identitate. Intră în cont Pro
20 ANI PE PIAȚĂ

TIMAC AGRO ROMANIA SRL

CAEN 4685 — Comerț cu ridicata al produselor chimice
CUI 18529951J2006005149405Plătitor TVA din 2006Verificat ANAF 08.10.2026RO e-Facturatimacagro.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)Autorizat ANSVSA (furaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
296,25mil lei
▲ 35,3% vs. 2024
Profit net · 2025
17,90mil lei
▲ 204,6% vs. 2024
Salariați
175
▼ 1,7% vs. 2024
Vechime
20ani
din 2006
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, TIMAC AGRO ROMANIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 296.252.391 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 35,3%. Rezultatul net a fost un profit de 17.903.516 lei. Datoriile totale au scăzut cu 24,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 175.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
18529951
Nr. Reg. Comerțului
J2006005149405 · EUID ROONRC.J2006005149405
Cod CAEN
4685 — Comerț cu ridicata al produselor chimice
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2006-03-29 (20 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mare
Organ fiscal
Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 2 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR GARA HERĂSTRĂU
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
20334

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-08 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
timacagro.ro
Telefon
0213132685
Ultima schimbare
site lansat · 09.10.2026
Program
Lu 09:00–18:00 · Ma 09:00–18:00 · Mi 09:00–18:00 · Jo 09:00–18:00 · Vi 09:00–18:00 · de pe site
Nota site-ului
8,3/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 15.09.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 m250 mN12345678
  1. ARDESIGN CO SRL · 86 m · CAEN 7111
  2. TECHSYNERGY S.R.L. · 138 m · CAEN 6210 · +18 firme la aceeași adresă
  3. MAC.RO PROCUREMENT SOLUTIONS S.R.L. · 218 m · CAEN 4639
  4. BKU MOVE & TRANS S.R.L. · 310 m · CAEN 4941
  5. AUTOKLASS CENTER SRL BUCURESTI SUCURSALA PIPERA · 327 m · CAEN 4781 · +1 firme la aceeași adresă
  6. AGRINVEST SRL · 332 m · CAEN 4621
  7. KANDAON INVESTMENTS S.R.L. · 346 m · CAEN 4712
  8. AD HERITAGE S.R.L. · 349 m · CAEN 6421 · +2 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 2025296,25 mil lei▲ 35,3% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
76,06 mil152,12 mil228,18 mil304,24 mil2023 · cifră de afaceri: 304.239.533 lei2023 · profit net: 26.093.528 lei20232024 · cifră de afaceri: 219.023.825 lei2024 · profit net: -17.109.154 lei20242025 · cifră de afaceri: 296.252.391 lei296,25 mil2025 · profit net: 17.903.516 lei2025
Salariați
175▼ 1,7%
20232025
Datorii totale
111,91 mil lei▼ 24,9%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4685 · 668 firme · mai sus decât 98% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Municipiul București · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
6,0% marjă · mai sus decât 59% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
6,0%
Creștere CA an/an
+35,3%
CA / salariat
1.692.871 lei
Datorii / active
90%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
132,3%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+8,6%/an
Grad de îndatorare
90%
Angajați, în timp
135 → 175 (2021–2025, +30%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025296.252.391+35,3%17.903.5166,0%111.912.288124.845.98713.534.564175
2024219.023.825−28,0%-17.109.154−166%-7,8%148.983.237146.378.966-2.070.967178
2023304.239.53326.093.5288,6%113.391.987140.989.73728.049.109168
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-08.

Legi noi care privesc firma asta

4

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

2

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Unitate hrană pentru animale autorizată sanitar-veterinar ANSVSA
cod operator ROB0125; Intermedieri în comerțul cu produse diverse-produse destinate hranei pentru animale de ferma; CAEN 4619; Bd. Dimitrie Pompei nr. 10A, sector 2
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
127/22.06.2017valabil—ANSVSA
lista din 04.10.2026

Dosare în instanță

12
Dosare în care firma apare ca parte
12
Ca creditor
8
Ca reclamant
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2025-12-15603/114/2025/a3Curtea De Apel Ploiesticoncordat preventivApelIntimat Creditor
2025-12-15603/114/2025/a4Curtea De Apel Ploiesticoncordat preventivApelIntimat Creditor
2025-12-04603/114/2025/a3Tribunalul Buzauconcordat preventiv cale de atac - apel formulat de PIONEER HI-BREAD ROMÂNIA SRLFondCreditor
2025-12-04603/114/2025/a4Tribunalul Buzauconcordat preventiv cale de atac - apel formulat de CORTEVA CROP SOLUTIONS ROM SFondCreditor
2025-11-213194/93/2025Tribunalul Ilfovcererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)FondCreditor
2025-07-10603/114/2025/a2Tribunalul Buzaucontestaţie formulata de TIMAC AGRO ROMÂNIA SRL la planul de restructurare depusFondContestator
2025-04-08603/114/2025Tribunalul Buzauconcordat preventivFondCreditor
2024-11-0722707/196/2024Judecătoria Brailavalidare poprireFondTerţ poprit
2023-06-2214404/300/2022Tribunalul BucurestipretenţiiApelIntimat
2022-06-0214404/300/2022Judecătoria Sectorul2bucurestipretenţiiFondReclamant

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu ridicata al produselor chimice · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2024-12-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
TIMAC AGRO ROMANIA SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →