identitate. Intră în cont Pro
16 ANI PE PIAȚĂ

SERION CONSTRUCT SRL

CAEN 4334 — Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
CUI 26652660J2010000415120Plătitor TVA din 2013TVA la încasareVerificat ANAF 13.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2024 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2024
1,94mil lei
▲ 213,5% vs. 2023
Profit net · 2024
149mii lei
▲ 324,3% vs. 2023
Salariați
3
▲ 50,0% vs. 2023
Contracte publice
12
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2024, SERION CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.942.377 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 213,5%. Rezultatul net a fost un profit de 148.810 lei. Datoriile totale au crescut cu 126,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 3.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
26652660
Nr. Reg. Comerțului
J2010000415120 · EUID ROONRC.J2010000415120
Cod CAEN
4334 — Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2010-03-16 (16 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-13 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

9 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20241,94 mil lei▲ 213,5% față de 2023
Cifră de afaceriProfit net
486 mii971 mii1,46 mil1,94 mil2022 · cifră de afaceri: 230.893 lei2022 · profit net: 79.860 lei20222023 · cifră de afaceri: 619.650 lei2023 · profit net: 35.075 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.942.377 lei1,94 mil2024 · profit net: 148.810 lei2024
Salariați
3▲ 50,0%
20222024
Datorii totale
1,24 mil lei▲ 126,6%
20222024

Indicatori 2024

Marjă netă
7,7%
Creștere CA an/an
+213,5%
CA / salariat
647.459 lei
Datorii / active
70%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
27,7%
Creștere medie anuală (2015–2024)
+20,9%/an

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20241.942.377+213%148.810+324%7,7%1.237.1321.772.068537.8863
2023619.650+168%35.075−56,1%5,7%545.917932.722389.0762
2022230.89379.86034,6%244.039598.040354.0012
Încă 6 ani de istoric (2014–2019)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2022–2024). Ultima actualizare: 2026-10-13.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

12

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
12
Valoare totală
208.747 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
HOME GLASS SRL18564517în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 2,12 mil lei, 4 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · Cluj

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SERION CONSTRUCT SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →