identitate. Intră în cont Pro
29 ANI PE PIAȚĂ

SUMMIT AGRO ROMANIA SRL

CAEN 4675 — Comerț cu ridicata al produselor chimice
CUI 9246530J40/1636/1997Plătitor TVA din 1997Verificat ANAF 08.10.2026summit-agro.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)Înregistrat ANF (fitosanitar)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
193,89mil lei
▼ 5,6% vs. 2024
Profit net · 2025
10,89mil lei
▲ 15,8% vs. 2024
Salariați
34
▲ 70,0% vs. 2024
Vechime
29ani
din 1997
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, SUMMIT AGRO ROMANIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 193.887.814 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 5,6%. Rezultatul net a fost un profit de 10.888.190 lei. Datoriile totale au scăzut cu 22,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 34.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
9246530
Nr. Reg. Comerțului
J40/1636/1997 · EUID ROONRC.J40/1636/1997
Cod CAEN
4675 — Comerț cu ridicata al produselor chimice
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuia actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 4685. Detalii
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1997-03-13 (29 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, CALEA VICTORIEI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-08 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

declarat

Site legat de firmă prin numele domeniului, care coincide cu numele firmei (unic în registru).

Website
summit-agro.ro
Nota site-ului
6,9/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 30.09.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

6 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 51 firme.

100 mN123456
  1. GALERIA DE ARTE FRUMOASE SRL · 22 m · CAEN 4615
  2. OOSTVEEN CONSULTING EXPERT SRL · 26 m · CAEN 6832 · +24 firme la aceeași adresă
  3. TRANSLATION OFFICE S.R.L. · 29 m · CAEN 7430
  4. G & G CONSULTING ASOCIATES INTERNATIONAL S.R.L. · 35 m · CAEN 9602 · +5 firme la aceeași adresă
  5. CARPATHIA COMPART SRL · 39 m · CAEN 4729 · +2 firme la aceeași adresă
  6. ORELY SRL · 40 m · CAEN 5211 · +3 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 2025193,89 mil lei▼ 5,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
64,48 mil128,95 mil193,43 mil257,91 mil2023 · cifră de afaceri: 257.907.217 lei2023 · profit net: 15.348.012 lei20232024 · cifră de afaceri: 205.317.354 lei2024 · profit net: 9.399.458 lei20242025 · cifră de afaceri: 193.887.814 lei193,89 mil2025 · profit net: 10.888.190 lei2025
Salariați
34▲ 70,0%
20232025
Datorii totale
88,90 mil lei▼ 22,9%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4675 · 206 firme · mai sus decât 100% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Municipiul București · mai sus decât 99% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
5,6% marjă · mai sus decât 52% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
5,6%
Creștere CA an/an
-5,6%
CA / salariat
5.702.583 lei
Datorii / active
67%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
26,5%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+2,9%/an
Grad de îndatorare
68%
Angajați, în timp
43 → 34 (2021–2025, -21%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025193.887.814−5,6%10.888.190+15,8%5,6%88.898.273131.702.28341.138.97534
2024205.317.354−20,4%9.399.458−38,8%4,6%115.302.871156.819.55738.374.01620
2023257.907.21715.348.0126,0%141.087.799189.872.59844.322.57144
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-08.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

2

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Operator înregistrat ANF pentru comercializarea produselor de protecția plantelor
comercializare – depozite; sediu: Bucuresti, Str. Dr. Iacob Felix, Nr. 87, Mun. Bucuresti; punct de lucru: Codlea Str. Campul Alb, Nr. 1, Jud. Brasov
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
—valabil—Autoritatea Națională Fitosanitară (ANF)
lista din 04.10.2026

Dosare în instanță

8
Dosare în care firma apare ca parte
8
Ca creditor
7
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-07-317911/3/2017/a2Curtea De Apel Bucurestiprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăApelIntimat Creditor
2026-05-042632/2/2026Curtea De Apel Bucurestiprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată Ds. nr. 28543/3/2016 TBApelIntimat Creditor
2025-03-2811714/299/2025Judecătoria Sectorul1bucuresticonfiscare specială (art.315 lit. c NCPP) 7273/160/P/2021FondIntimat
2024-09-126074/111/2017/a7Curtea De Apel Oradeaprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată contestare raport şi plApelIntimat Creditor
2023-12-146074/111/2017/a8Tribunalul Bihorcontestare raport şi plan de distribuire sumeFondCreditor
2023-12-126074/111/2017/a7Tribunalul Bihorcontestare raport şi plan de distribuire sumeFondCreditor
2017-09-296074/111/2017Tribunalul Bihordeschiderea procedurii la cererea debitoruluiFondCreditor
2011-03-013728/99/2011Tribunalul Iasiprocedura insolvenţei – societăţi în comandită pe acţiuniFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu ridicata al produselor chimice · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

4

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2022 încoace.

Registrul comerțului consemnează 4 modificări pentru această firmă din 2022 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SUMMIT AGRO ROMANIA SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →