identitate. Intră în cont Pro
9 ANI PE PIAȚĂ

PRODAL PATISERIE SRL

CAEN 1071 — Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
CUI 37641691J04/845/2017Neplătitor TVAVerificat ANAF 15.10.2026ActivăPunct alimentar înregistrat DSVSA
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2019 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
262mii lei
▲ 117,0% vs. 2024
Profit net · 2025
−5.745lei
▲ 89,4% vs. 2024
Salariați
2
— constant
Vechime
9ani
din 2017
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, PRODAL PATISERIE SRL a raportat o cifră de afaceri de 262.328 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 117,0%. Rezultatul net a fost o pierdere de 5.745 lei. Datoriile totale au scăzut cu 3,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (329.372 lei) depășesc activele totale (320.281 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-63.677 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-5.745 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
37641691
Nr. Reg. Comerțului
J04/845/2017 · EUID ROONRC.J04/845/2017
Cod CAEN
1071 — Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2017-05-24 (9 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
BACĂU
Localitate
Mun. Bacău
Adresă
JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. SIRETULUI · 4 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
600380
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-15 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

2 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 73 firme.

100 m250 m500 mN12
  1. KARBEL COM SRL · 372 m · CAEN 4941
  2. APUSIM SPEDITION S.R.L. · 749 m · CAEN 4941 · +30 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

8 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025262 mii lei▲ 117,0% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
66 mii131 mii197 mii262 mii2023 · cifră de afaceri: 159.735 lei2023 · profit net: 32.093 lei20232024 · cifră de afaceri: 120.904 lei2024 · profit net: -54.425 lei20242025 · cifră de afaceri: 262.328 lei262 mii2025 · profit net: -5.745 lei2025
Salariați
2
20232025
Datorii totale
329 mii lei▼ 3,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 1071 · 5.744 firme · mai sus decât 41% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Bacău · mai sus decât 54% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
-2,2% marjă · mai sus decât 37% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-2,2%
Creștere CA an/an
+117,0%
CA / salariat
131.164 lei
Datorii / active
103%
Creștere medie anuală (2019–2025)
+24,6%/an
Grad de îndatorare
103%
Angajați, în timp
1 → 2 (2021–2025, +100%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025262.328+117%-5.745-2,2%329.372320.281-63.6772
2024120.904−24,3%-54.425−270%-45,0%339.469347.806-55.0102
2023159.73532.09320,1%9.32595.06353.8042
Încă 5 ani de istoric (2017–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-15.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Cofetărie / brutărie înregistrată DSVSA
BACAU, STR. SIRETULUI, NR.7
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
—valabil—DSVSA județene (ANSVSA)
lista din 16.10.2026
Puncte de activitate verificate · 1

Adresele unde funcționează efectiv, după registre oficiale: DSVSA (unități alimentare înregistrate), casele de asigurări de sănătate (contracte) și rețeaua școlară a Ministerului Educației — nu sediul social.

Cofetărie / brutărie 1

  • BACAU, STR. SIRETULUI, NR.7

Dosare în instanță

3
Dosare în care firma apare ca parte
3
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2025-10-2020458/180/2024Tribunalul Bacauanulare proces verbal de contravenţieApelIntimat
2024-11-1220458/180/2024Judecătoria Bacauplângere contravenţională PBCW NR. 334428/13.10.2024FondPetent
2022-11-2516042/180/2022Judecătoria Bacauvalidare poprireFondTerţ poprit

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

3

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie · Bacău

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

6

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 6 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2021-02-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
PRODAL PATISERIE SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →