identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

I.T.C. SRL

CAEN 111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
CUI 2604232J1991013354404Plătitor TVA din 1993Verificat ANAF 30.10.2026ActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
8,51mil lei
▼ 32,4% vs. 2024
Profit net · 2025
204mii lei
▼ 39,8% vs. 2024
Salariați
22
— constant
Contracte publice
26
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

I.T.C. SRL (CUI 2604232, nr. J1991013354404) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 1992. Activitatea principală: cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase (CAEN 111). Este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 8,51 mil lei și 22 de salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 30.10.2026.

În anul 2025, I.T.C. SRL a raportat o cifră de afaceri de 8.513.991 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 32,4%. Rezultatul net a fost un profit de 204.264 lei. Datoriile totale au crescut cu 89,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 22.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
2604232
Nr. Reg. Comerțului
J1991013354404 · EUID ROONRC.J1991013354404
Cod CAEN
111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1992-12-28 (33 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton si strain

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, B-DUL MARASTI · 3 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
11464

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-30 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

4 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 641 firme.

100 mN1234
  1. FELICIA & ALEX 93 IMPEX SRL · 18 m · CAEN 4711 · +14 firme la aceeași adresă
  2. NEXTROOM SRL · 46 m · CAEN 7111
  3. QUALITY MANAGEMENT CONSULT SRL · 54 m · CAEN 7484 · +19 firme la aceeași adresă
  4. ARGUS ALCAMADO SRL · 58 m · CAEN 4778 · +3 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20258,51 mil lei▼ 32,4% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
3,15 mil6,30 mil9,45 mil12,60 mil2023 · cifră de afaceri: 11.862.064 lei2023 · profit net: 396.577 lei20232024 · cifră de afaceri: 12.599.248 lei2024 · profit net: 339.147 lei20242025 · cifră de afaceri: 8.513.991 lei8,51 mil2025 · profit net: 204.264 lei2025
Salariați
22
20232025
Datorii totale
11,77 mil lei▲ 89,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 111 · 8.922 firme · mai sus decât 93% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Municipiul București · mai sus decât 94% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
2,4% marjă · mai sus decât 37% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
2,4%
Creștere CA an/an
-32,4%
CA / salariat
387.000 lei
Datorii / active
41%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1,4%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+3,6%/an
Lichiditate curentă
1,60
Grad de îndatorare
41%
Scor Z-Altman
1,78 (zonă gri)
Angajați, în timp
22 → 22 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20258.513.991−32,4%204.264−39,8%2,4%11.769.31328.784.04914.202.49322
202412.599.248+6,2%339.147−14,5%2,7%6.227.28023.193.27413.998.23022
202311.862.064396.5773,3%6.154.84222.783.59013.659.08322
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-30.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

26

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
1
Valoare totală
705 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
25
Valoare totală
166.482 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

34
Dosare în care firma apare ca parte
34
Ca creditor
16
Ca reclamant
6
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-07-211085/88/2016/a24Tribunalul Tulceaalte cereriFondCreditor
2026-07-2048/89/2026/a5Tribunalul Vasluicontestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciarFondCreditor
2026-05-152329/116/2007/a1Curtea De Apel Bucurestiprocedura insolvenţei – societăţi pe acţiuniRecursIntimat - Creditor
2026-01-2758/122/2015Curtea De Apel Bucurestiprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăApelIntimat creditor
2026-01-1448/89/2026Tribunalul Vasluideschiderea procedurii la cererea debitorului verificare stadiu procedura insolvFondCreditor
2025-10-2012835/1748/2021*/a1Curtea De Apel Bucurestireexaminare taxe de timbruRecursIntimat Reclamant
2025-08-1412835/1748/2021*Curtea De Apel Bucurestianulare act administrativRecursIntimat Reclamant
2025-06-13205/98/2016/a27Tribunalul Ialomitacontestaţie contestatie tabel definitiv consolidat actualizat nr. 2268/8/DCI/201FondCreditor
2025-05-3015840/212/2025Judecătoria Constantacontestatie la executare 1805/2010 (1637/GA/2013)FondContestator
2025-05-2222100/212/2021Tribunalul Constantacontestaţie la executareRecursIntimat Intimat

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Listăm cele mai recente 30 dosare din 34; restul se pot consulta pe portal.just.ro. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

2

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

7 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
AGRINOVA POPESTI COOPERATIVĂ AGRICOLĂ39868764în funcțiune
AGRITERRA POPESTI S.R.L.39752327în funcțiune
AGRO-STAR LEORDENI S.R.L.39567419în funcțiune
AGROPOL POPESTI-LEORDENI SA480634în funcțiune
BE-BIO AGRICULTURA S.R.L.39535352în funcțiune
MAV COMERT SRL6637127radiată
TERRA CERES SRL31713977în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 21 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 8 județe: 8 active, cifră de afaceri cumulată 9,72 mil lei, 28 salariați, 14 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

5

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 5 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre I.T.C. SRL

Este I.T.C. SRL o firmă activă?

Da. I.T.C. SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 30.10.2026).

Este I.T.C. SRL plătitoare de TVA?

Da, I.T.C. SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.07.1993 (verificare ANAF din 30.10.2026). Codul de TVA este RO2604232.

Ce cifră de afaceri are I.T.C. SRL?

În 2025, I.T.C. SRL a avut o cifră de afaceri de 8.513.991 lei, în scădere cu 32,4% față de 2024, și un profit net de 204.264 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are I.T.C. SRL?

În 2025, I.T.C. SRL a raportat un număr mediu de 22 de salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este I.T.C. SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care I.T.C. SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 28.10.2026.

Are I.T.C. SRL procese în instanță?

Da, I.T.C. SRL apare în 34 de dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are I.T.C. SRL datorii la ANAF?

I.T.C. SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul I.T.C. SRL?

Sediul social declarat al I.T.C. SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, B-DUL MARASTI.

Ce activitate are I.T.C. SRL?

Activitatea principală declarată a I.T.C. SRL este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase” (cod CAEN 111).

Când a fost înființată I.T.C. SRL?

I.T.C. SRL a fost înregistrată pe 28.12.1992, cu numărul de ordine în registrul comerțului J1991013354404.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
I.T.C. SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala