identitate. Intră în cont Pro
29 ANI PE PIAȚĂ

PROCOM PASCAL SRL

CAEN 1051 — Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
CUI 9663228J1997000318271Plătitor TVA din 1998Verificat ANAF 10.10.2026ActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)Autorizat ANSVSA (subproduse)Aprobat ANSVSA (export UE)Licență transport ARR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
23,71mil lei
▲ 7,2% vs. 2024
Profit net · 2025
1,53mil lei
▼ 12,7% vs. 2024
Salariați
27
▼ 3,6% vs. 2024
Contracte publice
177
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, PROCOM PASCAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 23.709.045 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 7,2%. Rezultatul net a fost un profit de 1.529.284 lei. Datoriile totale au crescut cu 40,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 27.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
9663228
Nr. Reg. Comerțului
J1997000318271 · EUID ROONRC.J1997000318271
Cod CAEN
1051 — Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1997-08-08 (29 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Neamţ
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
NEAMŢ
Localitate
Sat Păstrăveni Com. Păstrăveni
Adresă
JUD. NEAMŢ, SAT PĂSTRĂVENI COM. PĂSTRĂVENI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
617300

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-10 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202523,71 mil lei▲ 7,2% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
6,52 mil13,03 mil19,55 mil26,06 mil2023 · cifră de afaceri: 26.064.503 lei2023 · profit net: 1.603.963 lei20232024 · cifră de afaceri: 22.116.227 lei2024 · profit net: 1.752.638 lei20242025 · cifră de afaceri: 23.709.045 lei23,71 mil2025 · profit net: 1.529.284 lei2025
Salariați
27▼ 3,6%
20232025
Datorii totale
4,14 mil lei▲ 40,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 1051 · 303 firme · mai sus decât 85% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Neamț · mai sus decât 99% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
6,5% marjă · mai sus decât 70% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
6,5%
Creștere CA an/an
+7,2%
CA / salariat
878.113 lei
Datorii / active
18%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
12,7%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+13,6%/an
Grad de îndatorare
18%
Angajați, în timp
25 → 27 (2021–2025, +8%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202523.709.045+7,2%1.529.284−12,7%6,5%4.140.72223.593.63612.041.55027
202422.116.227−15,1%1.752.638+9,3%7,9%2.954.17316.196.72710.512.26728
202326.064.5031.603.9636,2%3.595.46315.242.1568.759.62928
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-10.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

8

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Unitate subproduse animale (SNCU) aprobată/înregistrată ANSVSA
Alţi operatori înregistraţi; activitate: alte utilizări; categoria 3; Neamt
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
04/ 11.10.2012valabil—ANSVSA
lista din 04.10.2026
Unitate alimentară aprobată sanitar-veterinar ANSVSA (listă UE)
SECTIUNEA 9 - LAPTE CRUD SI PRODUSE LACTATE; jud. Neamt, loc. Păstrăveni
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
L123valabil—ANSVSA
lista din 04.10.2026
Unitate alimentară aprobată sanitar-veterinar ANSVSA (listă UE)
SECTIUNEA 9 - LAPTE CRUD SI PRODUSE LACTATE; jud. Neamt, loc Urecheni
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
L1473valabil—ANSVSA
lista din 04.10.2026
Unitate alimentară aprobată sanitar-veterinar ANSVSA (listă UE)
SECTIUNEA 9 - LAPTE CRUD SI PRODUSE LACTATE; jud. Neamt, loc Pastraveni, com. Pastraveni
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
L1474valabil—ANSVSA
lista din 04.10.2026
Unitate alimentară aprobată sanitar-veterinar ANSVSA (listă UE)
SECTIUNEA 9 - LAPTE CRUD SI PRODUSE LACTATE; jud. Neamt, loc Totoiesti, com. Tupilati
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
L1475valabil—ANSVSA
lista din 04.10.2026
Unitate alimentară aprobată sanitar-veterinar ANSVSA (listă UE)
SECTIUNEA 9 - LAPTE CRUD SI PRODUSE LACTATE; jud. Neamt, loc Budesti-Faurei
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
L1476valabil—ANSVSA
lista din 04.10.2026
Transport rutier de marfă/persoane
PROCOM PASCAL SRL, PASTRAVENI
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Mărci înregistrate

1

Mărcile depuse pe numele firmei la OSIM, EUIPO sau WIPO, după registrul TMview.

VERO PROCOM PASCAL OSIM 2021

Contracte publice (SEAP)

177

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
177
Valoare totală
120.388 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

9
Dosare în care firma apare ca parte
9
Ca reclamant
2
Ca creditor
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-07-0933029/3/2022Curtea De Apel BucurestipretenţiiApelIntimat Reclamant
2026-06-0210679/180/2026Judecătoria Bacauvalidare poprire DS.EX. 5046/2025 BEJ VASILIU C-TINFondTerţ poprit
2026-03-3112206/3/2026Tribunalul Bucuresticererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)FondCreditor
2025-06-1820959/3/2025Tribunalul Bucuresticererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)FondCreditor
2025-02-211858/279/2025Judecătoria Piatraneamtplângere contravenţională (OUG 195/2002 R) PNTY 0146569/01.02.2025FondPetent
2024-11-0732901/212/2024Judecătoria Constantaplângere soluţii de neurmărire/netrimitere judecată (art.340 NCPP) ordonanta de FondIntimat
2024-07-092659/321/2024Judecătoria Targuneamtvalidare poprireFondTerţ poprit
2022-11-2433029/3/2022Tribunalul BucurestipretenţiiFondReclamant
2022-04-0818667/302/2020*Tribunalul Bucuresticontestaţie la executareApelIntimat

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

5 firme afiliate

FirmăCUIStare
CUSOS 2 S.R.L.42824040în funcțiune
CUSOS UNO S.R.L.43026675în funcțiune
LACTO BENPAS SRL27436819în funcțiune
TRANSIOVIŢĂ SRL38245610în funcțiune
ZORBA GRECU METROPOLIS SRL26170556în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 12 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 9 active, cifră de afaceri cumulată 30,37 mil lei, 61 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor · Neamț

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
PROCOM PASCAL SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →