identitate. Intră în cont Pro
25 ANI PE PIAȚĂ

CLIMA SERVICE SRL

CAEN 4322 — Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
CUI 14194454J36/279/2001Plătitor TVA din 2001Verificat ANAF 18.10.2026RO e-FacturaActivăAutorizat ANRE gaze EDIB, PDIBAutorizat ISCIR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
2,93mil lei
▲ 128,1% vs. 2024
Profit net · 2025
321mii lei
▲ 235,8% vs. 2024
Salariați
12
▼ 7,7% vs. 2024
Contracte publice
23
SEAP · activ 2024
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, CLIMA SERVICE SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.930.257 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 128,1%. Rezultatul net a fost un profit de 321.469 lei. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 12.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
14194454
Nr. Reg. Comerțului
J36/279/2001 · EUID ROONRC.J36/279/2001
Cod CAEN
4322 — Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2001-09-25 (25 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Tulcea
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
TULCEA
Localitate
Mun. Tulcea
Adresă
JUD. TULCEA, MUN. TULCEA, STR. VIITORULUI · 3 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
820236
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-18 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 4 firme.

100 mN12345678
  1. V.G.ELECTRIC 2005 SRL · 95 m · CAEN 7420 · +2 firme la aceeași adresă
  2. ELMITI TRANS SRL · 111 m · CAEN 6021
  3. DONARIS SA · 118 m · CAEN 6820 · +18 firme la aceeași adresă
  4. BIOCOREMA HERACLEEA S.R.L. · 121 m · CAEN 4723 · +1 firme la aceeași adresă
  5. TRAVAS S.R.L. · 131 m · CAEN 4751 · +3 firme la aceeași adresă
  6. MIH TRADE SRL · 145 m · CAEN 4941 · +2 firme la aceeași adresă
  7. ANDINOS COM S.R.L. · 161 m · CAEN 4719 · +1 firme la aceeași adresă
  8. EXPRES COM S.R.L. · 168 m · CAEN 4711 · +2 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20252,93 mil lei▲ 128,1% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
733 mii1,47 mil2,20 mil2,93 mil2023 · cifră de afaceri: 1.275.041 lei2023 · profit net: -282.045 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.284.847 lei2024 · profit net: -236.808 lei20242025 · cifră de afaceri: 2.930.257 lei2,93 mil2025 · profit net: 321.469 lei2025
Salariați
12▼ 7,7%
20232025
Datorii totale
1,38 mil lei▼ 0,8%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4322 · 9.022 firme · mai sus decât 91% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Tulcea · mai sus decât 90% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
11,0% marjă · mai sus decât 52% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
11,0%
Creștere CA an/an
+128,1%
CA / salariat
244.188 lei
Datorii / active
99%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
3.654,3%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+20,9%/an
Grad de îndatorare
99%
Angajați, în timp
14 → 12 (2021–2025, -14%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.930.257+128%321.46911,0%1.380.3221.389.1198.79712
20241.284.847+0,8%-236.808-18,4%1.390.8551.054.144-336.71113
20231.275.041-282.045-22,1%1.465.8551.371.351-99.90313
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-18.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

3

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Autorizație ANRE gaze naturale, tip EDIB
execuție de instalații de utilizare a gazelor naturale (joasă, redusă și medie presiune); emis 18.03.2023
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
22260valabil17.03.2028ANRE
lista din 04.10.2026
Autorizație ANRE gaze naturale, tip PDIB
proiectare de instalații de utilizare a gazelor naturale (joasă, redusă și medie presiune); emis 02.12.2025
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
24964valabil01.12.2030ANRE
lista din 04.10.2026
Autorizație ISCIR: centrale termice și aparate pe combustibil ≤ 400 kW
lucrări: instalare, montare, reparare-întreținere, verificări tehnice în utilizare; autorizat din 05.02.2026
141/6valabil—ISCIR
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

23

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
1
Valoare totală
210 lei
Ultimul an
2024

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
22
Valoare totală
24.059 lei
Ultimul an
2024

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme conectate

2

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

4 firme afiliate · 3 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
CENTER PICADILLY SRL13517603în dizolvare
ECHO LOYD TECH S.R.L.46195393în funcțiune
THERMO CONSTRUCT SRL12923964radiată
URBAN LIGHTHOUSE S.R.L.45355151în dizolvare

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 5 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 3,26 mil lei, 12 salariați, 3 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · Tulcea

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-08-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
CLIMA SERVICE SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →