identitate. Intră în cont Pro
18 ANI PE PIAȚĂ

KRENIC SRL

CAEN 4321 — Lucrări de instalații electrice
CUI 23343296J2008000145341Plătitor TVA din 2008Verificat ANAF 12.10.2026RO e-Facturakrenic.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)Atestat ANRE BLicență IGPRAutorizat IGSU (incendiu)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
27,81mil lei
▲ 86,7% vs. 2024
Profit net · 2025
3,53mil lei
▲ 173,7% vs. 2024
Salariați
39
▲ 8,3% vs. 2024
Contracte publice
82
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, KRENIC SRL a raportat o cifră de afaceri de 27.807.074 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 86,7%. Rezultatul net a fost un profit de 3.527.661 lei. Datoriile totale au scăzut cu 1,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 39.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
23343296
Nr. Reg. Comerțului
J2008000145341 · EUID ROONRC.J2008000145341
Cod CAEN
4321 — Lucrări de instalații electrice
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2008-02-22 (18 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Teleorman
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
TELEORMAN
Localitate
Mun. Roşiori de Vede
Adresă
JUD. TELEORMAN, MUN. ROŞIORI DE VEDE, STR. SG. IZBICEANU
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
145100

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

potrivit

Site legat de firmă prin numele domeniului, care coincide cu numele firmei și apare în titlul paginii.

Website
krenic.ro
Email
office@krenic.ro

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202527,81 mil lei▲ 86,7% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
6,95 mil13,90 mil20,86 mil27,81 mil2023 · cifră de afaceri: 24.538.743 lei2023 · profit net: 7.106.490 lei20232024 · cifră de afaceri: 14.896.557 lei2024 · profit net: 1.289.059 lei20242025 · cifră de afaceri: 27.807.074 lei27,81 mil2025 · profit net: 3.527.661 lei2025
Salariați
39▲ 8,3%
20232025
Datorii totale
7,35 mil lei▼ 1,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4321 · 8.122 firme · mai sus decât 98% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Teleorman · mai sus decât 99% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
12,7% marjă · mai sus decât 50% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
12,7%
Creștere CA an/an
+86,7%
CA / salariat
713.002 lei
Datorii / active
57%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
78,0%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+27,4%/an
Grad de îndatorare
57%
Angajați, în timp
22 → 39 (2021–2025, +77%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202527.807.074+86,7%3.527.661+174%12,7%7.350.33412.873.5564.524.65839
202414.896.557−39,3%1.289.059−81,9%8,7%7.458.63313.474.3374.996.99136
202324.538.7437.106.49029,0%4.570.76814.705.9528.670.01431
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-12.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

10

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Atestat ANRE instalații electrice, tip B
proiectare și execuție de instalații electrice în clădiri, branșamente de 0,4 kV; emis 13.05.2019
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
14569valabil10.05.2029ANRE
lista din 04.10.2026
Societate de sisteme de alarmare
activități: proiectare, instalare, întreținere
7516/Tvalabil16.10.2027Poliția Română (IGPR)
lista din 04.10.2026
Instalare/întreținere instalații de evacuare fum și gaze fierbinți (IGSU)
emisă 22.12.2020
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
B-0339valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026
Instalare/întreținere instalații de limitare și stingere a incendiilor (IGSU)
emisă 22/12/2020
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
B-0340valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026
Instalare/întreținere sisteme de semnalizare/alarmare incendiu (IGSU)
emisă 24/1/2011
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
A-0621valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026
Proiectare instalații de evacuare fum și gaze fierbinți (IGSU)
emisă 12/12/2018
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
A-8625valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026
Proiectare instalații de limitare și stingere a incendiilor (IGSU)
emisă 7/6/2016
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
A-5952valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026
Proiectare sisteme de semnalizare/alarmare incendiu (IGSU)
emisă 1/24/2011
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
A-0620valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026
Termoprotecție (IGSU)
vopsele termospumante; emisă 21.05.2026
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
B-6241valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

82

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
7
Valoare totală
694.039 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
75
Valoare totală
1.203.369 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

6
Dosare în care firma apare ca parte
6
Ca creditor
1
Ca reclamant
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2025-08-2825899/300/2025Judecătoria Sectorul2bucurestivalidare poprire 5385/2023FondTerţ poprit
2025-02-273261/180/2025Judecătoria Bacauplângere soluţii de neurmărire/netrimitere judecată (art.340 NCPP) DS. UP.4262/1FondIntimat
2024-12-0545946/3/2024Tribunalul Bucurestiprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondCreditor
2023-12-117106/301/2022**Tribunalul Bucurestipretenţii dosar electronicApelApelant
2023-07-197106/301/2022Tribunalul BucurestipretenţiiApelApelant
2022-03-237106/301/2022Judecătoria Sectorul3bucurestipretenţiiFondReclamant

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
CREATIVE SOFT SRL14189814în dizolvare

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 27,81 mil lei, 40 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Lucrări de instalații electrice · Teleorman

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-08-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
KRENIC SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →