identitate. Intră în cont Pro
29 ANI PE PIAȚĂ

SNF FLOCHEM INDUSTRIES S.R.L.

CAEN 4685 — Comerț cu ridicata al produselor chimice
CUI 9699108J1997006505400Plătitor TVA din 1997RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
18,65mil lei
▼ 15,7% vs. 2024
Profit net · 2025
4,08mil lei
▼ 1,1% vs. 2024
Salariați
10
▼ 28,6% vs. 2024
Contracte publice
366
SEAP · activ 2026
În anul 2025, SNF FLOCHEM INDUSTRIES S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 18.649.073 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 15,7%. Rezultatul net a fost un profit de 4.078.968 lei. Datoriile totale au scăzut cu 79,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 10.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
9699108
Nr. Reg. Comerțului
J1997006505400 · EUID ROONRC.J1997006505400
Cod CAEN
4685 — Comerț cu ridicata al produselor chimice
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1997-08-26 (29 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Prahova
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
18.649.073 lei
▼ 15,7%
Profit net
4.078.968 lei
▼ 1,1%
Datorii
1.966.281 lei
▼ 79,5%
Salariați
10
▼ -4
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 19.302.848 lei2024: 22.120.967 lei2025: 18.649.073 lei18,65 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 3.096.547 lei2024: 4.125.740 lei2025: 4.078.968 lei4,08 mil20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 132024: 142025: 101020232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
21,9%
Creștere CA an/an
-15,7%
CA / salariat
1.864.907 lei
Datorii / active
27%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
75,3%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+2,5%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20254.177.192 $913.645 $440.426 $1.653.199 $1.212.866 $10
20244.811.521 $897.388 $2.085.912 $3.007.237 $921.342 $14
20234.218.464 $676.723 $2.053.668 $2.851.721 $798.052 $13
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume convertite în USD la cursul mediu anual BNR; original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-12.

Contracte publice (SEAP)

366

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
2
Valoare totală
20.000 lei
Ultimul an
2024

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
364
Valoare totală
5.711.640 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu ridicata al produselor chimice · Prahova

CF
CAN FERT SOLUTION S.R.L.
CUI 51837414 · Sat Fântânele Com. Fântânele
FC
FLOTUB CAPITAL S.R.L.
CUI 49353722 · Sat Strejnicu Com. Târgşoru Vechi
AT
AGRIPOINT TRADING S.R.L.
CUI 46859904 · Mun. Ploieşti
CH
CHEMSTAL HVAC S.R.L.
CUI 43471290 · Mun. Ploieşti
MB
MASTER BUILDERS SOLUTIONS ROMANIA S.R.L.
CUI 42883411 · Sat Ariceştii Rahtivani Com. Ariceştii Rahtivani
CE
CASEM EXPERT PROTECT S.R.L.
CUI 42587890 · Sat Floreşti Com. Floreşti

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: denumire, în instantaneul ONRC din 2026-05-06.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SNF FLOCHEM INDUSTRIES S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →