identitate. Intră în cont Pro
9 ANI PE PIAȚĂ

LA FERMA COŢ SRL

CAEN 1091 — Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
CUI 36917218J2017000052247Plătitor TVA din 2018Verificat ANAF 11.10.2026RO e-FacturaActivăAutorizat ANSVSA (subproduse)Aprobat ANSVSA (export UE)Licență transport ARR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2018 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
98,41mil lei
▼ 17,3% vs. 2024
Profit net · 2025
854mii lei
▼ 62,4% vs. 2024
Salariați
33
▲ 3,1% vs. 2024
Vechime
9ani
din 2017
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, LA FERMA COŢ SRL a raportat o cifră de afaceri de 98.405.187 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 17,3%. Rezultatul net a fost un profit de 853.716 lei. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 33.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
36917218
Nr. Reg. Comerțului
J2017000052247 · EUID ROONRC.J2017000052247
Cod CAEN
1091 — Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2017-01-16 (9 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Maramureş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MARAMUREŞ
Localitate
Sat Ardusat Com. Ardusat
Adresă
JUD. MARAMUREŞ, SAT ARDUSAT COM. ARDUSAT, ARDUSAT
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-11 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 m250 mN12345678
  1. THUNDER TECHNOLOGIES S.R.L. · 70 m · CAEN 6210 · +1 firme la aceeași adresă
  2. AREVA PROJECT SRL · 91 m · CAEN 5829
  3. MEZELCO MEAT S.R.L. · 105 m · CAEN 1011
  4. AVELLANA SRL · 147 m · CAEN 4773
  5. SELECT FERM S.R.L. · 299 m · CAEN 146 · +2 firme la aceeași adresă
  6. TC AQUA INSTAL SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ · 307 m · CAEN 4312
  7. CO FRESH DELUXE S.R.L. · 317 m · CAEN 1071 · +1 firme la aceeași adresă
  8. TRANSPORT ARDUSAT SRL · 341 m · CAEN 4941

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

9 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202598,41 mil lei▼ 17,3% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
29,76 mil59,52 mil89,28 mil119,04 mil2023 · cifră de afaceri: 86.310.010 lei2023 · profit net: 597.925 lei20232024 · cifră de afaceri: 119.038.039 lei2024 · profit net: 2.273.301 lei20242025 · cifră de afaceri: 98.405.187 lei98,41 mil2025 · profit net: 853.716 lei2025
Salariați
33▲ 3,1%
20232025
Datorii totale
18,50 mil lei▼ 0,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 1091 · 148 firme · mai sus decât 93% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Maramureș · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
0,9% marjă · mai sus decât 36% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
0,9%
Creștere CA an/an
-17,3%
CA / salariat
2.981.975 lei
Datorii / active
76%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
28,2%
Creștere medie anuală (2018–2025)
+25,9%/an
Grad de îndatorare
76%
Angajați, în timp
21 → 33 (2021–2025, +57%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202598.405.187−17,3%853.716−62,4%0,9%18.498.06024.245.2183.022.15833
2024119.038.039+37,9%2.273.301+280%1,9%18.588.19820.148.1892.270.40832
202386.310.010597.9250,7%17.124.63618.592.2331.467.59725
Încă 6 ani de istoric (2017–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-11.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

3

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Unitate subproduse animale (SNCU) aprobată/înregistrată ANSVSA
Unităţi de incinerare/Co-incinerare/ Combustie; activitate: incinerare; categoria 1,2,3; SS=Ardusat, str. Principală, nr.330, jud. Maramureș, CP 437 007 PL=Ardusat, Strada Principală, Nr. 30a, Maramureș, Cod Postal 437 007
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
RO-MM-039-INCP/1,2,3-26.08.2024valabil—ANSVSA
lista din 04.10.2026
Unitate alimentară aprobată sanitar-veterinar ANSVSA (listă UE)
SECTIUNEA 1 - CARNE DE UNGULATE DOMESTICE; jud. Maramures, loc. Ardusat, str. nr. 30/A
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
194valabil—ANSVSA
lista din 04.10.2026
Transport rutier de marfă/persoane
LA FERMA COT SRL, ARDUSAT
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Dosare în instanță

18
Dosare în care firma apare ca parte
18
Ca pârât
4
Ca creditor
3
Ca debitor
3
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-07-081767/206/2026Judecătoria Campulungmoldovenesccerere de valoare redusăFondPârât
2026-06-089133/182/2026Judecătoria Baiamarecerere de valoare redusăFondPârât
2026-05-182370/251/2026Judecătoria Luduscerere de valoare redusăFondPârât
2025-12-0235453/3/2019/a14Curtea De Apel Bucurestiordonanţă preşedinţialăApelIntimat Creditor
2025-11-2635453/3/2019/a15Tribunalul Bucuresticontestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar impotrFondCreditor
2025-09-15816/182/2025Tribunalul Maramurescerere de valoare redusă E-MAILApelApelant Reclamant
2025-01-28816/182/2025Judecătoria Baiamarecerere de valoare redusă E-MAILFondReclamant
2025-01-17490/182/2025Judecătoria Baiamarevalidare poprireFondTerţ poprit
2024-12-0918177/296/2024Judecătoria Satumarevalidare poprireFondTerţ poprit
2024-11-1917185/182/2024Judecătoria Baiamareîncuviinţarea executării siliteFondDebitor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
MEZELCO MEAT S.R.L.42304935în funcțiune
SELECT FERM SRL26347730în procedură

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 3 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 3 active, cifră de afaceri cumulată 99,19 mil lei, 44 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă · Maramureș

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

13

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 13 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-08-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
LA FERMA COŢ SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →