identitate. Intră în cont Pro
30 ANI PE PIAȚĂ

SIAD ROMANIA SRL

CAEN 2011 — Fabricarea gazelor industriale
CUI 8184529J40/1056/1996Plătitor TVA din 1996Verificat ANAF 13.10.2026RO e-Facturasiad.roActivăDistribuitor angro de medicamenteAviz ANMDMR (dispozitive medicale)Fabricant de medicamente autorizatAutorizat ISCIR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
171,46mil lei
▼ 2,7% vs. 2024
Profit net · 2025
28,30mil lei
▼ 19,4% vs. 2024
Salariați
82
▲ 2,5% vs. 2024
Contracte publice
3.812
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, SIAD ROMANIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 171.461.946 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 2,7%. Rezultatul net a fost un profit de 28.302.545 lei. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 82.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
8184529
Nr. Reg. Comerțului
J40/1056/1996 · EUID ROONRC.J40/1056/1996
Cod CAEN
2011 — Fabricarea gazelor industriale
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1996-03-04 (30 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 6 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, DRUMUL OSIEI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Contact declarat
5 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-13 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

declarat

Site declarat de firmă la registrul comerțului (date deschise ONRC).

Website
siad.ro
Ultima schimbare
site căzut (0) · 11.10.2026

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 m250 mN12345678
  1. DENPINKY S.R.L. · 40 m · CAEN 4724
  2. DESIGN & DEVELOPMENT SRL · 205 m · CAEN 6832 · +1 firme la aceeași adresă
  3. THERMOSTAHL ROMANIA SISTEME TERMICE SRL · 209 m · CAEN 2521 · +1 firme la aceeași adresă
  4. NEXT DUAL SYSTEM S.R.L. · 222 m · CAEN 4791
  5. DUX AID S.R.L. · 238 m · CAEN 4791 · +2 firme la aceeași adresă
  6. AKHENATON T&M SRL · 247 m · CAEN 4711 · +1 firme la aceeași adresă
  7. SMART ONLINE DISTRIBUTION SRL · 249 m · CAEN 6812 · +19 firme la aceeași adresă
  8. EXPERT CONT INTERNATIONAL SRL · 251 m · CAEN 6920 · +8 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 2025171,46 mil lei▼ 2,7% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
45,17 mil90,34 mil135,50 mil180,67 mil2023 · cifră de afaceri: 180.672.912 lei2023 · profit net: 33.189.354 lei20232024 · cifră de afaceri: 176.169.907 lei2024 · profit net: 35.124.618 lei20242025 · cifră de afaceri: 171.461.946 lei171,46 mil2025 · profit net: 28.302.545 lei2025
Salariați
82▲ 2,5%
20232025
Datorii totale
22,55 mil lei▼ 0,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 2011 · 42 firme · mai sus decât 93% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Municipiul București · mai sus decât 99% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
16,5% marjă · mai sus decât 61% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
16,5%
Creștere CA an/an
-2,7%
CA / salariat
2.090.999 lei
Datorii / active
7%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
9,9%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+14,6%/an
Grad de îndatorare
7%
Angajați, în timp
72 → 82 (2021–2025, +14%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025171.461.946−2,7%28.302.545−19,4%16,5%22.546.859307.713.205284.913.62182
2024176.169.907−2,5%35.124.618+5,8%19,9%22.592.205286.980.001264.447.48480
2023180.672.91233.189.35418,4%22.188.558249.267.498226.635.12276
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-13.

Legi noi care privesc firma asta

4

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

5

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Distribuitor angro de medicamente autorizat ANMDMR
loc distribuție: Cluj Napoca, Cluj; Procurare/comercializare, detinere (depozitare)/manipulare si livrare
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
577Dvalabil—Agenția Națională a Medicamentului și a Dispozitivelor Medicale (ANMDMR)
lista din 04.10.2026
Aviz de funcționare dispozitive medicale ANMDMR
activități: distribuție; software medical: distribuție
159valabil13.02.2028Agenția Națională a Medicamentului și a Dispozitivelor Medicale (ANMDMR)
lista din 04.10.2026
Fabricant de medicamente de uz uman autorizat ANMDMR
listă actualizată la 04.10.2024
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
65Fvalabil—Agenția Națională a Medicamentului și a Dispozitivelor Medicale (ANMDMR)
lista din 04.10.2026
Autorizație ISCIR: recipiente-butelii
lucrări: tip I, tip J; autorizat din 23.02.2026
5077/3valabil—ISCIR
lista din 04.10.2026
Autorizație ISCIR: supape de siguranță
lucrări: tip K, tip L; autorizat din 23.02.2026
4002/2valabil—ISCIR
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

3.812

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
977
Valoare totală
2.619.310 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
2.835
Valoare totală
14.526.761 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

703
Dosare în care firma apare ca parte
703
Ca creditor
295
Ca reclamant
270
Ca pârât
18
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-09-18915/45/2026Curtea De Apel IasiPlângere împotriva deciziei CNSC Decizia CNSC nr. 2870/C6/2765 din 03.09.2026RecursIntimat intervenient
2026-09-182723/90/2026Tribunalul Valceacontestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar -în doFondCreditor
2026-09-1018857/303/2025Tribunalul BucurestipretenţiiApelIntimat
2026-09-0722631/303/2026Judecătoria Sectorul6bucuresticerere de valoare redusăFondReclamant
2026-09-0422542/303/2026Judecătoria Sectorul6bucuresticerere de valoare redusăFondReclamant
2026-08-254066/317/2026Judecătoria Targucarbunesticontestaţie la executareFondIntimat
2026-08-1920922/303/2026Judecătoria Sectorul6bucuresticerere de valoare redusăFondReclamant
2026-08-1020054/303/2026Judecătoria Sectorul6bucurestiordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondCreditor
2026-08-0519693/303/2026Judecătoria Sectorul6bucuresticerere de valoare redusăFondReclamant
2026-08-0519694/303/2026Judecătoria Sectorul6bucuresticerere de valoare redusăFondReclamant

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Listăm cele mai recente 30 dosare din 703; restul se pot consulta pe portal.just.ro. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea gazelor industriale · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

1

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 1 modificare pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SIAD ROMANIA SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →