identitate. Intră în cont Pro
22 ANI PE PIAȚĂ

REWE PROJEKTENTWICKLUNG ROMANIA SRL

CAEN 6812 — Dezvoltare (promovare) imobiliară
CUI 16128066J23/4103/2015Plătitor TVA din 2004RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 5 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
322,35mil lei
▲ 13,4% vs. 2024
Profit net · 2025
−32,28mil lei
▼ 1.246,6% vs. 2024
Salariați
Vechime
22ani
din 2004
În anul 2025, REWE PROJEKTENTWICKLUNG ROMANIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 322.347.161 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 13,4%. Rezultatul net a fost o pierdere de 32.284.769 lei. Datoriile totale au crescut cu 21,4% față de anul anterior.
Observații
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-32.284.769 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
16128066
Nr. Reg. Comerțului
J23/4103/2015 · EUID ROONRC.J23/4103/2015
Cod CAEN
6812 — Dezvoltare (promovare) imobiliară
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2004-02-11 (22 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mare
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Ilfov
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-17 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
322.347.161 lei
▲ 13,4%
Profit net
-32.284.769 lei
▼ 1.246,6%
Datorii
2.702.671.904 lei
▲ 21,4%
Salariați
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 260.841.029 lei2024: 284.340.931 lei2025: 322.347.161 lei322,35 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 8.285.250 lei2024: 2.815.605 lei2025: -32.284.769 lei−32,28 mil20232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
-10,0%
Creștere CA an/an
+13,4%
Datorii / active
64%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-2,1%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+15,8%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025322.347.161 lei-32.284.769 lei2.702.671.904 lei4.232.229.096 lei1.530.721.510 lei
2024284.340.931 lei2.815.605 lei2.226.105.160 lei3.786.964.647 lei1.563.006.279 lei
2023260.841.029 lei8.285.250 lei1.709.089.516 lei3.265.768.264 lei1.560.190.674 lei
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-17.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

R(
REWE (ROMANIA) SRL
CUI 13348610 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

3 firme afiliate · 2 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
REWE (ROMANIA) SRL13348610radiată
BIPA ROMANIA DROGHERIE S.R.L.50968802în funcțiune
REWE BUYING GROUP SRL23910838radiată

Firma are 5 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Dezvoltare (promovare) imobiliară · Ilfov

CI
COSMOPOLIS INVESTMENT AND DEVELOPMENT HOLDING S.R.L.
CUI 55172380 · Sat Ştefăneştii de Jos Com. Ştefăneştii de Jos
BH
BUYUKHANLI HOLDING S.R.L.
CUI 54915851 · Sat Ştefăneştii de Jos Com. Ştefăneştii de Jos
SL
STEFANESTI LAND DEVELOPMENT S.R.L.
CUI 52809820 · Sat Ştefăneştii de Jos Com. Ştefăneştii de Jos
SU
SELAMI UNICO S.R.L.
CUI 52053938 · Sat Ştefăneştii de Jos Com. Ştefăneştii de Jos
CC
COSMO CITY HOLDING S.R.L.
CUI 47239536 · Sat Ştefăneştii de Jos Com. Ştefăneştii de Jos
GI
GARANCIA INVESTMENT S.R.L.
CUI 45891826 · Sat Ştefăneştii de Jos Com. Ştefăneştii de Jos

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

14

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 14 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
REWE PROJEKTENTWICKLUNG ROMANIA SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →