identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

LOGOS SRL

CAEN 2711 — Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
CUI 1765176J1991000446019Plătitor TVA din 1992TVA la încasareVerificat ANAF 10.10.2026ActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)Autorizat Ministerul Turismului
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
2,15mil lei
▼ 0,6% vs. 2024
Profit net · 2025
−119mii lei
▼ 307,1% vs. 2024
Salariați
18
▼ 14,3% vs. 2024
Contracte publice
10
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, LOGOS SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.152.720 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 0,6%. Rezultatul net a fost o pierdere de 119.245 lei. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 18.
Observații
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-119.245 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
1765176
Nr. Reg. Comerțului
J1991000446019 · EUID ROONRC.J1991000446019
Cod CAEN
2711 — Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1992-11-30 (33 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Aiud
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
ALBA
Localitate
Mun. Aiud
Adresă
JUD. ALBA, MUN. AIUD, STR. TRANSILVANIEI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-10 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 mN12345678
  1. MEDMA CLINIC S.R.L. · 26 m · CAEN 8622 · +1 firme la aceeași adresă
  2. RADCONF RAD S.R.L. · 51 m · CAEN 4782
  3. AVANTAJ AGRO SRL · 86 m · CAEN 4776
  4. BRUCLATUR S.R.L. · 96 m · CAEN 8211
  5. RANIDAS PERFECT S.R.L. · 98 m · CAEN 4941
  6. CRISMERY CODE S.R.L. · 100 m · CAEN 7022 · +2 firme la aceeași adresă
  7. SIGENTA IMPEX SRL · 102 m · CAEN 4639
  8. GHERMAN SPEED S.R.L. · 117 m · CAEN 4941

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 20252,15 mil lei▼ 0,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
585 mii1,17 mil1,76 mil2,34 mil2023 · cifră de afaceri: 2.340.267 lei2023 · profit net: 434.042 lei20232024 · cifră de afaceri: 2.164.812 lei2024 · profit net: 57.569 lei20242025 · cifră de afaceri: 2.152.720 lei2,15 mil2025 · profit net: -119.245 lei2025
Salariați
18▼ 14,3%
20232025
Datorii totale
2,86 mil lei▲ 0,9%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 2711 · 89 firme · mai sus decât 55% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Alba · mai sus decât 88% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-5,5% marjă · mai sus decât 23% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-5,5%
Creștere CA an/an
-0,6%
CA / salariat
119.596 lei
Datorii / active
52%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-5,5%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+3,6%/an
Lichiditate curentă
0,91
Grad de îndatorare
52%
Scor Z-Altman
1,23 (zonă gri)
Angajați, în timp
34 → 18 (2021–2025, -47%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.152.720−0,6%-119.245−307%-5,5%2.862.4935.474.6822.169.72418
20242.164.812−7,5%57.569−86,7%2,7%2.835.7975.861.1962.508.29821
20232.340.267434.04218,5%3.223.7056.029.2922.552.88724
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-10.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

4

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Antrepozit fiscal autorizat (MF/ANAF)
autorizat din 01/12/2015; invalidat la 27/01/2017; produse: W200
RO0047801PP01retras01.12.2020Ministerul Finanțelor
lista din 04.10.2026
Antrepozitar autorizat produse accizabile (MF/ANAF)
autorizat din 01/12/2015; invalidat la 27/01/2017
RO0047800XX00retras—Ministerul Finanțelor
lista din 04.10.2026
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Structură de cazare clasificată
Mun. Aiud
—valabil—Ministerul Turismului (SITUR)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

10

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
10
Valoare totală
178.292 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
FIKUS TRANSEXIM SRL6682748radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 1 active, cifră de afaceri cumulată 2,15 mil lei, 18 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice · Alba

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-06-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
LOGOS SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →