identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

MARSAT SA

CAEN 5210 — Depozitări
CUI 2662284J1991000553276Plătitor TVA din 1993Verificat ANAF 11.10.2026marsathub.roActivăÎnregistrat ANF (fitosanitar)Depozit autorizat MADRAutorizat Ministerul Turismului
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
147,31mil lei
▲ 49,4% vs. 2024
Profit net · 2025
5,90mil lei
▲ 292,5% vs. 2024
Salariați
23
▲ 9,5% vs. 2024
Contracte publice
242
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, MARSAT SA a raportat o cifră de afaceri de 147.313.836 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 49,4%. Rezultatul net a fost un profit de 5.899.578 lei. Datoriile totale au crescut cu 49,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 23.
Observații
  • Adresă cu multe firme — 20 firme la aceeași adresă.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
2662284
Nr. Reg. Comerțului
J1991000553276 · EUID ROONRC.J1991000553276
Cod CAEN
5210 — Depozitări
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Data înregistrării
1993-01-18 (33 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
NEAMŢ
Localitate
Mun. Roman
Adresă
JUD. NEAMŢ, MUN. ROMAN, STR. ŞTEFAN CEL MARE, NR.268 · 20 firme aici
Cod poștal
—
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-11 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
marsathub.ro
Email
office@marsathub.ro
Telefon
0233741427
Program
Lu,Ma,Mi,Jo,Vi 08:00–17:00 · de pe site

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 19 firme. Vezi pe hartă →

100 m250 mN12345678
  1. VILI & VILI CONSTRUCT SRL · 173 m · CAEN 4120
  2. PICKUP JOBS S.R.L. · 177 m · CAEN 4791
  3. POL SAT S.R.L. · 207 m · CAEN 6020
  4. DUMBOLINO ROMAN S.R.L. · 251 m · CAEN 9329
  5. LYOS CONSTRUCT SRL · 254 m · CAEN 4334
  6. VEST CONFORT SRL · 256 m · CAEN 6820
  7. TRACKING WORKS SRL · 274 m · CAEN 7112
  8. CAMAEA LINE S.R.L. · 291 m · CAEN 4792

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 2025147,31 mil lei▲ 49,4% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
49,13 mil98,27 mil147,40 mil196,53 mil2023 · cifră de afaceri: 196.533.134 lei2023 · profit net: 1.205.971 lei20232024 · cifră de afaceri: 98.584.738 lei2024 · profit net: 1.502.908 lei20242025 · cifră de afaceri: 147.313.836 lei147,31 mil2025 · profit net: 5.899.578 lei2025
Salariați
23▲ 9,5%
20232025
Datorii totale
152,57 mil lei▲ 49,4%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 5210 · 445 firme · mai sus decât 98% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Neamț · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
4,0% marjă · mai sus decât 50% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
4,0%
Creștere CA an/an
+49,4%
CA / salariat
6.404.949 lei
Datorii / active
72%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
9,9%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+2,0%/an
Lichiditate curentă
1,04
Grad de îndatorare
72%
Scor Z-Altman
1,35 (zonă gri)
Angajați, în timp
69 → 23 (2021–2025, -67%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025147.313.836+49,4%5.899.578+293%4,0%152.567.911212.528.42259.878.18023
202498.584.738−49,8%1.502.908+24,6%1,5%102.124.268217.636.758115.241.13521
2023196.533.1341.205.9710,6%101.813.765221.278.492115.963.30222
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-11.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

14

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator înregistrat ANF pentru comercializarea produselor de protecția plantelor
comercializare – depozite; sediu: Roman, str. Stefan cel Mare nr.268, jud.Neamt; punct de lucru: Roman, str. Stefan cel Mare nr.276, jud.Neamt
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
—valabil—Autoritatea Națională Fitosanitară (ANF)
lista din 04.10.2026
Operator înregistrat ANF pentru servicii cu produse de protecția plantelor
prestări servicii; sediu: str.Stefan cel Mare nr.268, Roman, jud.neamt; punct de lucru: str.Stefan cel Mare nr.268, Roman, jud.Neamt
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
—valabil—Autoritatea Națională Fitosanitară (ANF)
lista din 04.10.2026
Operator înregistrat ANF pentru utilizarea produselor de protecția plantelor
utilizare; sediu: str.Stefan cel Mare nr.268, Roman, jud.neamt; punct de lucru: str.Stefan cel Mare nr.268, Roman, jud.Meamt
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
—valabil—Autoritatea Națională Fitosanitară (ANF)
lista din 04.10.2026
Spațiu de depozitare produse agricole autorizat MADR (certificate de depozit)
spațiu: Bara; capacitate 2000 t; listă 2025
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
NT - 4085valabil—Ministerul Agriculturii (MADR)
lista din 04.10.2026
Spațiu de depozitare produse agricole autorizat MADR (certificate de depozit)
spațiu: Roman, Str Nordului nr.4; capacitate 19400 t; listă 2025
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
NT - 4086valabil—Ministerul Agriculturii (MADR)
lista din 04.10.2026
Spațiu de depozitare produse agricole autorizat MADR (certificate de depozit)
spațiu: Roman; capacitate 15000 t; listă 2025
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
NT - 8727valabil—Ministerul Agriculturii (MADR)
lista din 04.10.2026
Spațiu de depozitare produse agricole autorizat MADR (certificate de depozit)
spațiu: Roman; capacitate 24000 t; listă 2025
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
NT - 8735valabil—Ministerul Agriculturii (MADR)
lista din 04.10.2026
Spațiu de depozitare produse agricole autorizat MADR (certificate de depozit)
spațiu: Roman; capacitate 34000 t; listă 2025
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
NT - 8736valabil—Ministerul Agriculturii (MADR)
lista din 04.10.2026
Spațiu de depozitare produse agricole autorizat MADR (certificate de depozit)
spațiu: Com Icusesti; capacitate 3000 t; listă 2025
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
NT - 8737valabil—Ministerul Agriculturii (MADR)
lista din 04.10.2026
Spațiu de depozitare produse agricole autorizat MADR (certificate de depozit)
spațiu: Roman; capacitate 6800 t; listă 2025
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
NT - 8751valabil—Ministerul Agriculturii (MADR)
lista din 04.10.2026
Spațiu de depozitare produse agricole autorizat MADR (certificate de depozit)
spațiu: Roman; capacitate 10000 t; listă 2025
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
NT - 8754valabil—Ministerul Agriculturii (MADR)
lista din 04.10.2026
Spațiu de depozitare produse agricole autorizat MADR (certificate de depozit)
spațiu: Loc Cordun Simionesti; capacitate 600 t; listă 2025
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
NT- 4087valabil—Ministerul Agriculturii (MADR)
lista din 04.10.2026
Structură de cazare clasificată
Com. Zăneşti, Sat Traian
—valabil—Ministerul Turismului (SITUR)
lista din 04.10.2026
Unitate de alimentație publică clasificată
RESTAURANT FAMILIAL/PENSIUNE, MARSAT, 3 - STELE, Com. Săbăoani
13308/2021valabil—Ministerul Turismului (SITUR)
lista din 04.10.2026

Mărci înregistrate

3

Mărcile depuse pe numele firmei la OSIM, EUIPO sau WIPO, după registrul TMview.

M MARSAT DONE AS PROMISED OSIM 2007M MARSAT PROMIS ŞI FĂCUT OSIM 2006MARSAT OSIM 2005

Contracte publice (SEAP)

242

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
28
Valoare totală
28.287 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
214
Valoare totală
783.892 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

91
Dosare în care firma apare ca parte
91
Ca creditor
51
Ca reclamant
16
Ca pârât
12
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-08-076423/99/2020/a16Tribunalul Iasicontestaţie tabel definitiv actualizat nr.5FondCreditor
2026-08-076423/99/2020/a15Tribunalul Iasicontestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor Hotărâre AdunaFondCreditor
2026-07-304072/95/2025Curtea De Apel Craiovacontestaţie act administrativ fiscalRecursRecurent Reclamant
2026-06-22657/244/2026/a1Judecătoria Husicerere necontencioasă RESTITUIRE CAUTIUNEFondIntimat
2026-05-276423/99/2020/a14Tribunalul Iasicontestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilorFondCreditor
2026-03-18291/45/2026Curtea De Apel Iasicontestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar REVIZURevizuire - ApelIntimat
2026-02-23657/244/2026Judecătoria Husicontestaţie la executareFondIntimat
2026-02-23658/244/2026Judecătoria Husisuspendare provizorieFondIntimat
2025-12-166423/99/2020/a12Tribunalul Iasicontestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciarFondCreditor
2025-12-096423/99/2020/a10Curtea De Apel Iasicontestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciarApelIntimat

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Listăm cele mai recente 30 dosare din 91; restul se pot consulta pe portal.just.ro. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

19

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Vezi toate firmele de la această adresă →

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

10 firme afiliate · 4 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
AGROMEC ROMAN SA2054457în funcțiune
ALDY TOPIA FUN ZONE S.R.L.50534757în funcțiune
B & S INVESTEMENTS SRL23727327radiată
BALKY COM SRL26100844în funcțiune
BALKY DAY & NIGHT SRL35830716radiată
EURORIN AGRICULTURĂ SRL35224817în dizolvare
MARA MARSAT S.R.L.46025216în funcțiune
MARSAT FINANCE S.R.L.50915247în funcțiune
SMP COM SRL26152860radiată
TCE AGRICULTURA S.R.L.44512657în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 36 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 5 județe: 27 active, cifră de afaceri cumulată 517,95 mil lei, 583 salariați, 21 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Depozitări · Neamț

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

13

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 13 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MARSAT SA — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →