identitate. Intră în cont Pro
19 ANI PE PIAȚĂ

CONSUS ELECTRIC SRL

CAEN 4321 — Lucrări de instalații electrice
CUI 22446757J2007001665269Plătitor TVA din 2015Verificat ANAF 14.10.2026consuselectric.roActivăAtestat ANRE C1A, C2ALicență IGPRAutorizat IGSU (incendiu)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
27,37mil lei
▲ 33,2% vs. 2024
Profit net · 2025
4,09mil lei
▲ 13,4% vs. 2024
Salariați
66
▲ 15,8% vs. 2024
Contracte publice
381
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, CONSUS ELECTRIC SRL a raportat o cifră de afaceri de 27.365.190 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 33,2%. Rezultatul net a fost un profit de 4.089.882 lei. Datoriile totale au crescut cu 17,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 66.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
22446757
Nr. Reg. Comerțului
J2007001665269 · EUID ROONRC.J2007001665269
Cod CAEN
4321 — Lucrări de instalații electrice
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2007-09-21 (19 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Mureş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUREŞ
Localitate
Mun. Târgu Mureş
Adresă
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. LIVEZENI · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-14 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

potrivit

Site legat de firmă prin numele domeniului, care coincide cu numele firmei și apare în titlul paginii.

Website
consuselectric.ro
Email
office@consuselectric.ro
Telefon
0365430240

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 4 firme.

100 mN12345678
  1. SIGURASIG S.R.L. · 18 m · CAEN 6622 · +6 firme la aceeași adresă
  2. AMR COLET S.R.L. · 28 m · CAEN 6312
  3. DOSACOMIMPEX S.R.L. · 31 m · CAEN 4321 · +1 firme la aceeași adresă
  4. TARGET ASIG SRL · 40 m · CAEN 6622 · +2 firme la aceeași adresă
  5. LAWRENCE VISUAL ARTS S.R.L. · 42 m · CAEN 6201
  6. HESTIA AUTO S.R.L. · 52 m · CAEN 4933 · +1 firme la aceeași adresă
  7. VENLO S.R.L. · 53 m · CAEN 4651 · +2 firme la aceeași adresă
  8. TAKACS COMEXIM S.R.L. · 61 m · CAEN 4721

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202527,37 mil lei▲ 33,2% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
6,84 mil13,68 mil20,52 mil27,37 mil2023 · cifră de afaceri: 20.591.921 lei2023 · profit net: 1.849.293 lei20232024 · cifră de afaceri: 20.551.956 lei2024 · profit net: 3.606.893 lei20242025 · cifră de afaceri: 27.365.190 lei27,37 mil2025 · profit net: 4.089.882 lei2025
Salariați
66▲ 15,8%
20232025
Datorii totale
10,88 mil lei▲ 17,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4321 · 8.122 firme · mai sus decât 98% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Mureș · mai sus decât 99% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
15,0% marjă · mai sus decât 54% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
14,9%
Creștere CA an/an
+33,2%
CA / salariat
414.624 lei
Datorii / active
50%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
41,4%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+53,3%/an
Grad de îndatorare
50%
Angajați, în timp
38 → 66 (2021–2025, +74%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202527.365.190+33,2%4.089.882+13,4%14,9%10.882.54221.753.2869.874.19766
202420.551.956−0,2%3.606.893+95,0%17,6%9.299.58618.488.7218.061.67457
202320.591.9211.849.2939,0%6.928.22613.417.7815.124.89156
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-14.

Legi noi care privesc firma asta

4

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

4

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Atestat ANRE instalații electrice, tip C1A
proiectare de linii electrice 0,4–20 kV și posturi de transformare; emis 15.03.2021
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
17019valabil13.03.2031ANRE
lista din 04.10.2026
Atestat ANRE instalații electrice, tip C2A
execuție de linii electrice 0,4–20 kV și posturi de transformare; emis 15.03.2021
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
17020valabil13.03.2031ANRE
lista din 04.10.2026
Societate de sisteme de alarmare
activități: instalare, întreținere
3814/Tvalabil06.03.2028Poliția Română (IGPR)
lista din 04.10.2026
Instalare/întreținere sisteme de semnalizare/alarmare incendiu (IGSU)
emisă 8/1/2016
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
A-5421valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

381

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
59
Valoare totală
6.002.019 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
322
Valoare totală
2.014.912 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

5
Dosare în care firma apare ca parte
5
Ca creditor
3
Ca pârât
1
Ca reclamant
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2025-04-158569/211/2025Judecătoria Clujnapocaactiune in raspundere contractualaFondPârât
2024-12-1030224/211/2024Judecătoria Clujnapocaactiune in raspundere contractualaFondReclamant
2024-07-15153/1371/2024Tribunalul Comercialmuresordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondCreditor
2023-10-2413657/320/2023Judecătoria Targumuresvalidare poprire DOS EXEC. 117/E/2023FondCreditor
2023-10-2413659/320/2023Judecătoria Targumuresvalidare poprire DOS EXEC. 117/E/2023FondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
INTERALARM SRL15201592radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de instalații electrice · Mureș

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
CONSUS ELECTRIC SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →