identitate. Intră în cont Pro
9 ANI PE PIAȚĂ

PERA PRIME SRL

CAEN 4110 — Dezvoltare (promovare) imobiliară
CUI 37204867J40/3286/2017Plătitor TVA din 2017Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20192025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
839mii lei
▼ 77,8% vs. 2024
Profit net · 2025
251mii lei
▲ 335,0% vs. 2024
Salariați
1
▼ 83,3% vs. 2024
Vechime
9ani
din 2017
În anul 2025, PERA PRIME SRL a raportat o cifră de afaceri de 839.175 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 77,8%. Rezultatul net a fost un profit de 251.328 lei. Datoriile totale au scăzut cu 39,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
37204867
Nr. Reg. Comerțului
J40/3286/2017 · EUID ROONRC.J40/3286/2017
Cod CAEN
4110 — Dezvoltare (promovare) imobiliară
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuie actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 6812. Detalii
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2017-03-14 (9 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 2 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR. PĂSTORULUI, NR.4, CAMERA 2, BL.4BIS, SC.A, ET.3, AP.15
Cod poștal
20349
Telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-15 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

9 ani
Cifra de afaceri (2025)
839.175 lei
▼ 77,8%
Profit net
251.328 lei
▲ 335,0%
Datorii
2.361.431 lei
▼ 39,6%
Salariați
1
▼ -5
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 4.245.978 lei2024: 3.781.605 lei2025: 839.175 lei839 mii20232025
Evoluția profitului net
2023: 1.394.601 lei2024: -106.961 lei2025: 251.328 lei251 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 52024: 62025: 1120232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
29,9%
Creștere CA an/an
-77,8%
CA / salariat
839.175 lei
Datorii / active
48%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
9,9%
Creștere medie anuală (2019–2025)
-3,6%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025839.175 lei251.328 lei2.361.431 lei4.888.182 lei2.526.883 lei1
20243.781.605 lei-106.961 lei3.912.863 lei6.780.765 lei2.868.728 lei6
20234.245.978 lei1.394.601 lei4.209.229 lei7.741.444 lei3.532.215 lei5
🔒 Încă 6 ani de istoric (2017–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-15.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

3 firme afiliate

FirmăCUIStare
PERA NEST S.R.L.43078305în funcțiune
PERA PARTNERS S.R.L.52490770în funcțiune
PERA VLM CONSTRUCT EXPERT S.R.L.50479865în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Dezvoltare (promovare) imobiliară · Municipiul București

TL
THE LODGE S.R.L.
CUI 51064971 · Sector 2 Mun. Bucureşti
AD
ALTUM DEVELOPMENTS CONCEPT S.R.L.
CUI 51052470 · Sector 2 Mun. Bucureşti
LJ
LCPPR JV ALPHA S.R.L.
CUI 50988966 · Sector 2 Mun. Bucureşti
BP
BUILD21 PROJECT I S.R.L.
CUI 50943093 · Sector 2 Mun. Bucureşti
AR
ARTY REAL ESTATE S.R.L.
CUI 50843000 · Sector 2 Mun. Bucureşti
NI
NEPTUN IMOBILIARE S.R.L.
CUI 50541339 · Sector 2 Mun. Bucureşti

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2021-02-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
PERA PRIME SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →