identitate. Intră în cont Pro
18 ANI PE PIAȚĂ

ISTRIS S.R.L.

CAEN 4621 — Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
CUI 24191820J2009009943404Plătitor TVA din 2008Verificat ANAF 14.10.2026În insolvențăActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)Înregistrat ANF (fitosanitar)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
104,21mil lei
▼ 42,1% vs. 2024
Profit net · 2025
860mii lei
▼ 33,5% vs. 2024
Salariați
52
▼ 40,2% vs. 2024
Vechime
18ani
din 2008
Conducerea firmei · 4 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Firmă în procedură de insolvență. procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată contestaţia debitorului · stadiu: Fond · dosar 20130/3/2025 · 12.06.2025
Sursa: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro). Verifică stadiul curent la instanță înainte de orice decizie comercială.
Pe scurt
În anul 2025, ISTRIS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 104.205.580 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 42,1%. Rezultatul net a fost un profit de 860.482 lei. Datoriile totale au scăzut cu 5,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 52.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
24191820
Nr. Reg. Comerțului
J2009009943404 · EUID ROONRC.J2009009943404
Cod CAEN
4621 — Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2008-07-15 (18 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, CAL. FLOREASCA
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-14 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 11 firme.

100 mN12345678
  1. RCV GLOBAL GROUP SRL · 17 m · CAEN 4100 · +2 firme la aceeași adresă
  2. FERMIER GLOB SRL · 30 m · CAEN 111 · +2 firme la aceeași adresă
  3. DENTAL DESIGN CLINIC S.R.L. · 45 m · CAEN 8623 · +1 firme la aceeași adresă
  4. ONLINE CONSTRUCT S.R.L. · 63 m · CAEN 4520 · +4 firme la aceeași adresă
  5. VILA MARIA CONSTRUCT SRL · 66 m · CAEN 4521 · +1 firme la aceeași adresă
  6. 3 D ARCHIGROUP SRL · 79 m · CAEN 7111 · +5 firme la aceeași adresă
  7. ALUCO SYSTEMS SRL · 81 m · CAEN 2811 · +6 firme la aceeași adresă
  8. ONE BIT FABRIC S.R.L. · 83 m · CAEN 6201

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 2025104,21 mil lei▼ 42,1% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
44,97 mil89,94 mil134,91 mil179,88 mil2023 · cifră de afaceri: 164.448.742 lei2023 · profit net: 536.514 lei20232024 · cifră de afaceri: 179.875.555 lei2024 · profit net: 1.293.903 lei20242025 · cifră de afaceri: 104.205.580 lei104,21 mil2025 · profit net: 860.482 lei2025
Salariați
52▼ 40,2%
20232025
Datorii totale
146,45 mil lei▼ 5,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4621 · 1.590 firme · mai sus decât 96% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Municipiul București · mai sus decât 99% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
0,8% marjă · mai sus decât 42% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
0,8%
Creștere CA an/an
-42,1%
CA / salariat
2.003.953 lei
Datorii / active
85%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
3,2%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+2,5%/an
Grad de îndatorare
85%
Angajați, în timp
94 → 52 (2021–2025, -45%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025104.205.580−42,1%860.482−33,5%0,8%146.445.341173.231.06026.995.83352
2024179.875.555+9,4%1.293.903+141%0,7%154.536.665180.400.49025.852.94187
2023164.448.742536.5140,3%236.343.919261.075.98524.559.03888
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-14.

Legi noi care privesc firma asta

3

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

3

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Operator înregistrat ANF pentru comercializarea produselor de protecția plantelor
comercializare; sediu: Bucuresti, Str.Gheorghe Titeica nr.212-214,; punct de lucru: Mun.Braila , Sos.Baldovinesti nr.22.
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
—valabil—Autoritatea Națională Fitosanitară (ANF)
lista din 04.10.2026
Operator înregistrat ANF pentru servicii cu produse de protecția plantelor
prestări servicii; sediu: LOC. BALDOVINESTI NR 22; punct de lucru: LOC. BALDOVINESTI NR 22
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
—valabil—Autoritatea Națională Fitosanitară (ANF)
lista din 04.10.2026

Dosare în instanță

18
Dosare în care firma apare ca parte
18
Ca pârât
10
Ca debitor
4
Ca reclamant
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-01-211760/3/2026Tribunalul Bucurestiacţiune în anulare cerere in anulare dosar nr. 6437/3/2025FondPârât
2025-12-1021612/196/2025Judecătoria Brailaconfimare redeschidere urmărire penală (art.335 alin. 4 NCPP)FondIntimat
2025-10-1516914/196/2025/a1Judecătoria Brailacerere de ajutor public judiciarFondPârât
2025-09-2616912/196/2025Judecătoria Brailaîmbogatirea fara justa cauzaFondPârât
2025-09-2616914/196/2025Judecătoria Brailaîmbogatirea fara justa cauzaFondPârât
2025-09-2532955/3/2025Tribunalul Bucurestiacţiune în anulare cerere in anulare dosar nr. 9802/3/2025FondPârât
2025-09-02214/87/2024Tribunalul Ilfovpretenţii tr, 02.10.2025FondPârât
2025-06-1220130/3/2025Tribunalul Bucurestiprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată contestaţia debitoruluiFondDebitor
2025-04-0212644/3/2023Curtea De Apel BucurestipretentiiApelIntimat
2025-03-214418/196/2025Judecătoria Brailacontestaţie durata proces (art.488 ind. 2 NCPP)FondIntimat

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
LIDEA ROMANIA S.R.L.25089098în funcțiune

Firma are 4 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 214,59 mil lei, 119 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

17

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 17 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2024-12-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ISTRIS S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →