identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

VLAMIR IMPEX SRL

CAEN 4619 — Intermedieri în comerțul cu produse diverse
CUI 338924J40/12608/1992Plătitor TVA din 1993Verificat ANAF 06.11.2026ActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,45mil lei
▼ 3,2% vs. 2024
Profit net · 2025
−217mii lei
▼ 33.261,5% vs. 2024
Salariați
10
▼ 9,1% vs. 2024
Contracte publice
273
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

VLAMIR IMPEX SRL (CUI 338924, nr. J40/12608/1992) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 1992. Activitatea principală: intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN 4619). Este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,45 mil lei și 10 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 06.11.2026.

În anul 2025, VLAMIR IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.454.775 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 3,2%. Rezultatul net a fost o pierdere de 216.876 lei. Datoriile totale au crescut cu 6,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 10.
Observații
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-216.876 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
338924
Nr. Reg. Comerțului
J40/12608/1992 · EUID ROONRC.J40/12608/1992
Cod CAEN
4619 — Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1992-12-10 (33 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. GARLEI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
13723

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-06 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 mN12345678
  1. MAXIMUM EFFECT S.R.L. · 32 m · CAEN 7830 · +2 firme la aceeași adresă
  2. TURBO TRADING SRL · 36 m · CAEN 5147 · +3 firme la aceeași adresă
  3. CARA 28 FOOD SHOP SRL · 41 m · CAEN 4711
  4. ARDEAL INFO SRL · 49 m · CAEN 4711
  5. GLOBAL DOCUMENT SOLUTIONS S.R.L. · 68 m · CAEN 2895 · +3 firme la aceeași adresă
  6. PI.ER. GROUP FREE ZONE S.R.L. · 92 m · CAEN 7022 · +2 firme la aceeași adresă
  7. ROMAUTO-SERVICE-BUCUR SRL · 92 m · CAEN 4520
  8. LUV TRAVEL SRL · 92 m · CAEN 7911

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20251,45 mil lei▼ 3,2% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
427 mii853 mii1,28 mil1,71 mil2023 · cifră de afaceri: 1.706.919 lei2023 · profit net: 1.604 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.502.891 lei2024 · profit net: 654 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.454.775 lei1,45 mil2025 · profit net: -216.876 lei2025
Salariați
10▼ 9,1%
20232025
Datorii totale
1,25 mil lei▲ 6,6%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 4619 · 6.681 firme · mai sus decât 84% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Municipiul București · mai sus decât 82% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-14,9% marjă · mai sus decât 16% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-14,9%
Creștere CA an/an
-3,2%
CA / salariat
145.478 lei
Datorii / active
38%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-10,1%
Creștere medie anuală (2016–2025)
-5,8%/an
Lichiditate curentă
1,58
Grad de îndatorare
37%
Scor Z-Altman
2,37 (zonă gri)
Angajați, în timp
14 → 10 (2021–2025, -29%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.454.775−3,2%-216.876−999%-14,9%1.251.3803.254.0252.146.57910
20241.502.891−12,0%654−59,2%0,0%1.174.2243.370.7072.350.70511
20231.706.9191.6040,1%1.456.4484.141.3442.853.06711
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-06.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

273

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
7
Valoare totală
69.637 lei
Ultimul an
2024

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
266
Valoare totală
781.333 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

3
Dosare în care firma apare ca parte
3
Ca pârât
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-05-067286/3/2026/a1Tribunalul Bucurestireexaminare anulare cerereFondPârât
2026-02-277286/3/2026Tribunalul Bucurestiactiune in constatareFondPârât
2026-01-19496/303/2026Judecătoria Sectorul6bucurestiordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondContestator

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate · 2 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
PRINT TEHNIK SOLUTION SRL32636880radiată
PRISACA PONTICA SRL33062581radiată

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 3 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 1 active, cifră de afaceri cumulată 1,45 mil lei, 10 salariați, 2 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Intermedieri în comerțul cu produse diverse · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

1

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 1 modificare pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre VLAMIR IMPEX SRL

Este VLAMIR IMPEX SRL o firmă activă?

Da. VLAMIR IMPEX SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 06.11.2026).

Este VLAMIR IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Da, VLAMIR IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.07.1993 (verificare ANAF din 06.11.2026). Codul de TVA este RO338924.

Ce cifră de afaceri are VLAMIR IMPEX SRL?

În 2025, VLAMIR IMPEX SRL a avut o cifră de afaceri de 1.454.775 lei, în scădere cu 3,2% față de 2024, și o pierdere netă de 216.876 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are VLAMIR IMPEX SRL?

În 2025, VLAMIR IMPEX SRL a raportat un număr mediu de 10 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este VLAMIR IMPEX SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care VLAMIR IMPEX SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 22.09.2026.

Are VLAMIR IMPEX SRL procese în instanță?

Da, VLAMIR IMPEX SRL apare în 3 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are VLAMIR IMPEX SRL datorii la ANAF?

VLAMIR IMPEX SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul VLAMIR IMPEX SRL?

Sediul social declarat al VLAMIR IMPEX SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. GARLEI.

Ce activitate are VLAMIR IMPEX SRL?

Activitatea principală declarată a VLAMIR IMPEX SRL este „Intermedieri în comerțul cu produse diverse” (cod CAEN 4619).

Când a fost înființată VLAMIR IMPEX SRL?

VLAMIR IMPEX SRL a fost înregistrată pe 10.12.1992, cu numărul de ordine în registrul comerțului J40/12608/1992.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
VLAMIR IMPEX SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala