identitate. Intră în cont Pro
25 ANI PE PIAȚĂ

R & D SOFTWARE SOLUTIONS SRL

CAEN 2612 — Fabricarea altor componente electronice
CUI 14159899J40/7525/2001Plătitor TVA din 2001TVA la încasareVerificat ANAF 30.10.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
106mii lei
▲ 13,6% vs. 2024
Profit net · 2025
−33mii lei
▲ 7,1% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Contracte publice
2
SEAP · activ 2021
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

R & D SOFTWARE SOLUTIONS SRL (CUI 14159899, nr. J40/7525/2001) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2001. Activitatea principală: fabricarea altor componente electronice (CAEN 2612). Este plătitoare de TVA din 2001. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 106 mii lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 30.10.2026.

În anul 2025, R & D SOFTWARE SOLUTIONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 106.100 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 13,6%. Rezultatul net a fost o pierdere de 32.889 lei. Datoriile totale au crescut cu 35,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
Observații
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-32.889 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
14159899
Nr. Reg. Comerțului
J40/7525/2001 · EUID ROONRC.J40/7525/2001
Cod CAEN
2612 — Fabricarea altor componente electronice
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2001-09-06 (25 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 5 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, CALEA 13 SEPTEMBRIE
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
50735

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-30 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

3 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 10 firme.

100 mN123
  1. C N C INFO S.R.L. · 34 m · CAEN 7220 · +12 firme la aceeași adresă
  2. ARMAUTO S.R.L. · 42 m · CAEN 4933
  3. RONSIL COMIMPEX SERV SRL · 47 m · CAEN 4712 · +25 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025106 mii lei▲ 13,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
27 mii53 mii80 mii106 mii2023 · cifră de afaceri: 84.201 lei2023 · profit net: -60.827 lei20232024 · cifră de afaceri: 93.377 lei2024 · profit net: -35.396 lei20242025 · cifră de afaceri: 106.100 lei106 mii2025 · profit net: -32.889 lei2025
Salariați
1
20232025
Datorii totale
122 mii lei▲ 35,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniuultimul sfert
CAEN 2612 · 122 firme · mai sus decât 14% dintre ele
Cifră de afaceri, în județsub mediană
Municipiul București · mai sus decât 29% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-31,0% marjă · mai sus decât 11% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-31,0%
Creștere CA an/an
+13,6%
CA / salariat
106.100 lei
Datorii / active
73%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-73,9%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+0,3%/an
Grad de îndatorare
73%
Angajați, în timp
1 → 1 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025106.100+13,6%-32.889-31,0%122.358166.86044.5021
202493.377+10,9%-35.396-37,9%90.292167.22677.3921
202384.201-60.827-72,2%81.251192.182112.7881
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-30.

Contracte publice (SEAP)

2

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
2
Valoare totală
339 lei
Ultimul an
2021

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
ONE WAY COM IMPEX SRL10629076activitate suspendată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 1 active, cifră de afaceri cumulată 106 mii lei, 1 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Fabricarea altor componente electronice · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre R & D SOFTWARE SOLUTIONS SRL

Este R & D SOFTWARE SOLUTIONS SRL o firmă activă?

Da. R & D SOFTWARE SOLUTIONS SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 30.10.2026).

Este R & D SOFTWARE SOLUTIONS SRL plătitoare de TVA?

Da, R & D SOFTWARE SOLUTIONS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.10.2001 și aplică sistemul TVA la încasare (verificare ANAF din 30.10.2026). Codul de TVA este RO14159899.

Ce cifră de afaceri are R & D SOFTWARE SOLUTIONS SRL?

În 2025, R & D SOFTWARE SOLUTIONS SRL a avut o cifră de afaceri de 106.100 lei, în creștere cu 13,6% față de 2024, și o pierdere netă de 32.889 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are R & D SOFTWARE SOLUTIONS SRL?

În 2025, R & D SOFTWARE SOLUTIONS SRL a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este R & D SOFTWARE SOLUTIONS SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care R & D SOFTWARE SOLUTIONS SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 30.09.2026.

Are R & D SOFTWARE SOLUTIONS SRL datorii la ANAF?

R & D SOFTWARE SOLUTIONS SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul R & D SOFTWARE SOLUTIONS SRL?

Sediul social declarat al R & D SOFTWARE SOLUTIONS SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, CALEA 13 SEPTEMBRIE.

Ce activitate are R & D SOFTWARE SOLUTIONS SRL?

Activitatea principală declarată a R & D SOFTWARE SOLUTIONS SRL este „Fabricarea altor componente electronice” (cod CAEN 2612).

Când a fost înființată R & D SOFTWARE SOLUTIONS SRL?

R & D SOFTWARE SOLUTIONS SRL a fost înregistrată pe 06.09.2001, cu numărul de ordine în registrul comerțului J40/7525/2001.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
R & D SOFTWARE SOLUTIONS SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala