identitate. Intră în cont Pro
30 ANI PE PIAȚĂ

MARC CONSTRUCT SRL

CAEN 4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 8786966J01/483/1996Plătitor TVA din 1997Verificat ANAF 03.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
114mii lei
▼ 78,6% vs. 2024
Profit net · 2025
26mii lei
▲ 31,5% vs. 2024
Salariați
2
▼ 71,4% vs. 2024
Vechime
30ani
din 1996
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

MARC CONSTRUCT SRL (CUI 8786966, nr. J01/483/1996) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Aiud, județul Alba, înființată în 1996. Activitatea principală: lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120). Este plătitoare de TVA din 1997. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 114 mii lei și 2 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 03.11.2026.

În anul 2025, MARC CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 113.771 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 78,6%. Rezultatul net a fost un profit de 26.497 lei. Datoriile totale au scăzut cu 8,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
8786966
Nr. Reg. Comerțului
J01/483/1996 · EUID ROONRC.J01/483/1996
Cod CAEN
4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuia actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 4100, 4399, 9130. Detalii
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1996-09-18 (30 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Aiud
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
ALBA
Localitate
Mun. Aiud
Adresă
JUD. ALBA, MUN. AIUD, STR. AVRAM IANCU · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
515200
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-03 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 1 firme.

100 mN12345678
  1. BECONPREST S.R.L. · 31 m · CAEN 4100
  2. ELSA BLOOMEXPERT S.R.L. · 41 m · CAEN 4622
  3. BIROU PROIECTARE BUDUŞAN SRL · 44 m · CAEN 7111
  4. SC POJAR TEST SRL · 55 m · CAEN 8553
  5. SERANA DAILY CLEAN S.R.L. · 55 m · CAEN 9610 · +1 firme la aceeași adresă
  6. HUUKKI STEEL S.R.L. · 60 m · CAEN 4673 · +1 firme la aceeași adresă
  7. LINDAS SHOP S.R.L. · 72 m · CAEN 4712
  8. EKER PRO S.R.L. · 81 m · CAEN 4120 · +3 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025114 mii lei▼ 78,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
133 mii265 mii398 mii530 mii2023 · cifră de afaceri: 208.185 lei2023 · profit net: -217.125 lei20232024 · cifră de afaceri: 530.476 lei2024 · profit net: 20.156 lei20242025 · cifră de afaceri: 113.771 lei114 mii2025 · profit net: 26.497 lei2025
Salariați
2▼ 71,4%
20232025
Datorii totale
664 mii lei▼ 8,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 4120 · 13.829 firme · mai sus decât 35% dintre ele
Cifră de afaceri, în județsub mediană
Alba · mai sus decât 35% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
23,3% marjă · mai sus decât 67% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
23,3%
Creștere CA an/an
-78,6%
CA / salariat
56.886 lei
Datorii / active
87%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
27,0%
Creștere medie anuală (2015–2025)
-15,5%/an
Grad de îndatorare
87%
Angajați, în timp
7 → 2 (2021–2025, -71%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025113.771−78,6%26.497+31,5%23,3%664.378762.53098.1522
2024530.476+155%20.1563,8%722.436794.09171.6557
2023208.185-217.125-104,3%743.189791.46151.4989
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-03.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL METALUL SA17911804radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 14 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 3 județe: 6 active, cifră de afaceri cumulată 9,83 mil lei, 43 salariați, 7 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Alba

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

1

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 1 modificare pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre MARC CONSTRUCT SRL

Este MARC CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da. MARC CONSTRUCT SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 03.11.2026).

Este MARC CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, MARC CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.09.1997 (verificare ANAF din 03.11.2026). Codul de TVA este RO8786966.

Ce cifră de afaceri are MARC CONSTRUCT SRL?

În 2025, MARC CONSTRUCT SRL a avut o cifră de afaceri de 113.771 lei, în scădere cu 78,6% față de 2024, și un profit net de 26.497 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are MARC CONSTRUCT SRL?

În 2025, MARC CONSTRUCT SRL a raportat un număr mediu de 2 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este MARC CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care MARC CONSTRUCT SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 18.08.2026.

Are MARC CONSTRUCT SRL datorii la ANAF?

MARC CONSTRUCT SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul MARC CONSTRUCT SRL?

Sediul social declarat al MARC CONSTRUCT SRL este în JUD. ALBA, MUN. AIUD, STR. AVRAM IANCU.

Ce activitate are MARC CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală declarată a MARC CONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120).

Când a fost înființată MARC CONSTRUCT SRL?

MARC CONSTRUCT SRL a fost înregistrată pe 18.09.1996, cu numărul de ordine în registrul comerțului J01/483/1996.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MARC CONSTRUCT SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala