identitate. Intră în cont Pro
9 ANI PE PIAȚĂ

SOLUTION VON HERMANNSTADT SRL

CAEN 4650 — Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
CUI 36978657J2017000083320Plătitor TVA din 2017Verificat ANAF 15.10.2026ActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2017 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
9,41mil lei
▲ 22,0% vs. 2024
Profit net · 2025
765mii lei
▲ 24,5% vs. 2024
Salariați
8
▼ 11,1% vs. 2024
Contracte publice
5
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, SOLUTION VON HERMANNSTADT SRL a raportat o cifră de afaceri de 9.411.230 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 22,0%. Rezultatul net a fost un profit de 765.380 lei. Datoriile totale au crescut cu 106,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 8.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
36978657
Nr. Reg. Comerțului
J2017000083320 · EUID ROONRC.J2017000083320
Cod CAEN
4650 — Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2017-02-03 (9 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-15 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 mN12345678
  1. MCM GROUP DISTRIBUTION S.R.L. · 23 m · CAEN 4649
  2. AGRO TRIO INVEST SRL · 36 m · CAEN 111 · +1 firme la aceeași adresă
  3. TRANSVALAHIA SRL · 70 m · CAEN 4941
  4. FUNCTIONAL TRAINING NUTRITIONAL BALANCE S.R.L. · 77 m · CAEN 9313 · +3 firme la aceeași adresă
  5. CMD CONNECT S.R.L. · 79 m · CAEN 6210
  6. SECURITY 53 QUANTUM S.R.L. · 98 m · CAEN 6210
  7. HIFI ARENA INC. S.R.L. · 106 m · CAEN 9329
  8. GREEN HYDROGEN CONSULTING S.R.L. · 113 m · CAEN 7112

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

9 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 20259,41 mil lei▲ 22,0% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
2,35 mil4,71 mil7,06 mil9,41 mil2023 · cifră de afaceri: 8.614.404 lei2023 · profit net: 682.665 lei20232024 · cifră de afaceri: 7.715.257 lei2024 · profit net: 614.630 lei20242025 · cifră de afaceri: 9.411.230 lei9,41 mil2025 · profit net: 765.380 lei2025
Salariați
8▼ 11,1%
20232025
Datorii totale
2,61 mil lei▲ 106,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 4650 · 1.065 firme · mai sus decât 79% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Sibiu · mai sus decât 96% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
8,1% marjă · mai sus decât 52% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
8,1%
Creștere CA an/an
+22,0%
CA / salariat
1.176.404 lei
Datorii / active
71%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
70,7%
Creștere medie anuală (2017–2025)
+27,8%/an
Grad de îndatorare
71%
Angajați, în timp
7 → 8 (2021–2025, +14%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20259.411.230+22,0%765.380+24,5%8,1%2.607.6813.660.8131.082.1638
20247.715.257−10,4%614.630−10,0%8,0%1.264.3932.302.7571.082.3399
20238.614.404682.6657,9%1.197.8942.030.014867.7118
Încă 6 ani de istoric (2017–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-15.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

5

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
5
Valoare totală
55.937 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Ca creditor
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2019-12-051121/1285/2019Tribunalul Comercialclujcererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)FondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații · Sibiu

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-06-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SOLUTION VON HERMANNSTADT SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →