identitate. Intră în cont Pro
24 ANI PE PIAȚĂ

STAICU STUDIO SRL

CAEN 7111 — Activități de arhitectură
CUI 14718630J2002005350405Plătitor TVA din 2002Verificat ANAF 04.11.2026staicu.roActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
489mii lei
▲ 59,2% vs. 2024
Profit net · 2025
23mii lei
▼ 4,6% vs. 2024
Salariați
8
▲ 33,3% vs. 2024
Vechime
24ani
din 2002
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

STAICU STUDIO SRL (CUI 14718630, nr. J2002005350405) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2002. Activitatea principală: activități de arhitectură (CAEN 7111). Este plătitoare de TVA din 2002. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 489 mii lei și 8 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 04.11.2026.

În anul 2025, STAICU STUDIO SRL a raportat o cifră de afaceri de 489.265 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 59,2%. Rezultatul net a fost un profit de 22.745 lei. Datoriile totale au crescut cu 435,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 8.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
14718630
Nr. Reg. Comerțului
J2002005350405 · EUID ROONRC.J2002005350405
Cod CAEN
7111 — Activități de arhitectură
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2002-06-27 (24 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR ION CÂMPINEANU
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
10039
Contact declarat
6 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-04 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

potrivit

Site legat de firmă prin numele domeniului, care coincide cu numele firmei și apare în titlul paginii.

Website
staicu.ro
Nota site-ului
6,4/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 08.10.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

4 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 25 firme.

100 mN1234
  1. CS INVESTMENT ACCES SRL · 26 m · CAEN 6810
  2. TELL PROINVEST S.R.L. · 31 m · CAEN 7022 · +18 firme la aceeași adresă
  3. EXPERT LINE SRL · 33 m · CAEN 9510
  4. RAINVEST SRL · 45 m · CAEN 7112 · +18 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025489 mii lei▲ 59,2% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
122 mii245 mii367 mii489 mii2023 · cifră de afaceri: 203.841 lei2023 · profit net: 11.384 lei20232024 · cifră de afaceri: 307.359 lei2024 · profit net: 23.842 lei20242025 · cifră de afaceri: 489.265 lei489 mii2025 · profit net: 22.745 lei2025
Salariați
8▲ 33,3%
20232025
Datorii totale
187 mii lei▲ 435,6%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 7111 · 6.050 firme · mai sus decât 80% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Municipiul București · mai sus decât 66% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
4,7% marjă · mai sus decât 33% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
4,6%
Creștere CA an/an
+59,2%
CA / salariat
61.158 lei
Datorii / active
88%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
90,5%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+6,3%/an
Grad de îndatorare
88%
Angajați, în timp
1 → 8 (2021–2025, +700%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025489.265+59,2%22.745−4,6%4,6%187.283212.42825.1458
2024307.359+50,8%23.842+109%7,8%34.968149.695114.7276
2023203.84111.3845,6%13.177104.06290.8852
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-04.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

2
Dosare în care firma apare ca parte
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-03-046924/301/2026Judecătoria Sectorul3bucurestivalidare poprire 13139/2025FondTerţ poprit
2026-01-261762/301/2026Judecătoria Sectorul3bucurestivalidare poprire 1521/2023FondTerţ poprit

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

3 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
AEF COMEX SRL3456576radiată
MARMAX IMPEX SRL16638170în funcțiune
OLIMPIC COMPANY SRL16803766în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 10 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 6 active, cifră de afaceri cumulată 14,55 mil lei, 15 salariați, 3 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități de arhitectură · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2024-12-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre STAICU STUDIO SRL

Este STAICU STUDIO SRL o firmă activă?

Da. STAICU STUDIO SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 04.11.2026).

Este STAICU STUDIO SRL plătitoare de TVA?

Da, STAICU STUDIO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.10.2002 (verificare ANAF din 04.11.2026). Codul de TVA este RO14718630.

Ce cifră de afaceri are STAICU STUDIO SRL?

În 2025, STAICU STUDIO SRL a avut o cifră de afaceri de 489.265 lei, în creștere cu 59,2% față de 2024, și un profit net de 22.745 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are STAICU STUDIO SRL?

În 2025, STAICU STUDIO SRL a raportat un număr mediu de 8 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este STAICU STUDIO SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care STAICU STUDIO SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 27.09.2026.

Are STAICU STUDIO SRL procese în instanță?

Da, STAICU STUDIO SRL apare în 2 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are STAICU STUDIO SRL datorii la ANAF?

STAICU STUDIO SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul STAICU STUDIO SRL?

Sediul social declarat al STAICU STUDIO SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR ION CÂMPINEANU.

Ce activitate are STAICU STUDIO SRL?

Activitatea principală declarată a STAICU STUDIO SRL este „Activități de arhitectură” (cod CAEN 7111).

Când a fost înființată STAICU STUDIO SRL?

STAICU STUDIO SRL a fost înregistrată pe 27.06.2002, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2002005350405.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
STAICU STUDIO SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala