identitate. Intră în cont Pro
30 ANI PE PIAȚĂ

MIVA CONSTRUCT SRL

CAEN 4752 — Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
CUI 8298973J1996000167014Plătitor TVA din 1996Verificat ANAF 30.10.2026ActivăLicență transport ARR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
7,80mil lei
▼ 11,8% vs. 2024
Profit net · 2025
−134mii lei
▼ 276,4% vs. 2024
Salariați
19
▼ 5,0% vs. 2024
Contracte publice
435
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

MIVA CONSTRUCT SRL (CUI 8298973, nr. J1996000167014) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Sebeș, județul Alba, înființată în 1996. Activitatea principală: comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate (CAEN 4752). Este plătitoare de TVA din 1996. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 7,80 mil lei și 19 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 30.10.2026.

În anul 2025, MIVA CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 7.804.190 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 11,8%. Rezultatul net a fost o pierdere de 133.594 lei. Datoriile totale au scăzut cu 15,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 19.
Observații
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-133.594 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
8298973
Nr. Reg. Comerțului
J1996000167014 · EUID ROONRC.J1996000167014
Cod CAEN
4752 — Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1996-04-05 (30 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Sebeş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
ALBA
Localitate
Mun. Sebeş
Adresă
JUD. ALBA, MUN. SEBEŞ, STR. SAVA HENŢIA · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
515800

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-30 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 2 firme.

100 mN12345678
  1. CMT RESOURCES S.R.L. · 32 m · CAEN 9329
  2. YOUR GREEN NEST S.R.L. · 37 m · CAEN 5911 · +1 firme la aceeași adresă
  3. STOCKTRADING ROM SRL · 73 m · CAEN 4642
  4. CAMIRO SPED SRL · 76 m · CAEN 4941
  5. FOXEYE TRADER S.R.L. · 106 m · CAEN 7420
  6. YANNIS CAR SERV SRL · 133 m · CAEN 4782
  7. ADI & CLAUDIU AUTO SRL · 135 m · CAEN 4941 · +2 firme la aceeași adresă
  8. PLATZ-AUTO HABYB RENT A CAR S.R.L. · 146 m · CAEN 4511

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20257,80 mil lei▼ 11,8% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
2,30 mil4,60 mil6,90 mil9,19 mil2023 · cifră de afaceri: 9.194.011 lei2023 · profit net: 220.626 lei20232024 · cifră de afaceri: 8.851.884 lei2024 · profit net: 75.746 lei20242025 · cifră de afaceri: 7.804.190 lei7,80 mil2025 · profit net: -133.594 lei2025
Salariați
19▼ 5,0%
20232025
Datorii totale
1,05 mil lei▼ 15,1%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4752 · 2.862 firme · mai sus decât 93% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Alba · mai sus decât 96% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
-1,7% marjă · mai sus decât 25% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-1,7%
Creștere CA an/an
-11,8%
CA / salariat
410.747 lei
Datorii / active
48%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-11,4%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+1,3%/an
Grad de îndatorare
48%
Angajați, în timp
23 → 19 (2021–2025, -17%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20257.804.190−11,8%-133.594−276%-1,7%1.050.3812.201.4131.170.13319
20248.851.884−3,7%75.746−65,7%0,9%1.237.7572.647.3601.425.94920
20239.194.011220.6262,4%1.264.4472.758.1731.508.02920
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-30.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Transport rutier de marfă/persoane
MIVA CONSTRUCT SRL, SEBES
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

435

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
82
Valoare totală
54.713 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
353
Valoare totală
406.137 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

5
Dosare în care firma apare ca parte
5
Ca creditor
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-08-2633484/94/2026Judecătoria Bufteavalidare poprire 2579/S/2026FondTerţ poprit
2025-12-2949262/94/2025Judecătoria Bufteavalidare poprire 5798/2025FondTerţ poprit
2023-12-2231880/94/2023Judecătoria Bufteavalidare poprire 150/2023FondTerţ poprit
2012-12-1814715/107/2012Tribunalul Albaprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondCreditor
2009-10-014662/107/2009Tribunalul Albaprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
IMPACT COM SRL8680247radiată

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 1 active, cifră de afaceri cumulată 7,80 mil lei, 19 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate · Alba

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-03-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre MIVA CONSTRUCT SRL

Este MIVA CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da. MIVA CONSTRUCT SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 30.10.2026).

Este MIVA CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, MIVA CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 05.04.1996 (verificare ANAF din 30.10.2026). Codul de TVA este RO8298973.

Ce cifră de afaceri are MIVA CONSTRUCT SRL?

În 2025, MIVA CONSTRUCT SRL a avut o cifră de afaceri de 7.804.190 lei, în scădere cu 11,8% față de 2024, și o pierdere netă de 133.594 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are MIVA CONSTRUCT SRL?

În 2025, MIVA CONSTRUCT SRL a raportat un număr mediu de 19 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este MIVA CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care MIVA CONSTRUCT SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 12.10.2026.

Are MIVA CONSTRUCT SRL procese în instanță?

Da, MIVA CONSTRUCT SRL apare în 5 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are MIVA CONSTRUCT SRL datorii la ANAF?

MIVA CONSTRUCT SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul MIVA CONSTRUCT SRL?

Sediul social declarat al MIVA CONSTRUCT SRL este în JUD. ALBA, MUN. SEBEŞ, STR. SAVA HENŢIA.

Ce activitate are MIVA CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală declarată a MIVA CONSTRUCT SRL este „Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate” (cod CAEN 4752).

Când a fost înființată MIVA CONSTRUCT SRL?

MIVA CONSTRUCT SRL a fost înregistrată pe 05.04.1996, cu numărul de ordine în registrul comerțului J1996000167014.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MIVA CONSTRUCT SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala