identitate. Intră în cont Pro
6 ANI PE PIAȚĂ

EWORKS CONTROL S.R.L.

CAEN 2612 — Fabricarea altor componente electronice
CUI 42976766J40/10661/2020Neplătitor TVAVerificat ANAF 03.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2020 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
103mii lei
▲ 34,4% vs. 2024
Profit net · 2025
4.239lei
▼ 83,4% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Vechime
6ani
din 2020
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

EWORKS CONTROL S.R.L. (CUI 42976766, nr. J40/10661/2020) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2020. Activitatea principală: fabricarea altor componente electronice (CAEN 2612). Nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 103 mii lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 03.11.2026.

În anul 2025, EWORKS CONTROL S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 102.900 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 34,4%. Rezultatul net a fost un profit de 4.239 lei. Datoriile totale au crescut cu 9,8% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
42976766
Nr. Reg. Comerțului
J40/10661/2020 · EUID ROONRC.J40/10661/2020
Cod CAEN
2612 — Fabricarea altor componente electronice
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2020-08-28 (6 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 5 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, ALEEA BOTORANI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-03 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

3 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 6 firme.

100 mN123
  1. EDRISS SRL · 38 m · CAEN 7111 · +29 firme la aceeași adresă
  2. NITESCU SRL · 44 m · CAEN 6920 · +7 firme la aceeași adresă
  3. DESIGN ART COM SRL · 49 m · CAEN 4545 · +1 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

6 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025103 mii lei▲ 34,4% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
26 mii51 mii77 mii103 mii2023 · cifră de afaceri: 65.368 lei2023 · profit net: -5.966 lei20232024 · cifră de afaceri: 76.555 lei2024 · profit net: 25.612 lei20242025 · cifră de afaceri: 102.900 lei103 mii2025 · profit net: 4.239 lei2025
Salariați
1
20232025
Datorii totale
3.004 lei▲ 9,8%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniuultimul sfert
CAEN 2612 · 122 firme · mai sus decât 12% dintre ele
Cifră de afaceri, în județsub mediană
Municipiul București · mai sus decât 28% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
4,1% marjă · mai sus decât 51% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
4,1%
Creștere CA an/an
+34,4%
CA / salariat
102.900 lei
Datorii / active
3%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
3,6%
Creștere medie anuală (2020–2025)
+30,8%/an
Grad de îndatorare
3%

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025102.900+34,4%4.239−83,4%4,1%3.004118.938116.2271
202476.555+17,1%25.61233,5%2.735114.430111.9881
202365.368-5.966-9,1%3.96590.04786.3751
Încă 3 ani de istoric (2020–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-03.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea altor componente electronice · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

2

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2020 încoace.

Registrul comerțului consemnează 2 modificări pentru această firmă din 2020 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2021-02-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre EWORKS CONTROL S.R.L.

Este EWORKS CONTROL S.R.L. o firmă activă?

Da. EWORKS CONTROL S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 03.11.2026).

Este EWORKS CONTROL S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, EWORKS CONTROL S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 03.11.2026).

Ce cifră de afaceri are EWORKS CONTROL S.R.L.?

În 2025, EWORKS CONTROL S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 102.900 lei, în creștere cu 34,4% față de 2024, și un profit net de 4.239 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are EWORKS CONTROL S.R.L.?

În 2025, EWORKS CONTROL S.R.L. a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este EWORKS CONTROL S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care EWORKS CONTROL S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 30.09.2026.

Are EWORKS CONTROL S.R.L. datorii la ANAF?

EWORKS CONTROL S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul EWORKS CONTROL S.R.L.?

Sediul social declarat al EWORKS CONTROL S.R.L. este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, ALEEA BOTORANI.

Ce activitate are EWORKS CONTROL S.R.L.?

Activitatea principală declarată a EWORKS CONTROL S.R.L. este „Fabricarea altor componente electronice” (cod CAEN 2612).

Când a fost înființată EWORKS CONTROL S.R.L.?

EWORKS CONTROL S.R.L. a fost înregistrată pe 28.08.2020, cu numărul de ordine în registrul comerțului J40/10661/2020.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
EWORKS CONTROL S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala