identitate. Intră în cont Pro
16 ANI PE PIAȚĂ

AGRO-EST MUNTENIA SRL

CAEN 4685 — Comerț cu ridicata al produselor chimice
CUI 26121880J2009000760109Plătitor TVA din 2012Verificat ANAF 14.10.2026RO e-Facturaha.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)Înregistrat ANF (fitosanitar)Licență transport ARR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
54,52mil lei
▼ 63,7% vs. 2024
Profit net · 2025
−38,71mil lei
▼ 8.307,1% vs. 2024
Salariați
67
▼ 23,0% vs. 2024
Contracte publice
20
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, AGRO-EST MUNTENIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 54.521.811 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 63,7%. Rezultatul net a fost o pierdere de 38.710.342 lei. Datoriile totale au scăzut cu 1,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 67.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (120.926.531 lei) depășesc activele totale (96.604.406 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-25.192.887 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-38.710.342 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
26121880
Nr. Reg. Comerțului
J2009000760109 · EUID ROONRC.J2009000760109
Cod CAEN
4685 — Comerț cu ridicata al produselor chimice
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2009-10-20 (16 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Buzău
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-14 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
ha.ro
Email
office@ha.ro
Telefon
0376448300

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202554,52 mil lei▼ 63,7% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
37,59 mil75,17 mil112,76 mil150,34 mil2023 · cifră de afaceri: 140.205.963 lei2023 · profit net: 4.837.294 lei20232024 · cifră de afaceri: 150.340.415 lei2024 · profit net: -460.450 lei20242025 · cifră de afaceri: 54.521.811 lei54,52 mil2025 · profit net: -38.710.342 lei2025
Salariați
67▼ 23,0%
20232025
Datorii totale
120,93 mil lei▼ 1,1%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 4685 · 668 firme · mai sus decât 89% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Buzău · mai sus decât 99% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-71,0% marjă · mai sus decât 5% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-71,0%
Creștere CA an/an
-63,7%
CA / salariat
813.758 lei
Datorii / active
125%
Creștere medie anuală (2016–2025)
-0,7%/an
Grad de îndatorare
125%
Angajați, în timp
41 → 67 (2021–2025, +63%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202554.521.811−63,7%-38.710.342-71,0%120.926.53196.604.406-25.192.88767
2024150.340.415+7,2%-460.450−110%-0,3%122.223.414135.196.16214.311.60587
2023140.205.9634.837.2943,5%99.726.643110.444.08012.100.51666
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-14.

Legi noi care privesc firma asta

4

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

3

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Operator înregistrat ANF pentru comercializarea produselor de protecția plantelor
comercializare – depozite; sediu: Loc. Cioranca , com. Movila Banului, nr.131, jud. Buzau; punct de lucru: Loc. Cioranca, com. Movila Banului, nr.131, jud. Buzau
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
—valabil—Autoritatea Națională Fitosanitară (ANF)
lista din 04.10.2026
Transport rutier de marfă/persoane
AGRO-EST MUNTENIA S.R.L., MOVILA BANULUI
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Mărci înregistrate

2

Mărcile depuse pe numele firmei la OSIM, EUIPO sau WIPO, după registrul TMview.

AE AGROEST MUNTENIA EUIPO 2023AGRO-EST MUNTENIA PREŢUIEŞTE AGRICULTURA. PREŢUIEŞTE ROMÂNIA OSIM 2014

Contracte publice (SEAP)

20

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
11
Valoare totală
27.616 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
9
Valoare totală
25.266 lei
Ultimul an
2024

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

104
Dosare în care firma apare ca parte
104
Ca creditor
56
Ca reclamant
11
Ca pârât
10
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-09-16504/121/2025/a14Tribunalul Galaticoncordat preventiv EXTRAS împ. s.c.interm. 26/28.01.2026FondCreditor
2026-09-1689/113/2026/a8Tribunalul Brailacontestaţie notificare nr.6001/04.09.2026FondCreditor
2026-09-164905/229/2026Judecătoria Fetestialte cereri privind executarea silită încuviinţare cerere de intervenţieFondCreditor
2026-09-142427/114/2023**Tribunalul BuzaupretenţiiFondReclamant Reclamant
2026-08-173919/63/2025/a3Tribunalul Doljprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată contestaţie împotriva mFondCreditor
2026-07-1616667/200/2022Tribunalul Buzauactiune în daune contractualeApelApelant
2026-07-10379/88/2026/a9Tribunalul Tulceadeschiderea procedurii la cererea debitoruluiFondCreditor
2026-07-093800/252/2026Judecătoria Lugojpartaj bunuri comune/lichidarea regimului matrimonial ÎNSCRIERE ÎN CFFondPârât
2026-07-0926948/94/2026Judecătoria Bufteasesizarea cu acordul de recunoaştere a vinovăţiei (art.483 NCPP)FondParte civilă
2026-06-2916677/200/2022Curtea De Apel Ploiestiacţiune în anulareRecursIntimat Pârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Listăm cele mai recente 30 dosare din 104; restul se pot consulta pe portal.just.ro. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate

FirmăCUIStare
AEM AGRIGREEN HOLDING S.R.L.43970052în funcțiune
NEST STREAM MEDIA S.R.L.54700143în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 3 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 3 active, cifră de afaceri cumulată 55,03 mil lei, 68 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu ridicata al produselor chimice · Buzău

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

6

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2021 încoace.

Registrul comerțului consemnează 6 modificări pentru această firmă din 2021 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-06-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
AGRO-EST MUNTENIA SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →