identitate. Intră în cont Pro
18 ANI PE PIAȚĂ

GRAN VIA GHENCEA SUD SRL

CAEN 6812 — Dezvoltare (promovare) imobiliară
CUI 24140249J2008011625403Plătitor TVA din 2008RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
93mii lei
▼ 97,3% vs. 2024
Profit net · 2025
−5,00mil lei
▼ 95,8% vs. 2024
Salariați
2
— constant
Vechime
18ani
din 2008
În anul 2025, GRAN VIA GHENCEA SUD SRL a raportat o cifră de afaceri de 92.549 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 97,3%. Rezultatul net a fost o pierdere de 5.004.456 lei. Datoriile totale au crescut cu 54,8% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
Observații
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-5.004.456 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
24140249
Nr. Reg. Comerțului
J2008011625403 · EUID ROONRC.J2008011625403
Cod CAEN
6812 — Dezvoltare (promovare) imobiliară
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2008-07-03 (18 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR CLUCERULUI, NR.35, PARTER. BIROU NR. 15
Cod poștal
11363
Contact declarat
13 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-31 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
92.549 lei
▼ 97,3%
Profit net
-5.004.456 lei
▼ 95,8%
Datorii
131.797.463 lei
▲ 54,8%
Salariați
2
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 56.700.387 lei2024: 3.366.354 lei2025: 92.549 lei93 mii20232025
Evoluția profitului net
2023: 17.774.296 lei2024: -2.556.553 lei2025: -5.004.456 lei−5,00 mil20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 22024: 22025: 2220232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
-5.407,4%
Creștere CA an/an
-97,3%
CA / salariat
46.275 lei
Datorii / active
71%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-9,4%
Creștere medie anuală (2016–2025)
-49,9%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202592.549 lei-5.004.456 lei131.797.463 lei184.768.079 lei53.053.304 lei2
20243.366.354 lei-2.556.553 lei85.139.137 lei143.158.340 lei58.057.760 lei2
202356.700.387 lei17.774.296 lei102.482.933 lei163.014.583 lei60.614.312 lei2
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-31.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

4 firme afiliate · 3 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
EPSILON RESIDENCE SRL24091537radiată
GRAN VIA LUJERULUI IMOBILIAR SRL18758904radiată
GRAN VIA MOINESTI SRL19147534radiată
MARITIMO RESIDENCE SRL18758912în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Dezvoltare (promovare) imobiliară · Municipiul București

CE
CLEAN ENERGY DC S.R.L.
CUI 55441845 · Sector 1 Mun. Bucureşti
KD
K2 DOR MARUNT S.R.L.
CUI 55412440 · Sector 1 Mun. Bucureşti
SD
SVN DEZVOLTARE SISESTI GREEN S.R.L.
CUI 55399406 · Sector 1 Mun. Bucureşti
AE
ASTERRA ESTATES S.R.L.
CUI 55381530 · Sector 1 Mun. Bucureşti
EV
ENSO VERDI S.R.L.
CUI 55206742 · Sector 1 Mun. Bucureşti
RH
RMFB HOLDING S.R.L.
CUI 55120616 · Sector 1 Mun. Bucureşti

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

6

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 6 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-08-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
GRAN VIA GHENCEA SUD SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →