identitate. Intră în cont Pro
23 ANI PE PIAȚĂ

CENTRUL MEDICAL SANA SRL

CAEN 8621 — Activități de asistență medicală generală
CUI 15671268J2003011222401Neplătitor TVAVerificat ANAF 26.10.2026centrulmedicalsana.roActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
5,60mil lei
▲ 80,7% vs. 2024
Profit net · 2025
1,15mil lei
▲ 70,2% vs. 2024
Salariați
30
▲ 57,9% vs. 2024
Vechime
23ani
din 2003
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

CENTRUL MEDICAL SANA SRL (CUI 15671268, nr. J2003011222401) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2003. Activitatea principală: activități de asistență medicală generală (CAEN 8621). Nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5,60 mil lei și 30 de salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 26.10.2026.

În anul 2025, CENTRUL MEDICAL SANA SRL a raportat o cifră de afaceri de 5.595.438 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 80,7%. Rezultatul net a fost un profit de 1.148.666 lei. Datoriile totale au crescut cu 108,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 30.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
15671268
Nr. Reg. Comerțului
J2003011222401 · EUID ROONRC.J2003011222401
Cod CAEN
8621 — Activități de asistență medicală generală
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2003-08-15 (23 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. DR. SERGIU DUMITRU · 4 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
11025
Contact declarat
11 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-26 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

potrivit

Site legat de firmă prin numele domeniului, care coincide cu numele firmei și apare în titlul paginii.

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 13.10.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

2 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 2 firme.

100 mN12
  1. GLOBAL MANAGER SRL · 32 m · CAEN 6820 · +1 firme la aceeași adresă
  2. F.A.L. CARGO TRANSPORT SRL · 50 m · CAEN 4941 · +37 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20255,60 mil lei▲ 80,7% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,40 mil2,80 mil4,20 mil5,60 mil2023 · cifră de afaceri: 1.854.108 lei2023 · profit net: 636.117 lei20232024 · cifră de afaceri: 3.097.103 lei2024 · profit net: 674.936 lei20242025 · cifră de afaceri: 5.595.438 lei5,60 mil2025 · profit net: 1.148.666 lei2025
Salariați
30▲ 57,9%
20232025
Datorii totale
2,29 mil lei▲ 108,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 8621 · 2.359 firme · mai sus decât 98% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Municipiul București · mai sus decât 92% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
20,5% marjă · mai sus decât 29% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
20,5%
Creștere CA an/an
+80,7%
CA / salariat
186.515 lei
Datorii / active
67%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99,9%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+27,2%/an
Grad de îndatorare
67%
Angajați, în timp
7 → 30 (2021–2025, +329%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20255.595.438+80,7%1.148.666+70,2%20,5%2.293.8603.441.8201.149.88030
20243.097.103+67,0%674.936+6,1%21,8%1.100.2281.766.536676.15019
20231.854.108636.11734,3%659.8791.816.6751.157.20612
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-26.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Fonduri europene 2021–2027

1 proiecte

Proiecte contractate în care firma e lider, din harta absorbției publicată de MIPE: 2,62 mil lei valoare totală, din care 1,71 mil lei nerambursabil.

ProiectProgramStadiuValoareNerambursabilPerioadă
Investitii in dezvoltarea societatii CENTRUL MEDICAL SANA SRLProgram Regional Sud Muntenia FEDRIn Derulare2,62 mil lei1,71 mil lei2025–2027

Sursă: Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene, harta absorbției (mfe.gov.ro/map2021), lista proiectelor contractate. Valori în lei.

Dosare în instanță

3
Dosare în care firma apare ca parte
3
Ca pârât
3
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-03-027545/3/2026Tribunalul Bucuresticalcul drepturi salarialeFondPârât
2025-10-0940338/299/2025Judecătoria Sectorul1bucurestiordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. 10767 LEIFondPârât
2023-05-3016742/3/2023Tribunalul Bucuresticalcul drepturi salarialeFondPârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

3

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

11 firme afiliate · 6 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
ACCELSIORS.COM SRL17169617radiată
ALTASANA INTERNATIONAL SRL21360860radiată
CENTRUL DE OSTEOPOROZA DR. SARBU SRL18651699în funcțiune
CLINTRIAL SRL15089708radiată
LIDER PODOMED CLAUDIA MANDOIU S.R.L.48572228în funcțiune
PERFORMED S.R.L.50947311în funcțiune
SANA MEDICAL ORGANISATION SRL17287604radiată
SANA MONITORING SRL18426549în funcțiune
SANA SRL1108214în funcțiune
SANTRIAL ORG SRL17609149radiată
SITE MANAGEMENT ORGANISATION SRL32208388radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 12 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 6 active, cifră de afaceri cumulată 8,00 mil lei, 36 salariați, 6 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități de asistență medicală generală · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre CENTRUL MEDICAL SANA SRL

Este CENTRUL MEDICAL SANA SRL o firmă activă?

Da. CENTRUL MEDICAL SANA SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 26.10.2026).

Este CENTRUL MEDICAL SANA SRL plătitoare de TVA?

Nu, CENTRUL MEDICAL SANA SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 26.10.2026).

Ce cifră de afaceri are CENTRUL MEDICAL SANA SRL?

În 2025, CENTRUL MEDICAL SANA SRL a avut o cifră de afaceri de 5.595.438 lei, în creștere cu 80,7% față de 2024, și un profit net de 1.148.666 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are CENTRUL MEDICAL SANA SRL?

În 2025, CENTRUL MEDICAL SANA SRL a raportat un număr mediu de 30 de salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este CENTRUL MEDICAL SANA SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care CENTRUL MEDICAL SANA SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 21.09.2026.

Are CENTRUL MEDICAL SANA SRL procese în instanță?

Da, CENTRUL MEDICAL SANA SRL apare în 3 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are CENTRUL MEDICAL SANA SRL datorii la ANAF?

CENTRUL MEDICAL SANA SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul CENTRUL MEDICAL SANA SRL?

Sediul social declarat al CENTRUL MEDICAL SANA SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. DR. SERGIU DUMITRU.

Ce activitate are CENTRUL MEDICAL SANA SRL?

Activitatea principală declarată a CENTRUL MEDICAL SANA SRL este „Activități de asistență medicală generală” (cod CAEN 8621).

Când a fost înființată CENTRUL MEDICAL SANA SRL?

CENTRUL MEDICAL SANA SRL a fost înregistrată pe 15.08.2003, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2003011222401.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
CENTRUL MEDICAL SANA SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala