identitate. Intră în cont Pro
9 ANI PE PIAȚĂ

JEML CONSTRUCT SRL

CAEN 4110 — Dezvoltare (promovare) imobiliară
CUI 36880887J40/17033/2016Neplătitor TVAVerificat ANAF 30.10.2026Inactiv fiscal
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2017 → 2021 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2021
490mii lei
▼ 0,4% vs. 2020
Profit net · 2021
424mii lei
▲ 49,0% vs. 2020
Salariați
0
Vechime
9ani
din 2016
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

JEML CONSTRUCT SRL (CUI 36880887, nr. J40/17033/2016) este o societate cu răspundere limitată (SRL) inactivă fiscal din București, înființată în 2016. Activitatea principală: dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN 4110). Nu este plătitoare de TVA. În 2021 a raportat o cifră de afaceri de 490 mii lei. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 30.10.2026.

În anul 2021, JEML CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 489.702 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 0,4%. Rezultatul net a fost un profit de 423.799 lei. Datoriile totale au crescut cu 530,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 0.
Semnale de risc ridicat
  • Inactivă fiscal — Declarată inactivă fiscal de ANAF — atenție la tranzacții (fără drept de deducere TVA).
  • Fără bilanț depus 4 ani — Nu apare cu situații financiare depuse la ANAF pe ultimii 4 ani (ultimul bilanț: 2021). De regulă înseamnă că firma nu mai are activitate sau nu-și respectă obligațiile de raportare.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
36880887
Nr. Reg. Comerțului
J40/17033/2016 · EUID ROONRC.J40/17033/2016
Cod CAEN
4110 — Dezvoltare (promovare) imobiliară
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuia actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 6812. Detalii
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2016-12-29 (9 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, ŞOS. BUCUREŞTI-PLOIEŞTI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Contact declarat
19 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-30 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

6 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 21 firme.

100 mN123456
  1. PLASTCOM MOGOS S.R.L. · 34 m · CAEN 4120
  2. RESTAURANT POD BANEASA SRL · 67 m · CAEN 6820 · +8 firme la aceeași adresă
  3. THE SHAPER COMMUNICATIONS S.R.L. · 77 m · CAEN 7311 · +17 firme la aceeași adresă
  4. NUTRILIFE SRL · 99 m · CAEN 8622 · +1 firme la aceeași adresă
  5. GERMAN CONNECTIONS MANAGEMENT SRL · 107 m · CAEN 4329 · +4 firme la aceeași adresă
  6. P.C. MANAGEMENT & CONSULTING SRL · 122 m · CAEN 7020 · +4 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

5 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2021490 mii lei▼ 0,4% față de 2020
Cifră de afaceriProfit net
123 mii246 mii369 mii492 mii2019 · cifră de afaceri: 0 lei2019 · profit net: -1.064 lei20192020 · cifră de afaceri: 491.584 lei2020 · profit net: 284.446 lei20202021 · cifră de afaceri: 489.702 lei490 mii2021 · profit net: 423.799 lei2021
Salariați
0
20192021
Datorii totale
358 mii lei▲ 530,2%
20192021

Indicatori 2021

Marjă netă
86,5%
Creștere CA an/an
-0,4%
Datorii / active
35%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
62,9%

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2021489.702−0,4%423.799+49,0%86,5%357.7691.032.070674.3010
2020491.584284.44657,9%56.769307.270250.5010
20190-1.064—34.03793-33.9440
Încă 2 ani de istoric (2017–2018)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2019–2021). Ultima actualizare: 2026-10-30.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Dezvoltare (promovare) imobiliară · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-07-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre JEML CONSTRUCT SRL

Este JEML CONSTRUCT SRL o firmă activă?

JEML CONSTRUCT SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF (verificare ANAF din 30.10.2026). O firmă inactivă fiscal nu poate deduce TVA-ul din facturi, iar partenerii ei nu pot deduce TVA-ul din facturile emise de ea.

Este JEML CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Nu, JEML CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 30.10.2026).

Ce cifră de afaceri are JEML CONSTRUCT SRL?

În 2021, JEML CONSTRUCT SRL a avut o cifră de afaceri de 489.702 lei, în scădere cu 0,4% față de 2020, și un profit net de 423.799 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are JEML CONSTRUCT SRL?

În 2021, JEML CONSTRUCT SRL a raportat un număr mediu de 0 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este JEML CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care JEML CONSTRUCT SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 27.09.2026.

Are JEML CONSTRUCT SRL datorii la ANAF?

JEML CONSTRUCT SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul JEML CONSTRUCT SRL?

Sediul social declarat al JEML CONSTRUCT SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, ŞOS. BUCUREŞTI-PLOIEŞTI.

Ce activitate are JEML CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală declarată a JEML CONSTRUCT SRL este „Dezvoltare (promovare) imobiliară” (cod CAEN 4110).

Când a fost înființată JEML CONSTRUCT SRL?

JEML CONSTRUCT SRL a fost înregistrată pe 29.12.2016, cu numărul de ordine în registrul comerțului J40/17033/2016.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
JEML CONSTRUCT SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala