identitate. Intră în cont Pro
17 ANI PE PIAȚĂ

BALKY COM SRL

CAEN 111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
106,53mil lei
▲ 18,9% vs. 2024
Profit net · 2025
145mii lei
▲ 101,1% vs. 2024
Salariați
298
▼ 0,7% vs. 2024
Contracte publice
303
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, BALKY COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 106.531.342 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 18,9%. Rezultatul net a fost un profit de 144.594 lei. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 298.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (375.723.235 lei) depășesc activele totale (363.816.122 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-11.925.936 lei) în bilanțul depus pe 2025.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
26100844
Nr. Reg. Comerțului
J2023017139406 · EUID ROONRC.J2023017139406
Cod CAEN
111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2009-10-14 (17 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mare
Organ fiscal
Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, ŞOS BUCUREŞTI-PLOIEŞTI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Contact declarat
8 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-14 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
boviselect.ro
Ultima schimbare
platformă schimbată: — → Magento · 14.10.2026
Program
Vi,Sâ,Du 10:00–18:00 · de pe site

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

2 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 mN12
  1. FLORIPIN SRL · 151 m · CAEN 5520
  2. UNIVART VALDENGO S.R.L. · 220 m · CAEN 4719

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 2025106,53 mil lei▲ 18,9% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
26,63 mil53,27 mil79,90 mil106,53 mil2023 · cifră de afaceri: 58.441.143 lei2023 · profit net: -5.678.430 lei20232024 · cifră de afaceri: 89.590.572 lei2024 · profit net: -13.341.478 lei20242025 · cifră de afaceri: 106.531.342 lei106,53 mil2025 · profit net: 144.594 lei2025
Salariați
298▼ 0,7%
20232025
Datorii totale
375,72 mil lei▲ 0,8%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 111 · 8.923 firme · mai sus decât 100% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Municipiul București · mai sus decât 99% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
0,1% marjă · mai sus decât 23% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
0,1%
Creștere CA an/an
+18,9%
CA / salariat
357.488 lei
Datorii / active
103%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+57,7%/an
Grad de îndatorare
103%
Angajați, în timp
13 → 298 (2021–2025, +2.192%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025106.531.342+18,9%144.5940,1%375.723.235363.816.122-11.925.936298
202489.590.572+53,3%-13.341.478-14,9%372.740.155360.500.486-12.070.530300
202358.441.143-5.678.430-9,7%302.585.151303.693.7711.258.780137
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-14.

Legi noi care privesc firma asta

4

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

10

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Operator înregistrat ANF pentru comercializarea produselor de protecția plantelor
comercializare – depozite; sediu: Bucuresti, sector 1, sos.Bucuresti-Ploiesti nr.172; punct de lucru: Sat Traian, com.Zanesti, jud.Neamt
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
—valabil—Autoritatea Națională Fitosanitară (ANF)
lista din 04.10.2026
Operator înregistrat ANF pentru servicii cu produse de protecția plantelor
prestări servicii; sediu: Bucuresti, sector 1, sos.Bucuresti-Ploiesti nr.172; punct de lucru: Sat Traian, com.Zanesti, jud.Neamt
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
—valabil—Autoritatea Națională Fitosanitară (ANF)
lista din 04.10.2026
Operator înregistrat ANF pentru utilizarea produselor de protecția plantelor
utilizare; sediu: Bucuresti, sector 1, sos.Bucuresti-Ploiesti nr.172; punct de lucru: Sat Traian, com.Zanesti, jud.Neamt
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
—valabil—Autoritatea Națională Fitosanitară (ANF)
lista din 04.10.2026
Unitate alimentară aprobată sanitar-veterinar ANSVSA (listă UE)
SECTIUNEA 1 - CARNE DE UNGULATE DOMESTICE; jud. Neamt, Sat. Traian, Com. Zarnesti
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
493valabil—ANSVSA
lista din 04.10.2026
Unitate alimentară aprobată sanitar-veterinar ANSVSA (listă UE)
SECTIUNEA 9 - LAPTE CRUD SI PRODUSE LACTATE; jud. Neamt, sat. Zanesti, com. Zanesti, strada Luminii, nr. 1
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
L253valabil—ANSVSA
lista din 04.10.2026
Transport rutier de marfă/persoane
BALKY COM SRL, ZANESTI
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026
Magazin alimentar înregistrat DSVSA
MUN. BACAU, STR. 9 MAI (MAGAZIN TCE 3 BRAZI), NR. 23
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
—valabil—DSVSA județene (ANSVSA)
lista din 14.10.2026
Structură de cazare clasificată
Com. Ceahlău, Sat Ceahlău
—valabil—Ministerul Turismului (SITUR)
lista din 04.10.2026
Unitate de alimentație publică clasificată
RESTAURANT FAMILIAL/PENSIUNE, FÂNTÂNELE, 3, Com. Ceahlău, Sat Ceahlău
17504valabil—Ministerul Turismului (SITUR)
lista din 04.10.2026
Puncte de activitate verificate · 1

Adresele unde funcționează efectiv, după registre oficiale: DSVSA (unități alimentare înregistrate), casele de asigurări de sănătate (contracte) și rețeaua școlară a Ministerului Educației — nu sediul social.

Magazin alimentar 1

  • MUN. BACAU, STR. 9 MAI (MAGAZIN TCE 3 BRAZI), NR. 23

Contracte publice (SEAP)

303

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
1
Valoare totală
304 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
302
Valoare totală
374.269 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

28
Dosare în care firma apare ca parte
28
Ca pârât
21
Ca reclamant
2
Ca creditor
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-08-1834618/245/2026Judecătoria Iasivalidare poprireFondTerţ poprit
2026-08-1834620/245/2026Judecătoria Iasivalidare poprireFondTerţ poprit
2026-08-053279/222/2026Judecătoria Dorohoicerere de valoare redusăFondReclamant
2026-05-132502/30/2026Tribunalul Timisprocedura insolvenţei – persoane juridice de drept privat procedură generală - AFondCreditor
2026-03-068837/325/2026Judecătoria Timisoaraordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondReclamant
2025-08-012232/323/2025Judecătoria Tarnavenihotarâre care sa tina loc de act autenticFondPârât
2025-06-0210057/180/2025Judecătoria Bacauvalidare poprire DS.EX.957/2025 BEJCIOBANU V.BFondTerţ poprit
2025-04-161100/323/2025Judecătoria Tarnavenihotarâre care sa tina loc de act autenticFondPârât
2025-04-161101/323/2025Judecătoria Tarnavenihotarâre care sa tina loc de act autenticFondPârât
2025-04-161102/323/2025Judecătoria Tarnavenihotarâre care sa tina loc de act autenticFondPârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

14 firme afiliate · 7 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
TCE AGRICULTURA S.R.L.44512657în funcțiune
AGRICOP COOPERATIVĂ AGRICOLĂ25924970radiată
AGROMEC ROMAN SA2054457în funcțiune
ALDY TOPIA FUN ZONE S.R.L.50534757în funcțiune
B & S INVESTEMENTS SRL23727327radiată
BALKY DAY & NIGHT SRL35830716radiată
EURORIN AGRICULTURĂ SRL35224817în dizolvare
MARA MARSAT S.R.L.46025216în funcțiune
MARSAT FINANCE S.R.L.50915247în funcțiune
MARSAT SA2662284în funcțiune
SMP COM SRL26152860radiată
TCE MOBILE DRYERS S.R.L.26673612radiată
TMB TRADING S.R.L.33326160în funcțiune
TMC CHEMICALS S.R.L.25396289radiată

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 36 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 5 județe: 27 active, cifră de afaceri cumulată 517,95 mil lei, 583 salariați, 21 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-05-05.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
BALKY COM SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →