identitate. Intră în cont Pro
22 ANI PE PIAȚĂ

BAVARIA GROUP S.R.L.

CAEN 111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
CUI 16730605J40/11027/2005Plătitor TVA din 2004Verificat ANAF 26.10.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,40mil lei
▼ 34,6% vs. 2024
Profit net · 2025
93mii lei
▼ 63,1% vs. 2024
Salariați
2
— constant
Vechime
22ani
din 2004
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

BAVARIA GROUP S.R.L. (CUI 16730605, nr. J40/11027/2005) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2004. Activitatea principală: cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase (CAEN 111). Este plătitoare de TVA din 2004. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,40 mil lei și 2 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 26.10.2026.

În anul 2025, BAVARIA GROUP S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.398.973 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 34,6%. Rezultatul net a fost un profit de 93.431 lei. Datoriile totale au scăzut cu 2,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
16730605
Nr. Reg. Comerțului
J40/11027/2005 · EUID ROONRC.J40/11027/2005
Cod CAEN
111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2004-09-03 (22 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 3 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR. MAXIMILIAN POPPER · 3 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
30864
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-26 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 21 firme.

100 mN12345678
  1. SOUNDFI FREQUENCY S.R.L. · 36 m · CAEN 9020
  2. TAXITOUR-APOLLO SRL-D · 38 m · CAEN 4932
  3. AICI STUDIO DE ARHITECTURĂ S.R.L. · 56 m · CAEN 7111 · +7 firme la aceeași adresă
  4. IMOB SOLUTION & CONSTRUCT S.R.L. · 58 m · CAEN 7031
  5. MEGA STANDARD SRL · 61 m · CAEN 4621
  6. BIBI EXPRESS INTERNATIONAL SRL-D · 62 m · CAEN 4941
  7. ZAFGEA IMPORT EXPORT S.R.L. · 68 m · CAEN 4711 · +2 firme la aceeași adresă
  8. NVN GRUP COMPANY SRL · 70 m · CAEN 6210 · +1 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20251,40 mil lei▼ 34,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
535 mii1,07 mil1,60 mil2,14 mil2023 · cifră de afaceri: 2.127.930 lei2023 · profit net: 40.342 lei20232024 · cifră de afaceri: 2.139.928 lei2024 · profit net: 253.328 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.398.973 lei1,40 mil2025 · profit net: 93.431 lei2025
Salariați
2
20232025
Datorii totale
1,08 mil lei▼ 2,9%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 111 · 8.922 firme · mai sus decât 60% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Municipiul București · mai sus decât 81% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
6,7% marjă · mai sus decât 49% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
6,7%
Creștere CA an/an
-34,6%
CA / salariat
699.487 lei
Datorii / active
36%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4,9%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+4,2%/an
Grad de îndatorare
36%
Angajați, în timp
5 → 2 (2021–2025, -60%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.398.973−34,6%93.431−63,1%6,7%1.079.5112.970.7271.891.2162
20242.139.928+0,6%253.328+528%11,8%1.111.8903.029.6741.917.7842
20232.127.93040.3421,9%1.289.3143.153.7701.864.4563
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-26.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

8
Dosare în care firma apare ca parte
8
Ca pârât
6
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-07-0126797/3/2026Tribunalul Bucurestidrept de autor şi drepturi conexeFondPârât
2025-03-1027526/301/2024Tribunalul BucurestipretenţiiApelIntimat
2024-10-3032705/301/2024Judecătoria Sectorul3bucurestipretenţii 3.295,65 LEIFondPârât
2024-10-2832283/301/2024Judecătoria Sectorul3bucurestipretenţii 3295,65FondPârât
2024-09-308381/202/2024Judecătoria Calarasivalidare poprireFondTerţ poprit
2024-09-1627526/301/2024Judecătoria Sectorul3bucuresticerere de valoare redusă 2.967,72 LEIFondPârât
2023-09-2228274/3/2023Tribunalul Bucurestidrept de autor şi drepturi conexeFondPârât
2022-02-163396/301/2022Judecătoria Sectorul3bucurestievacuareFondPârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

2

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

3 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
ANCOS SNC1922009în funcțiune
BAVARIA CORPORATION SRL5919790radiată
PEPA PROD EXP SRL17624912în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 4 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 3 active, cifră de afaceri cumulată 1,60 mil lei, 4 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre BAVARIA GROUP S.R.L.

Este BAVARIA GROUP S.R.L. o firmă activă?

Da. BAVARIA GROUP S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 26.10.2026).

Este BAVARIA GROUP S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, BAVARIA GROUP S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 03.09.2004 (verificare ANAF din 26.10.2026). Codul de TVA este RO16730605.

Ce cifră de afaceri are BAVARIA GROUP S.R.L.?

În 2025, BAVARIA GROUP S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 1.398.973 lei, în scădere cu 34,6% față de 2024, și un profit net de 93.431 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are BAVARIA GROUP S.R.L.?

În 2025, BAVARIA GROUP S.R.L. a raportat un număr mediu de 2 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este BAVARIA GROUP S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care BAVARIA GROUP S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 22.09.2026.

Are BAVARIA GROUP S.R.L. procese în instanță?

Da, BAVARIA GROUP S.R.L. apare în 8 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are BAVARIA GROUP S.R.L. datorii la ANAF?

BAVARIA GROUP S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul BAVARIA GROUP S.R.L.?

Sediul social declarat al BAVARIA GROUP S.R.L. este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR. MAXIMILIAN POPPER.

Ce activitate are BAVARIA GROUP S.R.L.?

Activitatea principală declarată a BAVARIA GROUP S.R.L. este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase” (cod CAEN 111).

Când a fost înființată BAVARIA GROUP S.R.L.?

BAVARIA GROUP S.R.L. a fost înregistrată pe 03.09.2004, cu numărul de ordine în registrul comerțului J40/11027/2005.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
BAVARIA GROUP S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala