identitate. Intră în cont Pro
25 ANI PE PIAȚĂ

ITANCAR FILGRUP S.R.L.

CAEN 1310 — Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile
CUI 14157073J40/7472/2001Plătitor TVA din 2001Verificat ANAF 01.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
2,35mil lei
▼ 16,1% vs. 2024
Profit net · 2025
261mii lei
▼ 74,2% vs. 2024
Salariați
5
▼ 16,7% vs. 2024
Vechime
25ani
din 2001
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

ITANCAR FILGRUP S.R.L. (CUI 14157073, nr. J40/7472/2001) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2001. Activitatea principală: pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile (CAEN 1310). Este plătitoare de TVA din 2001. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,35 mil lei și 5 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 01.11.2026.

În anul 2025, ITANCAR FILGRUP S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 2.350.567 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 16,1%. Rezultatul net a fost un profit de 260.631 lei. Datoriile totale au crescut cu 36,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 5.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
14157073
Nr. Reg. Comerțului
J40/7472/2001 · EUID ROONRC.J40/7472/2001
Cod CAEN
1310 — Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2001-09-05 (25 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 6 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, DRUMUL TABEREI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
61416
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-01 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

7 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 2 firme.

100 mN1234567
  1. AFTER CONSULTING GRUP S.R.L. · 37 m · CAEN 8299 · +1 firme la aceeași adresă
  2. SMARTBOX CONSULTING GROUP SRL · 75 m · CAEN 8559 · +8 firme la aceeași adresă
  3. ANTO CREDINTA SI ARTA S.R.L. · 86 m · CAEN 8121
  4. LIYU IMPEX SRL · 103 m
  5. ANA MED 2003 S.R.L. · 104 m · CAEN 8622 · +2 firme la aceeași adresă
  6. COMAL-ROM ROZLAT SRL · 109 m · CAEN 5211 · +18 firme la aceeași adresă
  7. DENTITALIA S.R.L. · 120 m · CAEN 8623 · +4 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20252,35 mil lei▼ 16,1% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
821 mii1,64 mil2,46 mil3,28 mil2023 · cifră de afaceri: 3.284.024 lei2023 · profit net: -874.216 lei20232024 · cifră de afaceri: 2.802.518 lei2024 · profit net: 1.010.670 lei20242025 · cifră de afaceri: 2.350.567 lei2,35 mil2025 · profit net: 260.631 lei2025
Salariați
5▼ 16,7%
20232025
Datorii totale
8,36 mil lei▲ 36,7%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 1310 · 41 firme · mai sus decât 42% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Municipiul București · mai sus decât 86% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
11,1% marjă · mai sus decât 82% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
11,1%
Creștere CA an/an
-16,1%
CA / salariat
470.113 lei
Datorii / active
92%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
40,7%
Creștere medie anuală (2016–2025)
-14,4%/an
Grad de îndatorare
92%
Angajați, în timp
11 → 5 (2021–2025, -55%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.350.567−16,1%260.631−74,2%11,1%8.355.4909.064.923640.6635
20242.802.518−14,7%1.010.67036,1%6.111.5167.099.991909.7446
20233.284.024-874.216-26,6%6.568.9607.967.4311.332.5068
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-01.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

4 firme afiliate · 2 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
FINANCIAL SECURITIES I.B. SA9905402în funcțiune
MITTACO INDUSTRIAL SRL475042în funcțiune
TANCAR IMPEX SRL6357445radiată
Z.T.Z.IMPEX SRL346200radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 82 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 6 județe: 17 active, cifră de afaceri cumulată 16,70 mil lei, 21 salariați, 44 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

1

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 1 modificare pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre ITANCAR FILGRUP S.R.L.

Este ITANCAR FILGRUP S.R.L. o firmă activă?

Da. ITANCAR FILGRUP S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 01.11.2026).

Este ITANCAR FILGRUP S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, ITANCAR FILGRUP S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 01.10.2001 (verificare ANAF din 01.11.2026). Codul de TVA este RO14157073.

Ce cifră de afaceri are ITANCAR FILGRUP S.R.L.?

În 2025, ITANCAR FILGRUP S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 2.350.567 lei, în scădere cu 16,1% față de 2024, și un profit net de 260.631 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are ITANCAR FILGRUP S.R.L.?

În 2025, ITANCAR FILGRUP S.R.L. a raportat un număr mediu de 5 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este ITANCAR FILGRUP S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care ITANCAR FILGRUP S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 27.08.2026.

Are ITANCAR FILGRUP S.R.L. datorii la ANAF?

ITANCAR FILGRUP S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul ITANCAR FILGRUP S.R.L.?

Sediul social declarat al ITANCAR FILGRUP S.R.L. este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, DRUMUL TABEREI.

Ce activitate are ITANCAR FILGRUP S.R.L.?

Activitatea principală declarată a ITANCAR FILGRUP S.R.L. este „Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile” (cod CAEN 1310).

Când a fost înființată ITANCAR FILGRUP S.R.L.?

ITANCAR FILGRUP S.R.L. a fost înregistrată pe 05.09.2001, cu numărul de ordine în registrul comerțului J40/7472/2001.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ITANCAR FILGRUP S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala