identitate. Intră în cont Pro
26 ANI PE PIAȚĂ

DICLASSE SRL

CAEN 8292 — Activități de ambalare
CUI 13238404J2000000756352Plătitor TVA din 2000Verificat ANAF 11.10.2026diclasse.roActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
4,26mil lei
▲ 24,4% vs. 2024
Profit net · 2025
1,67mil lei
▲ 278,9% vs. 2024
Salariați
24
▼ 7,7% vs. 2024
Vechime
26ani
din 2000
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, DICLASSE SRL a raportat o cifră de afaceri de 4.262.817 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 24,4%. Rezultatul net a fost un profit de 1.666.694 lei. Datoriile totale au scăzut cu 20,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 24.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
13238404
Nr. Reg. Comerțului
J2000000756352 · EUID ROONRC.J2000000756352
Cod CAEN
8292 — Activități de ambalare
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2000-07-28 (26 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
TIMIŞ
Localitate
Mun. Timişoara
Adresă
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, CAL. BUZIAŞULUI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
300699
Contact declarat
66 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-11 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

declarat

Site legat de firmă prin numele domeniului, care coincide cu numele firmei (unic în registru).

Website
diclasse.ro
Ultima schimbare
site lansat · 12.10.2026
Nota site-ului
6,1/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 12.10.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 23 firme.

100 m250 mN12345678
  1. COMEVO TIM S.R.L. · 68 m · CAEN 2511 · +1 firme la aceeași adresă
  2. GARDENSIS SRL · 116 m · CAEN 4791
  3. BI MOTORS TEHNICAL SERVICE S.R.L. · 144 m · CAEN 4520 · +1 firme la aceeași adresă
  4. D.D. TRIFU SRL · 177 m · CAEN 4619 · +1 firme la aceeași adresă
  5. ROMDIVAS SRL · 228 m · CAEN 4782
  6. BOXSPRINGFACTORY SRL · 245 m · CAEN 3109 · +1 firme la aceeași adresă
  7. DUAL DOBRA S.R.L. · 246 m · CAEN 6820 · +2 firme la aceeași adresă
  8. YANIS SI DAVID CONSTRUCT S.R.L. · 247 m · CAEN 4331 · +17 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20254,26 mil lei▲ 24,4% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,07 mil2,13 mil3,20 mil4,26 mil2023 · cifră de afaceri: 3.119.456 lei2023 · profit net: 285.712 lei20232024 · cifră de afaceri: 3.427.084 lei2024 · profit net: 439.902 lei20242025 · cifră de afaceri: 4.262.817 lei4,26 mil2025 · profit net: 1.666.694 lei2025
Salariați
24▼ 7,7%
20232025
Datorii totale
3,34 mil lei▼ 20,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 8292 · 295 firme · mai sus decât 83% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Timiș · mai sus decât 93% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
39,1% marjă · mai sus decât 87% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
39,1%
Creștere CA an/an
+24,4%
CA / salariat
177.617 lei
Datorii / active
66%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
95,0%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+2,6%/an
Grad de îndatorare
66%
Angajați, în timp
25 → 24 (2021–2025, -4%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20254.262.817+24,4%1.666.694+279%39,1%3.339.3275.078.4371.754.01024
20243.427.084+9,9%439.902+54,0%12,8%4.200.6744.710.867527.21826
20233.119.456285.7129,2%3.669.8214.887.3711.271.18627
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-11.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2007-03-078342/325/2006Tribunalul Timisdelapidarea (art. 215 ind.1 C.p.)ApelApelant Parte civila

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
FIRST TEAM SRL16079664activitate suspendată
PROFI ROM FOOD SRL11607939radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 11 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 4 județe: 9 active, cifră de afaceri cumulată 15,77 mld lei, 8.230 salariați, 4 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități de ambalare · Timiș

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
DICLASSE SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →