identitate. Intră în cont Pro
17 ANI PE PIAȚĂ

LIDEA ROMANIA S.R.L.

CAEN 4611 — Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
CUI 25089098J2009001702409Plătitor TVA din 2009Verificat ANAF 15.10.2026RO e-FacturaActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
110,38mil lei
▲ 4,4% vs. 2024
Profit net · 2025
−1,66mil lei
▲ 88,0% vs. 2024
Salariați
67
▲ 71,8% vs. 2024
Vechime
17ani
din 2009
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, LIDEA ROMANIA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 110.379.503 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 4,4%. Rezultatul net a fost o pierdere de 1.662.524 lei. Datoriile totale au crescut cu 9,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 67.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (119.280.093 lei) depășesc activele totale (101.389.349 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-17.702.537 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-1.662.524 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
25089098
Nr. Reg. Comerțului
J2009001702409 · EUID ROONRC.J2009001702409
Cod CAEN
4611 — Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2009-02-10 (17 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, CAL. FLOREASCA
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Contact declarat
7 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-15 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

4 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 139 firme.

100 mN1234
  1. RAIFFEISEN BANK SA · 54 m · CAEN 6419 · +3 firme la aceeași adresă
  2. EUROPEAN APPLIANCES ROMANIA S.R.L. · 108 m · CAEN 4643 · +6 firme la aceeași adresă
  3. PEEK & CLOPPENBURG SRL · 129 m · CAEN 4771 · +3 firme la aceeași adresă
  4. ROMKATEL SRL · 133 m · CAEN 4652 · +24 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025110,38 mil lei▲ 4,4% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
37,95 mil75,90 mil113,86 mil151,81 mil2023 · cifră de afaceri: 151.806.925 lei2023 · profit net: -7.915.326 lei20232024 · cifră de afaceri: 105.715.369 lei2024 · profit net: -13.825.516 lei20242025 · cifră de afaceri: 110.379.503 lei110,38 mil2025 · profit net: -1.662.524 lei2025
Salariați
67▲ 71,8%
20232025
Datorii totale
119,28 mil lei▲ 9,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4611 · 405 firme · mai sus decât 99% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Municipiul București · mai sus decât 99% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-1,5% marjă · mai sus decât 19% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-1,5%
Creștere CA an/an
+4,4%
CA / salariat
1.647.455 lei
Datorii / active
118%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+26,5%/an
Grad de îndatorare
118%
Angajați, în timp
30 → 67 (2021–2025, +123%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025110.379.503+4,4%-1.662.524-1,5%119.280.093101.389.349-17.702.53767
2024105.715.369−30,4%-13.825.516-13,1%109.411.53493.255.907-16.040.01339
2023151.806.925-7.915.326-5,2%125.350.761123.018.510-2.213.74638
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-15.

Legi noi care privesc firma asta

3

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Dosare în instanță

20
Dosare în care firma apare ca parte
20
Ca creditor
13
Ca pârât
4
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-09-02171/98/2024/a28Tribunalul Ialomitacontestare raport şi plan de distribuire sumeFondCreditor
2026-08-204767/118/2025*/a1.1Curtea De Apel Constantaprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată Aplicarea procedurii coApelIntimat Creditor
2026-05-144767/118/2025*/a1Curtea De Apel Constantaprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată Aplicarea procedurii coApelIntimat Creditor
2026-05-134767/118/2025*/a1Tribunalul Constantaconcordat preventivFondCreditor
2026-01-12171/98/2024/a27Tribunalul Ialomitacontestare raport şi plan de distribuire sumeFondCreditor
2025-12-15603/114/2025/a3Curtea De Apel Ploiesticoncordat preventivApelIntimat Pârât
2025-12-15603/114/2025/a4Curtea De Apel Ploiesticoncordat preventivApelIntimat Pârât
2025-12-04603/114/2025/a3Tribunalul Buzauconcordat preventiv cale de atac - apel formulat de PIONEER HI-BREAD ROMÂNIA SRLFondIntimat
2025-12-04603/114/2025/a4Tribunalul Buzauconcordat preventiv cale de atac - apel formulat de CORTEVA CROP SOLUTIONS ROM SFondIntimat
2025-11-213194/93/2025Tribunalul Ilfovcererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)FondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
ISTRIS S.R.L.24191820în funcțiune

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 214,59 mil lei, 119 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

15

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 15 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2025-11-13.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
LIDEA ROMANIA S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →