identitate. Intră în cont Pro
27 ANI PE PIAȚĂ

MUNTENIA UNIVERSAL SRL

CAEN 111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
CUI 11943831J1999000265106Plătitor TVA din 2000Verificat ANAF 18.10.2026ActivăLicență transport ARR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
6,80mil lei
▲ 41,5% vs. 2024
Profit net · 2025
2,54mil lei
▲ 175,9% vs. 2024
Salariați
9
— constant
Vechime
27ani
din 1999
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, MUNTENIA UNIVERSAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 6.803.699 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 41,5%. Rezultatul net a fost un profit de 2.537.074 lei. Datoriile totale au scăzut cu 26,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 9.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
11943831
Nr. Reg. Comerțului
J1999000265106 · EUID ROONRC.J1999000265106
Cod CAEN
111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1999-07-15 (27 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
BUZĂU
Localitate
Mun. Buzău
Adresă
JUD. BUZĂU, MUN. BUZĂU, STR. NICU CONSTANTINESCU
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-18 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 1 firme.

100 mN12345678
  1. CT MINION TRADE S.R.L. · 46 m · CAEN 5630
  2. VLD TOTAL TEHNIC S.R.L. · 51 m · CAEN 7112 · +1 firme la aceeași adresă
  3. FURNICA ZILIERA SRL · 53 m · CAEN 7810 · +2 firme la aceeași adresă
  4. FERMELE DEALUL MARE SRL · 69 m · CAEN 121
  5. BLUE DIA STOMADENT S.R.L. · 79 m · CAEN 8623
  6. PITZUSCA MARKET SRL · 80 m · CAEN 4711
  7. GRACESWAY S.R.L. · 80 m · CAEN 7420
  8. TRIPOL SISTEM ENERGY SRL · 83 m · CAEN 4664 · +2 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20256,80 mil lei▲ 41,5% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,70 mil3,40 mil5,10 mil6,80 mil2023 · cifră de afaceri: 5.176.873 lei2023 · profit net: 989.260 lei20232024 · cifră de afaceri: 4.807.793 lei2024 · profit net: 919.404 lei20242025 · cifră de afaceri: 6.803.699 lei6,80 mil2025 · profit net: 2.537.074 lei2025
Salariați
9
20232025
Datorii totale
1,25 mil lei▼ 26,1%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 111 · 8.925 firme · mai sus decât 90% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Buzău · mai sus decât 95% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
37,3% marjă · mai sus decât 85% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
37,3%
Creștere CA an/an
+41,5%
CA / salariat
755.967 lei
Datorii / active
18%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
45,9%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+4,4%/an
Grad de îndatorare
18%
Angajați, în timp
9 → 9 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20256.803.699+41,5%2.537.074+176%37,3%1.249.7276.772.4565.522.7299
20244.807.793−7,1%919.404−7,1%19,1%1.691.9275.612.0913.920.1649
20235.176.873989.26019,1%1.525.2186.599.5875.074.3699
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-18.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Transport rutier de marfă/persoane
MUNTENIA UNIVERSAL S.R.L., BUZAU
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase · Buzău

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MUNTENIA UNIVERSAL SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →