identitate. Intră în cont Pro
20 ANI PE PIAȚĂ

BANATFARMING SRL

CAEN 111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
CUI 18865471J2006000956114Plătitor TVA din 2006Verificat ANAF 10.10.2026banatfarming.roActivăÎnregistrat ANF (fitosanitar)Licență transport ARRDepozit autorizat MADR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
50,40mil lei
▲ 35,8% vs. 2024
Profit net · 2025
−7,56mil lei
▼ 19,0% vs. 2024
Salariați
42
▲ 5,0% vs. 2024
Vechime
20ani
din 2006
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, BANATFARMING SRL a raportat o cifră de afaceri de 50.401.574 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 35,8%. Rezultatul net a fost o pierdere de 7.557.849 lei. Datoriile totale au crescut cu 7,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 42.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (106.002.189 lei) depășesc activele totale (83.981.369 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-22.224.311 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-7.557.849 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
18865471
Nr. Reg. Comerțului
J2006000956114 · EUID ROONRC.J2006000956114
Cod CAEN
111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2006-07-19 (20 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Caraş-Severin
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
CARAŞ-SEVERIN
Localitate
Orş. Oraviţa
Adresă
JUD. CARAŞ-SEVERIN, ORŞ. ORAVIŢA, PŢA. FERDINAND
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
325600

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-10 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

declarat

Site legat de firmă prin numele domeniului, care coincide cu numele firmei (unic în registru).

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202550,40 mil lei▲ 35,8% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
12,60 mil25,20 mil37,80 mil50,40 mil2023 · cifră de afaceri: 49.093.251 lei2023 · profit net: -8.455.757 lei20232024 · cifră de afaceri: 37.100.931 lei2024 · profit net: -6.348.874 lei20242025 · cifră de afaceri: 50.401.574 lei50,40 mil2025 · profit net: -7.557.849 lei2025
Salariați
42▲ 5,0%
20232025
Datorii totale
106,00 mil lei▲ 7,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 111 · 8.923 firme · mai sus decât 99% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Caraș-Severin · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-15,0% marjă · mai sus decât 15% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-15,0%
Creștere CA an/an
+35,8%
CA / salariat
1.200.037 lei
Datorii / active
126%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+11,5%/an
Grad de îndatorare
126%
Angajați, în timp
13 → 42 (2021–2025, +223%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202550.401.574+35,8%-7.557.849-15,0%106.002.18983.981.369-22.224.31142
202437.100.931−24,4%-6.348.874-17,1%99.089.79884.692.262-14.666.46240
202349.093.251-8.455.757-17,2%91.839.66584.250.547-8.317.58940
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-10.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

3

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator înregistrat ANF pentru servicii cu produse de protecția plantelor
prestări servicii; sediu: Oravita P-ta Ferdinand nr.6; punct de lucru: Oravita
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
—valabil—Autoritatea Națională Fitosanitară (ANF)
lista din 04.10.2026
Transport rutier de marfă/persoane
BANATFARMING SRL, ORAVITA
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026
Spațiu de depozitare produse agricole autorizat MADR (certificate de depozit)
spațiu: ORAVITA,P-TAFERDINAND NR.6,JUD.CS; capacitate 6000 t; listă 2025
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
TM0005712valabil—Ministerul Agriculturii (MADR)
lista din 04.10.2026

Dosare în instanță

12
Dosare în care firma apare ca parte
12
Ca creditor
6
Ca reclamant
2
Ca pârât
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-07-222541/273/2026Judecătoria Oravitaplângere împotriva încheierii de carte funciară (Art.52 alin.2 Legea nr.7/1996)FondPetent
2026-05-051441/273/2026Judecătoria Oravitaacţiune în constatareFondReclamant
2026-04-233284/30/2025/a3Curtea De Apel Timisoaracontestaţie creanţe Tabel preliminarApelApelant Creditor
2026-04-233284/30/2025/a5Curtea De Apel Timisoaracontestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor împotriva procApelApelant Creditor
2025-10-303284/30/2025/a5Tribunalul Timiscontestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor împotriva procFondCreditor Creditor
2025-10-223284/30/2025/a3Tribunalul Timiscontestaţie Tabel preliminarFondCreditor Creditor
2025-09-242167/273/2025Tribunalul Carasseverinasigurare doveziApelApelant Reclamant
2025-09-164021/30/2025Tribunalul Timisprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondCreditor
2025-07-283284/30/2025Tribunalul Timisprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată Faliment generalFondCreditor
2025-07-222167/273/2025Judecătoria Oravitaasigurare doveziFondPetent

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
AGRORECOLTA SRL23320519radiată
ZF REAL ESTATE SRL20687694în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 18 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 18 active, cifră de afaceri cumulată 199,96 mil lei, 148 salariați, 3 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase · Caraș-Severin

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

19

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 19 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-01-09.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
BANATFARMING SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →