identitate. Intră în cont Pro
10 ANI PE PIAȚĂ

HARCOSOFT S.R.L.

CAEN 6210 — Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
CUI 36128028J2021003719122Plătitor TVA din 2016Verificat ANAF 31.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
6,21mil lei
▲ 36,5% vs. 2024
Profit net · 2025
1,91mil lei
▲ 73,2% vs. 2024
Salariați
9
▲ 28,6% vs. 2024
Vechime
10ani
din 2016
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

HARCOSOFT S.R.L. (CUI 36128028, nr. J2021003719122) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2016. Activitatea principală: activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210). Este plătitoare de TVA din 2016. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6,21 mil lei și 9 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 31.10.2026.

În anul 2025, HARCOSOFT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 6.205.708 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 36,5%. Rezultatul net a fost un profit de 1.906.084 lei. Datoriile totale au crescut cu 30,3% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 9.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
36128028
Nr. Reg. Comerțului
J2021003719122 · EUID ROONRC.J2021003719122
Cod CAEN
6210 — Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2016-05-26 (10 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CLUJ
Localitate
Mun. Cluj-Napoca
Adresă
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. GRIGORE MOISIL
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-31 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 2 firme.

100 mN12345678
  1. ELRON SOLUTIONS SRL · 73 m · CAEN 4321
  2. MOGABYTE SOLUTIONS S.R.L. · 81 m · CAEN 6210 · +1 firme la aceeași adresă
  3. ATID PRINT SRL · 85 m · CAEN 1812
  4. ATID PAPER PACK SRL · 99 m · CAEN 1721
  5. HAIDĂU VISUALS S.R.L. · 103 m · CAEN 7420
  6. GREEN TEAM WORK SRL · 110 m · CAEN 4751
  7. THE RADA WAY S.R.L. · 110 m · CAEN 9319 · +2 firme la aceeași adresă
  8. FLEIO SRL · 123 m · CAEN 5829 · +2 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

10 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20256,21 mil lei▲ 36,5% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,55 mil3,10 mil4,65 mil6,21 mil2023 · cifră de afaceri: 4.267.820 lei2023 · profit net: 1.178.662 lei20232024 · cifră de afaceri: 4.545.106 lei2024 · profit net: 1.100.440 lei20242025 · cifră de afaceri: 6.205.708 lei6,21 mil2025 · profit net: 1.906.084 lei2025
Salariați
9▲ 28,6%
20232025
Datorii totale
2,58 mil lei▲ 30,3%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 6210 · 16.277 firme · mai sus decât 95% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Cluj · mai sus decât 95% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
30,7% marjă · mai sus decât 30% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
30,7%
Creștere CA an/an
+36,5%
CA / salariat
689.523 lei
Datorii / active
58%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100,0%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+48,1%/an
Grad de îndatorare
58%
Angajați, în timp
11 → 9 (2021–2025, -18%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20256.205.708+36,5%1.906.084+73,2%30,7%2.582.7804.479.1971.906.4449
20244.545.106+6,5%1.100.440−6,6%24,2%1.982.3693.073.3491.100.8007
20234.267.8201.178.66227,6%2.157.1453.318.9111.179.0228
Încă 7 ani de istoric (2016–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-31.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
SEIDO SRL23935727în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 6 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 4 active, cifră de afaceri cumulată 8,20 mil lei, 13 salariați, 2 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · Cluj

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

11

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 11 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-04-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre HARCOSOFT S.R.L.

Este HARCOSOFT S.R.L. o firmă activă?

Da. HARCOSOFT S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 31.10.2026).

Este HARCOSOFT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, HARCOSOFT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 10.06.2016 (verificare ANAF din 31.10.2026). Codul de TVA este RO36128028.

Ce cifră de afaceri are HARCOSOFT S.R.L.?

În 2025, HARCOSOFT S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 6.205.708 lei, în creștere cu 36,5% față de 2024, și un profit net de 1.906.084 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are HARCOSOFT S.R.L.?

În 2025, HARCOSOFT S.R.L. a raportat un număr mediu de 9 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este HARCOSOFT S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care HARCOSOFT S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 25.09.2026.

Are HARCOSOFT S.R.L. datorii la ANAF?

HARCOSOFT S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul HARCOSOFT S.R.L.?

Sediul social declarat al HARCOSOFT S.R.L. este în JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. GRIGORE MOISIL.

Ce activitate are HARCOSOFT S.R.L.?

Activitatea principală declarată a HARCOSOFT S.R.L. este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6210).

Când a fost înființată HARCOSOFT S.R.L.?

HARCOSOFT S.R.L. a fost înregistrată pe 26.05.2016, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2021003719122.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
HARCOSOFT S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala