identitate. Intră în cont Pro
27 ANI PE PIAȚĂ

IT STUDIO SOLUTIONS SRL

CAEN 6210 — Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
CUI 12047392J1999007084405Plătitor TVA din 1999TVA la încasareVerificat ANAF 27.10.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,53mil lei
▼ 10,8% vs. 2024
Profit net · 2025
281mii lei
▲ 79,9% vs. 2024
Salariați
—
Contracte publice
17
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

IT STUDIO SOLUTIONS SRL (CUI 12047392, nr. J1999007084405) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 1999. Activitatea principală: activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210). Este plătitoare de TVA din 1999. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,53 mil lei. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 27.10.2026.

În anul 2025, IT STUDIO SOLUTIONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.527.451 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 10,8%. Rezultatul net a fost un profit de 281.426 lei. Datoriile totale au scăzut cu 31,0% față de anul anterior.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
12047392
Nr. Reg. Comerțului
J1999007084405 · EUID ROONRC.J1999007084405
Cod CAEN
6210 — Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1999-08-19 (27 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 3 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, ALEEA APOSTOL MĂRGĂRIT
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
31564
Contact declarat
16 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-27 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 18 firme.

100 mN12345678
  1. TRANSILVANIA FOTOVOLTAIC PARK SRL · 44 m · CAEN 3511 · +2 firme la aceeași adresă
  2. TWIST INTERNATIONAL S.R.L. · 44 m · CAEN 4120
  3. GENERAL PROIECT 2000 SRL · 47 m · CAEN 7111
  4. ALDI M - ASA SRL · 51 m · CAEN 7210 · +2 firme la aceeași adresă
  5. CLIN MED ROM SRL · 54 m · CAEN 7310 · +22 firme la aceeași adresă
  6. PIN MOBIL COMPANY S.R.L. · 69 m · CAEN 8121
  7. GOLDEN GLOBE IMPORT EXPORT SRL · 69 m
  8. SHALEV CO S.R.L. · 76 m · CAEN 6311

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20251,53 mil lei▼ 10,8% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
434 mii868 mii1,30 mil1,74 mil2023 · cifră de afaceri: 1.735.207 lei2023 · profit net: 1.488.978 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.712.814 lei2024 · profit net: 156.429 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.527.451 lei1,53 mil2025 · profit net: 281.426 lei2025
Salariați
—
20232024
Datorii totale
720 mii lei▼ 31,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 6210 · 16.277 firme · mai sus decât 90% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Municipiul București · mai sus decât 82% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
18,4% marjă · mai sus decât 24% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
18,4%
Creștere CA an/an
-10,8%
Datorii / active
70%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
90,1%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+24,3%/an
Grad de îndatorare
70%
Angajați, în timp
1 → 1 (2021–2024, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.527.451−10,8%281.426+79,9%18,4%719.9161.032.177312.261—
20241.712.814−1,3%156.429−89,5%9,1%1.043.0041.230.031187.2641
20231.735.2071.488.97885,8%956.6812.474.3211.519.8131
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-27.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

17

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
2
Valoare totală
63.000 lei
Ultimul an
2023

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
15
Valoare totală
761.029 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
PICKME BIS SRL37950395în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 2 active, cifră de afaceri cumulată 1,59 mil lei, 2 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

4

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 4 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-09-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

1

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-08-16Cod CAEN62016210

Întrebări despre IT STUDIO SOLUTIONS SRL

Este IT STUDIO SOLUTIONS SRL o firmă activă?

Da. IT STUDIO SOLUTIONS SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 27.10.2026).

Este IT STUDIO SOLUTIONS SRL plătitoare de TVA?

Da, IT STUDIO SOLUTIONS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 19.08.1999 și aplică sistemul TVA la încasare (verificare ANAF din 27.10.2026). Codul de TVA este RO12047392.

Ce cifră de afaceri are IT STUDIO SOLUTIONS SRL?

În 2025, IT STUDIO SOLUTIONS SRL a avut o cifră de afaceri de 1.527.451 lei, în scădere cu 10,8% față de 2024, și un profit net de 281.426 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Este IT STUDIO SOLUTIONS SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care IT STUDIO SOLUTIONS SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 22.09.2026.

Are IT STUDIO SOLUTIONS SRL datorii la ANAF?

IT STUDIO SOLUTIONS SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul IT STUDIO SOLUTIONS SRL?

Sediul social declarat al IT STUDIO SOLUTIONS SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, ALEEA APOSTOL MĂRGĂRIT.

Ce activitate are IT STUDIO SOLUTIONS SRL?

Activitatea principală declarată a IT STUDIO SOLUTIONS SRL este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6210).

Când a fost înființată IT STUDIO SOLUTIONS SRL?

IT STUDIO SOLUTIONS SRL a fost înregistrată pe 19.08.1999, cu numărul de ordine în registrul comerțului J1999007084405.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
IT STUDIO SOLUTIONS SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala