identitate. Intră în cont Pro
22 ANI PE PIAȚĂ

CHARA SOFTWARE SRL

CAEN 6210 — Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
CUI 16728265J2004014143407Plătitor TVA din 2004Verificat ANAF 26.10.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
879mii lei
▼ 2,0% vs. 2024
Profit net · 2025
95mii lei
▲ 235,1% vs. 2024
Salariați
2
▼ 60,0% vs. 2024
Vechime
22ani
din 2004
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

CHARA SOFTWARE SRL (CUI 16728265, nr. J2004014143407) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2004. Activitatea principală: activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210). Este plătitoare de TVA din 2004. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 879 mii lei și 2 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 26.10.2026.

În anul 2025, CHARA SOFTWARE SRL a raportat o cifră de afaceri de 878.927 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 2,0%. Rezultatul net a fost un profit de 94.564 lei. Datoriile totale au crescut cu 16,8% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
16728265
Nr. Reg. Comerțului
J2004014143407 · EUID ROONRC.J2004014143407
Cod CAEN
6210 — Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2004-09-02 (22 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR NICOLAE CARAMFIL
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-26 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 40 firme.

100 mN12345678
  1. RAV MANAGEMENT SRL · 21 m · CAEN 7311 · +3 firme la aceeași adresă
  2. MIRCUS SRL · 31 m · CAEN 7460
  3. INTERCOM DISTRIBUTION STA SRL · 33 m · CAEN 5114
  4. EUROCONSTRUCT SRL · 34 m · CAEN 6820 · +11 firme la aceeași adresă
  5. PREMIA PROJECT INVESTMENTS SRL · 37 m · CAEN 7022 · +1 firme la aceeași adresă
  6. FIN TEAM ADVERTISING SRL · 41 m · CAEN 7311
  7. OMRO IFN S.A. · 46 m · CAEN 6492
  8. PROINTERM CONSULTING SRL · 51 m · CAEN 6820

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025879 mii lei▼ 2,0% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
224 mii448 mii673 mii897 mii2023 · cifră de afaceri: 830.220 lei2023 · profit net: 45.649 lei20232024 · cifră de afaceri: 896.889 lei2024 · profit net: 28.221 lei20242025 · cifră de afaceri: 878.927 lei879 mii2025 · profit net: 94.564 lei2025
Salariați
2▼ 60,0%
20232025
Datorii totale
878 mii lei▲ 16,8%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 6210 · 16.277 firme · mai sus decât 84% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Municipiul București · mai sus decât 75% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
10,8% marjă · mai sus decât 19% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
10,8%
Creștere CA an/an
-2,0%
CA / salariat
439.464 lei
Datorii / active
57%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
14,2%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+4,8%/an
Grad de îndatorare
57%
Angajați, în timp
7 → 2 (2021–2025, -71%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025878.927−2,0%94.564+235%10,8%877.7041.537.669663.9612
2024896.889+8,0%28.221−38,2%3,1%751.6111.307.099569.3965
2023830.22045.6495,5%649.7831.179.090541.1755
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-26.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

12 firme afiliate · 8 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
AVVA 02 CONSULT SRL14886315în funcțiune
BIOCHIM MEDICAL SRL10802419radiată
BIOENERG AR EXPERT S.R.L.16784605în funcțiune
CORIT INTERNATIONAL SRL16159070radiată
GRIDSTORE S.R.L.55115172în funcțiune
HAVANAGHILA SRL21887682radiată
INTESYSTEM SRL12885380radiată
LOST PARADISE SRL21886229radiată
NETCREDIT SRL10174390radiată
SCOP TECHNOLOGY S.R.L.5589447în funcțiune
TOOMUCH FRESHAIR SRL21886237radiată
TRADING ZLG SRL11534896radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 13 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 5 active, cifră de afaceri cumulată 1,01 mil lei, 3 salariați, 8 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

12

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 12 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-06-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre CHARA SOFTWARE SRL

Este CHARA SOFTWARE SRL o firmă activă?

Da. CHARA SOFTWARE SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 26.10.2026).

Este CHARA SOFTWARE SRL plătitoare de TVA?

Da, CHARA SOFTWARE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 06.09.2004 (verificare ANAF din 26.10.2026). Codul de TVA este RO16728265.

Ce cifră de afaceri are CHARA SOFTWARE SRL?

În 2025, CHARA SOFTWARE SRL a avut o cifră de afaceri de 878.927 lei, în scădere cu 2,0% față de 2024, și un profit net de 94.564 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are CHARA SOFTWARE SRL?

În 2025, CHARA SOFTWARE SRL a raportat un număr mediu de 2 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este CHARA SOFTWARE SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care CHARA SOFTWARE SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 26.09.2026.

Are CHARA SOFTWARE SRL datorii la ANAF?

CHARA SOFTWARE SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul CHARA SOFTWARE SRL?

Sediul social declarat al CHARA SOFTWARE SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR NICOLAE CARAMFIL.

Ce activitate are CHARA SOFTWARE SRL?

Activitatea principală declarată a CHARA SOFTWARE SRL este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6210).

Când a fost înființată CHARA SOFTWARE SRL?

CHARA SOFTWARE SRL a fost înregistrată pe 02.09.2004, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2004014143407.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
CHARA SOFTWARE SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala