identitate. Intră în cont Pro
9 ANI PE PIAȚĂ

IMAFLUX DESIGN SRL

CAEN 6210 — Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
CUI 38218844J2017015812405Plătitor TVA din 2023TVA la încasareVerificat ANAF 07.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2018 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
781mii lei
▼ 8,3% vs. 2024
Profit net · 2025
635mii lei
▼ 10,2% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Contracte publice
5
SEAP · activ 2021
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

IMAFLUX DESIGN SRL (CUI 38218844, nr. J2017015812405) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2017. Activitatea principală: activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210). Este plătitoare de TVA din 2023. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 781 mii lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 07.11.2026.

În anul 2025, IMAFLUX DESIGN SRL a raportat o cifră de afaceri de 781.304 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 8,3%. Rezultatul net a fost un profit de 634.958 lei. Datoriile totale au crescut cu 2.025,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
38218844
Nr. Reg. Comerțului
J2017015812405 · EUID ROONRC.J2017015812405
Cod CAEN
6210 — Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2017-09-14 (9 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR PISONI INGINER
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-07 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 3 firme.

100 mN12345678
  1. AXXI DETERGENŢI S.R.L. · 22 m · CAEN 2041 · +2 firme la aceeași adresă
  2. PERFECT IMAGE GLOBAL S.R.L. · 24 m · CAEN 8219
  3. ARTFIL DESIGN SRL · 26 m · CAEN 7440 · +2 firme la aceeași adresă
  4. DYTRAS ROMANIA S.R.L. · 39 m · CAEN 4221
  5. WELLGYN S.R.L. · 45 m · CAEN 8622
  6. J & V MULTI GROUP SRL · 48 m · CAEN 9319
  7. MARGAU 2000 SRL · 53 m · CAEN 6820
  8. GLOBAL BUSINESS GROUP ACCOUNTING SRL · 58 m · CAEN 6920 · +24 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

8 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025781 mii lei▼ 8,3% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
213 mii426 mii639 mii852 mii2023 · cifră de afaceri: 656.603 lei2023 · profit net: 592.675 lei20232024 · cifră de afaceri: 852.470 lei2024 · profit net: 707.022 lei20242025 · cifră de afaceri: 781.304 lei781 mii2025 · profit net: 634.958 lei2025
Salariați
1
20232025
Datorii totale
456 mii lei▲ 2.025,9%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 6210 · 16.510 firme · mai sus decât 82% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Municipiul București · mai sus decât 73% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
81,3% marjă · mai sus decât 87% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
81,3%
Creștere CA an/an
-8,3%
CA / salariat
781.304 lei
Datorii / active
42%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100,0%
Creștere medie anuală (2018–2025)
+60,1%/an
Grad de îndatorare
42%

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025781.304−8,3%634.958−10,2%81,3%456.2251.094.109635.1981
2024852.470+29,8%707.022+19,3%82,9%21.460733.327707.2621
2023656.603592.67590,3%10.701619.659609.2091
Încă 5 ani de istoric (2018–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-07.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

5

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
5
Valoare totală
66.930 lei
Ultimul an
2021

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Cine deține firma

Firma a declarat în registrul internațional LEI că este controlată de persoane fizice, nu de o altă firmă. Numele lor nu sunt publice.

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Sursa: GLEIF, registrul internațional al codurilor LEI (date deschise CC0), citit la 01.11.2026. Asociații persoane fizice nu sunt publicați într-o sursă deschisă și nu apar aici.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-09-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

2

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-09-09AdresăMUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. PISONI INGINER, NR.13, DEMISOL, CAMERA DE DEPOZITARE (SUPRAFATA DE 7,4 MP)MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR PISONI INGINER, NR.13, DEMISOL. CAMERA DE DEPOZITARE (SUPRAFATA DE 7.4 MP)
2026-09-09Cod CAEN74106210

Întrebări despre IMAFLUX DESIGN SRL

Este IMAFLUX DESIGN SRL o firmă activă?

Da. IMAFLUX DESIGN SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 07.11.2026).

Este IMAFLUX DESIGN SRL plătitoare de TVA?

Da, IMAFLUX DESIGN SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.08.2023 și aplică sistemul TVA la încasare (verificare ANAF din 07.11.2026). Codul de TVA este RO38218844.

Ce cifră de afaceri are IMAFLUX DESIGN SRL?

În 2025, IMAFLUX DESIGN SRL a avut o cifră de afaceri de 781.304 lei, în scădere cu 8,3% față de 2024, și un profit net de 634.958 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are IMAFLUX DESIGN SRL?

În 2025, IMAFLUX DESIGN SRL a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este IMAFLUX DESIGN SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care IMAFLUX DESIGN SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 26.09.2026.

Are IMAFLUX DESIGN SRL datorii la ANAF?

IMAFLUX DESIGN SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul IMAFLUX DESIGN SRL?

Sediul social declarat al IMAFLUX DESIGN SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR PISONI INGINER.

Ce activitate are IMAFLUX DESIGN SRL?

Activitatea principală declarată a IMAFLUX DESIGN SRL este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6210).

Când a fost înființată IMAFLUX DESIGN SRL?

IMAFLUX DESIGN SRL a fost înregistrată pe 14.09.2017, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2017015812405.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
IMAFLUX DESIGN SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala