.1646,6%800.4761.571.763771.4889
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-31.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

1

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
1
Valoare totală
2.081 lei
Ultimul an
2022

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate

FirmăCUIStare
GREEN ENERGY FELGAS S.R.L.46153525în funcțiune
ULEX SRL3237991în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 5 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 3 active, cifră de afaceri cumulată 15,88 mil lei, 19 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · Sibiu

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre ULCO MED SRL

Este ULCO MED SRL o firmă activă?

Da. ULCO MED SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 31.10.2026).

Este ULCO MED SRL plătitoare de TVA?

Da, ULCO MED SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.10.2012 (verificare ANAF din 31.10.2026). Codul de TVA este RO29081208.

Ce cifră de afaceri are ULCO MED SRL?

În 2025, ULCO MED SRL a avut o cifră de afaceri de 7.365.645 lei, în scădere cu 8,9% față de 2024, și un profit net de 526.360 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are ULCO MED SRL?

În 2025, ULCO MED SRL a raportat un număr mediu de 9 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este ULCO MED SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care ULCO MED SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 25.09.2026.

Are ULCO MED SRL datorii la ANAF?

ULCO MED SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul ULCO MED SRL?

Sediul social declarat al ULCO MED SRL este în JUD. SIBIU, MUN. MEDIAŞ, STR. STADIONULUI.

Ce activitate are ULCO MED SRL?

Activitatea principală declarată a ULCO MED SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711).

Când a fost înființată ULCO MED SRL?

ULCO MED SRL a fost înregistrată pe 08.09.2011, cu numărul de ordine în registrul comerțului J32/856/2011.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ULCO MED SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala