identitate. Intră în cont Pro
22 ANI PE PIAȚĂ

BENY GROUP SRL

CAEN 1071 — Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
CUI 16113804J22/193/2004Neplătitor TVAInactiv fiscal
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20152022 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2022
419mii lei
▲ 695,9% vs. 2021
Profit net · 2022
−12mii lei
▲ 21,9% vs. 2021
Salariați
2
▲ 100,0% vs. 2021
Vechime
22ani
din 2004
În anul 2022, BENY GROUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 419.376 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 695,9%. Rezultatul net a fost o pierdere de 12.345 lei. Datoriile totale au crescut cu 25,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
Semnale de risc ridicat
  • Inactivă fiscal — Declarată inactivă fiscal de ANAF — atenție la tranzacții (fără drept de deducere TVA).
  • Datorii peste active — Datoriile (148.249 lei) depășesc activele totale (84.754 lei) în 2022.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-63.495 lei) în bilanțul depus pe 2022.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2022 (-12.345 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
16113804
Nr. Reg. Comerțului
J22/193/2004 · EUID ROONRC.J22/193/2004
Cod CAEN
1071 — Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2004-02-06 (22 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-09-02 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

8 ani
Cifra de afaceri (2022)
419.376 lei
▲ 695,9%
Profit net
-12.345 lei
▲ 21,9%
Datorii
148.249 lei
▲ 25,1%
Salariați
2
▲ +1
Evoluția cifrei de afaceri
2020: 0 lei2021: 52.690 lei2022: 419.376 lei419 mii20202022
Evoluția profitului net
2020: 31.199 lei2021: -15.810 lei2022: -12.345 lei−12 mii20202022
Evoluția numărului de salariați
2020: 02021: 12022: 2220202022

Indicatori derivați (2022)

Marjă netă
-2,9%
Creștere CA an/an
+695,9%
CA / salariat
209.688 lei
Datorii / active
175%
Creștere medie anuală (2015–2022)
+23,4%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2022419.376 lei-12.345 lei148.249 lei84.754 lei-63.495 lei2
202152.690 lei-15.810 lei118.550 lei67.400 lei-51.150 lei1
20200 lei31.199 lei35.340 lei-35.340 lei0
🔒 Încă 5 ani de istoric (2014–2019) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2020–2022). Ultima actualizare: 2026-09-02.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate

FirmăCUIStare
EURO-KRAS TRADING SRL25800793în funcțiune
TEROLIFF SRL32842112în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie · Iași

AB
ALMA BAKERY S.R.L.
CUI 52962539 · Sat Miroslava Com. Miroslava
PS
PATYROX S.R.L.
CUI 51567124 · Sat Miroslava Com. Miroslava
BJ
BRUTĂRIE JO S.R.L.
CUI 46718875 · Sat Miroslava Com. Miroslava
TC
TIPU CU CHEESECAKE S.R.L.
CUI 45740149 · Sat Miroslava Com. Miroslava
HB
HOTMAR BAKE S.R.L.
CUI 55472647 · Mun. Iaşi
BC
BRUTARIA CA ACASA S.R.L.
CUI 54765630 · Sat Satu Nou Com. Belceşti

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2025-11-13.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
BENY GROUP SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →