identitate. Intră în cont Pro
16 ANI PE PIAȚĂ

MYS AP AGRO SRL

CAEN 111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
CUI 27102690J2010000237212Plătitor TVA din 2010Verificat ANAF 02.11.2026ActivăAutorizat Ministerul Turismului
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
6,98mil lei
▲ 17,4% vs. 2024
Profit net · 2025
447mii lei
▲ 879,9% vs. 2024
Salariați
14
▼ 6,7% vs. 2024
Vechime
16ani
din 2010
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

MYS AP AGRO SRL (CUI 27102690, nr. J2010000237212) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Bucu, județul Ialomița, înființată în 2010. Activitatea principală: cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase (CAEN 111). Este plătitoare de TVA din 2010. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6,98 mil lei și 14 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 02.11.2026.

În anul 2025, MYS AP AGRO SRL a raportat o cifră de afaceri de 6.983.805 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 17,4%. Rezultatul net a fost un profit de 447.004 lei. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 14.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
27102690
Nr. Reg. Comerțului
J2010000237212 · EUID ROONRC.J2010000237212
Cod CAEN
111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2010-06-25 (16 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ialomiţa
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
IALOMIŢA
Localitate
Sat Bucu Com. Bucu
Adresă
JUD. IALOMIŢA, SAT BUCU COM. BUCU, ŞOS. GHEORGHE LAZĂR
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
927060

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-02 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20256,98 mil lei▲ 17,4% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
2,38 mil4,76 mil7,15 mil9,53 mil2023 · cifră de afaceri: 9.529.310 lei2023 · profit net: -284.369 lei20232024 · cifră de afaceri: 5.949.618 lei2024 · profit net: 45.615 lei20242025 · cifră de afaceri: 6.983.805 lei6,98 mil2025 · profit net: 447.004 lei2025
Salariați
14▼ 6,7%
20232025
Datorii totale
6,40 mil lei▼ 0,3%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 111 · 8.926 firme · mai sus decât 91% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Ialomița · mai sus decât 95% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
6,4% marjă · mai sus decât 48% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
6,4%
Creștere CA an/an
+17,4%
CA / salariat
498.843 lei
Datorii / active
32%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
3,4%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+1,9%/an
Grad de îndatorare
32%
Angajați, în timp
15 → 14 (2021–2025, -7%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20256.983.805+17,4%447.004+880%6,4%6.401.06819.723.51013.008.07114
20245.949.618−37,6%45.6150,8%6.420.26519.349.02112.615.33215
20239.529.310-284.369-3,0%6.983.75217.084.75910.122.04213
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-02.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Structură de cazare clasificată
Mun. Slobozia
—valabil—Ministerul Turismului (SITUR)
lista din 04.10.2026

Dosare în instanță

4
Dosare în care firma apare ca parte
4
Ca reclamant
2
Ca creditor
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-01-16464/196/2026Judecătoria Brailavalidare poprireFondTerţ poprit
2024-05-2917650/3/2024Tribunalul Bucurestirezoluţiune contractFondReclamant
2022-05-1913508/3/2022Tribunalul BucurestipretenţiiFondReclamant
2018-03-12371/98/2018Tribunalul Ialomitadeschiderea procedurii la cererea creditoruluiFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
MYS AGRI PROD S.R.L.38908992radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 10,75 mil lei, 17 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase · Ialomița

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

11

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 11 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-11-13.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre MYS AP AGRO SRL

Este MYS AP AGRO SRL o firmă activă?

Da. MYS AP AGRO SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 02.11.2026).

Este MYS AP AGRO SRL plătitoare de TVA?

Da, MYS AP AGRO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 28.06.2010 (verificare ANAF din 02.11.2026). Codul de TVA este RO27102690.

Ce cifră de afaceri are MYS AP AGRO SRL?

În 2025, MYS AP AGRO SRL a avut o cifră de afaceri de 6.983.805 lei, în creștere cu 17,4% față de 2024, și un profit net de 447.004 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are MYS AP AGRO SRL?

În 2025, MYS AP AGRO SRL a raportat un număr mediu de 14 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este MYS AP AGRO SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care MYS AP AGRO SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 05.10.2026.

Are MYS AP AGRO SRL procese în instanță?

Da, MYS AP AGRO SRL apare în 4 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are MYS AP AGRO SRL datorii la ANAF?

MYS AP AGRO SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul MYS AP AGRO SRL?

Sediul social declarat al MYS AP AGRO SRL este în JUD. IALOMIŢA, SAT BUCU COM. BUCU, ŞOS. GHEORGHE LAZĂR.

Ce activitate are MYS AP AGRO SRL?

Activitatea principală declarată a MYS AP AGRO SRL este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase” (cod CAEN 111).

Când a fost înființată MYS AP AGRO SRL?

MYS AP AGRO SRL a fost înregistrată pe 25.06.2010, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2010000237212.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MYS AP AGRO SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala