identitate. Intră în cont Pro
29 ANI PE PIAȚĂ

BAYTA TRADE S.R.L.

CAEN 8292 — Activități de ambalare
CUI 9241231J05/320/1997Plătitor TVA din 2016Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20152025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
389mii lei
▼ 41,8% vs. 2024
Profit net · 2025
−70mii lei
▲ 47,2% vs. 2024
Salariați
5
▼ 37,5% vs. 2024
Contracte publice
10
SEAP · activ 2021
În anul 2025, BAYTA TRADE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 388.658 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 41,8%. Rezultatul net a fost o pierdere de 70.055 lei. Datoriile totale au crescut cu 41,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 5.
Observații
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-70.055 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
9241231
Nr. Reg. Comerțului
J05/320/1997 · EUID ROONRC.J05/320/1997
Cod CAEN
8292 — Activități de ambalare
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1997-03-12 (29 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
BIHOR
Localitate
Mun. Oradea
Adresă
JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, STR. TABACARILOR, NR.19 · 3 firme aici
Cod poștal
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
388.658 lei
▼ 41,8%
Profit net
-70.055 lei
▲ 47,2%
Datorii
36.541 lei
▲ 41,4%
Salariați
5
▼ -3
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 1.541.685 lei2024: 667.437 lei2025: 388.658 lei389 mii20232025
Evoluția profitului net
2023: 627.891 lei2024: -132.777 lei2025: -70.055 lei−70 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 82024: 82025: 5520232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
-18,0%
Creștere CA an/an
-41,8%
CA / salariat
77.732 lei
Datorii / active
68%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-399,1%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+6,0%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025388.658 lei-70.055 lei36.541 lei54.094 lei17.553 lei5
2024667.437 lei-132.777 lei25.839 lei114.404 lei87.608 lei8
20231.541.685 lei627.891 lei28.661 lei912.503 lei882.885 lei8
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-12.

Contracte publice (SEAP)

10

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
10
Valoare totală
735.125 lei
Ultimul an
2021

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme conectate

2

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

CG
CHIM G.F.M.I. SRL
CUI 30171223 · Fabricarea altor produse chimice n.c.a.
PL
PRODFLORIS LUANDA S.R.L.
CUI 2398728 · Fabricarea altor produse chimice n.c.a.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Activități de ambalare · Bihor

PB
PACK BROTHERS S.R.L.
CUI 52961568 · Mun. Oradea
RS
RIVERBOX S.R.L.
CUI 52375984 · Mun. Oradea
HE
HYPEFILL EAST S.R.L.
CUI 51849494 · Mun. Oradea
AS
ARCECOM S.R.L.
CUI 51365672 · Mun. Oradea
NA
NOAH AGRO IMPEX S.R.L.
CUI 49901566 · Mun. Oradea
HS
HELPSHIP S.R.L.
CUI 40547237 · Mun. Oradea

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

2

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 2 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
BAYTA TRADE S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →