identitate. Intră în cont Pro
9 ANI PE PIAȚĂ

DC PAPER LOG SRL

CAEN 4676 — Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
CUI 37513838J40/5208/2024Plătitor TVA din 2022Verificat ANAF 30.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2021 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
757mii lei
▼ 15,9% vs. 2024
Profit net · 2025
119mii lei
▲ 12,4% vs. 2024
Salariați
—
Vechime
9ani
din 2017
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

DC PAPER LOG SRL (CUI 37513838, nr. J40/5208/2024) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2017. Activitatea principală: comerț cu ridicata al altor produse intermediare (CAEN 4676). Este plătitoare de TVA din 2022. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 757 mii lei. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 30.10.2026.

În anul 2025, DC PAPER LOG SRL a raportat o cifră de afaceri de 757.185 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 15,9%. Rezultatul net a fost un profit de 119.151 lei. Datoriile totale au scăzut cu 18,5% față de anul anterior.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
37513838
Nr. Reg. Comerțului
J40/5208/2024 · EUID ROONRC.J40/5208/2024
Cod CAEN
4676 — Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuia actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 4686. Detalii
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2017-05-08 (9 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 6 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, STR. RĂSĂRITULUI · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
61206
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-30 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 2 firme.

100 mN12345678
  1. OFFICE GEAR DEPOT AG S.R.L. · 32 m · CAEN 4649 · +2 firme la aceeași adresă
  2. VERTMAN SOLUTIONS S.R.L. · 43 m · CAEN 4299
  3. RANEVO SOLUTIONS S.R.L. · 48 m · CAEN 6220
  4. MERITĂ CITIT SRL · 63 m · CAEN 7020
  5. CARDIO CARE SOLUTIONS 2025 S.R.L. · 67 m · CAEN 8622
  6. MIVI BEAUTY STYLE S.R.L. · 73 m · CAEN 9621
  7. BM CARS CONSULTING SRL · 77 m · CAEN 4619 · +7 firme la aceeași adresă
  8. HELBIZ S.R.L. · 79 m · CAEN 4933

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

9 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025757 mii lei▼ 15,9% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
225 mii450 mii675 mii900 mii2023 · cifră de afaceri: 330.741 lei2023 · profit net: 57.447 lei20232024 · cifră de afaceri: 899.934 lei2024 · profit net: 106.013 lei20242025 · cifră de afaceri: 757.185 lei757 mii2025 · profit net: 119.151 lei2025
Salariați
—
Datorii totale
175 mii lei▼ 18,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4676 · 92 firme · mai sus decât 62% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Municipiul București · mai sus decât 73% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
15,7% marjă · mai sus decât 74% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
15,7%
Creștere CA an/an
-15,9%
Datorii / active
37%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
39,9%
Creștere medie anuală (2021–2025)
+424,6%/an
Grad de îndatorare
37%

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025757.185−15,9%119.151+12,4%15,7%174.989471.268298.313—
2024899.934+172%106.013+84,5%11,8%214.590393.752179.162—
2023330.74157.44717,4%111.086183.99573.149—
Încă 6 ani de istoric (2017–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-30.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

3
Dosare în care firma apare ca parte
3
Ca creditor
2
Ca reclamant
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2025-10-275394/118/2025Tribunalul Constantadeschiderea procedurii la cererea creditoruluiFondCreditor
2025-09-1829164/212/2025Judecătoria ConstantaCerere în anulare ordonanţa de plata ÎNCETARE ACŢIUNE JUDICIARĂFondReclamant
2025-06-2619095/212/2025Judecătoria Constantaordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
C&C PAPER PRODUCTION S.R.L.54310337în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 757 mii lei. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

13

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 13 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: înregistrare, în instantaneul ONRC din 2024-04-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre DC PAPER LOG SRL

Este DC PAPER LOG SRL o firmă activă?

Da. DC PAPER LOG SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 30.10.2026).

Este DC PAPER LOG SRL plătitoare de TVA?

Da, DC PAPER LOG SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.01.2022 (verificare ANAF din 30.10.2026). Codul de TVA este RO37513838.

Ce cifră de afaceri are DC PAPER LOG SRL?

În 2025, DC PAPER LOG SRL a avut o cifră de afaceri de 757.185 lei, în scădere cu 15,9% față de 2024, și un profit net de 119.151 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Este DC PAPER LOG SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care DC PAPER LOG SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 26.09.2026.

Are DC PAPER LOG SRL procese în instanță?

Da, DC PAPER LOG SRL apare în 3 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are DC PAPER LOG SRL datorii la ANAF?

DC PAPER LOG SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul DC PAPER LOG SRL?

Sediul social declarat al DC PAPER LOG SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, STR. RĂSĂRITULUI.

Ce activitate are DC PAPER LOG SRL?

Activitatea principală declarată a DC PAPER LOG SRL este „Comerț cu ridicata al altor produse intermediare” (cod CAEN 4676).

Când a fost înființată DC PAPER LOG SRL?

DC PAPER LOG SRL a fost înregistrată pe 08.05.2017, cu numărul de ordine în registrul comerțului J40/5208/2024.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
DC PAPER LOG SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala