identitate. Intră în cont Pro
9 ANI PE PIAȚĂ

WPM CONSTRUCTION & CONSULTING SRL

CAEN 4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 38335003J40/17219/2017Neplătitor TVAVerificat ANAF 01.11.2026Inactiv fiscal
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Cifră de afaceri · 2019
291mii €
▲ 3.538,9% vs. 2018
Profit net · 2019
73mii €
▲ 1.687,8% vs. 2018
Salariați
1
— constant
Vechime
9ani
din 2017
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

WPM CONSTRUCTION & CONSULTING SRL (CUI 38335003, nr. J40/17219/2017) este o societate cu răspundere limitată (SRL) inactivă fiscal din București, înființată în 2017. Activitatea principală: lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120). Nu este plătitoare de TVA. În 2019 a raportat o cifră de afaceri de 1,38 mil lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 01.11.2026.

În anul 2019, WPM CONSTRUCTION & CONSULTING SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.382.889 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 3.610,8%. Rezultatul net a fost un profit de 346.200 lei. Datoriile totale au crescut cu 39.838,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
Semnale de risc ridicat
  • Restanțe la ANAF — Pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la 30.06.2026: 445.013 lei (Insolvabil).
  • Inactivă fiscal — Declarată inactivă fiscal de ANAF — atenție la tranzacții (fără drept de deducere TVA).
  • Fără bilanț depus 5 ani — Nu apare cu situații financiare depuse la ANAF pe ultimii 5 ani (niciun bilanț depus). De regulă înseamnă că firma nu mai are activitate sau nu-și respectă obligațiile de raportare.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
38335003
Nr. Reg. Comerțului
J40/17219/2017 · EUID ROONRC.J40/17219/2017
Cod CAEN
4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuia actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 4100, 4399, 9130. Detalii
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2017-10-10 (9 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton si strain

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 2 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, ŞOS. COLENTINA
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
21171
Contact declarat
71 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-01 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 29 firme.

100 mN12345678
  1. LA PAPA HAP SRL · 16 m · CAEN 4711 · +3 firme la aceeași adresă
  2. IULIANA TRADING COM S.R.L. · 33 m · CAEN 4642 · +3 firme la aceeași adresă
  3. HIMALAYAN TASTE RESTAURANT S.R.L. · 44 m · CAEN 5611
  4. ECO AQUA DESIGN SRL · 54 m · CAEN 7112
  5. KUHN ACTE AUTO IMPEX SERVICE S.R.L. · 61 m · CAEN 8219 · +1 firme la aceeași adresă
  6. RAV TOOLS SRL · 64 m · CAEN 4662
  7. SP-3P-IMPORT EXPORT S.R.L. · 66 m · CAEN 5231 · +2 firme la aceeași adresă
  8. BENVENIDO A LA SILVIO CHIC SRL · 67 m · CAEN 4711 · +3 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

3 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2019291 mii €▲ 3.538,9% față de 2018
Cifră de afaceriProfit net
73 mii146 mii219 mii291 mii2017 · profit net: -195 €20172018 · cifră de afaceri: 8.008 €2018 · profit net: 4.081 €20182019 · cifră de afaceri: 291.417 €291 mii2019 · profit net: 72.955 €2019
Salariați
1
20172019
Datorii totale
77 mii €▲ 39.065,1%
20172019

Indicatori 2019

Marjă netă
25,0%
Creștere CA an/an
+3.538,9%
CA / salariat
291.417 €
Datorii / active
30%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
95,0%

Bilanț pe ani sume în euro

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2019291.417+999%72.955+999%25,0%76.672252.64676.8111
20188.0084.08151,0%1963.9033.9321
2017—-195—852472-1510

Sume convertite în euro la cursul mediu anual BNR al fiecărui an (de exemplu 2019: 1 € = 4,7454 lei); original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2017–2019). Ultima actualizare: 2026-11-01.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

11 firme afiliate

FirmăCUIStare
CĂLIN IMPORT EXPORT S.R.L.51647444în funcțiune
CONSULTING ACORD BUSINESS S.R.L.49952047în funcțiune
ETHAN ONLINE S.R.L.48705103în funcțiune
GEO TAXI COMPANY SRL16980474în funcțiune
GRUP INTER TOOLS LOGISTIC S.R.L.48217617în funcțiune
LORIDEN COM IMPORT S.R.L.48028847în funcțiune
LUX BEYDAYI TURIZM SRL36192594în funcțiune
SIDERTOOLS S.R.L.47971930în funcțiune
SKY HIGH MEDICINALS S.R.L.47724085în funcțiune
SUBCARPAŢI GRILL S.R.L.39136289în funcțiune
TOTAL IMPULS INSTAL S.R.L.44142856în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 12 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 0 active, cifră de afaceri cumulată 2,62 mil lei, 8 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-04-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre WPM CONSTRUCTION & CONSULTING SRL

Este WPM CONSTRUCTION & CONSULTING SRL o firmă activă?

WPM CONSTRUCTION & CONSULTING SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF (verificare ANAF din 01.11.2026). O firmă inactivă fiscal nu poate deduce TVA-ul din facturi, iar partenerii ei nu pot deduce TVA-ul din facturile emise de ea.

Este WPM CONSTRUCTION & CONSULTING SRL plătitoare de TVA?

Nu, WPM CONSTRUCTION & CONSULTING SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 01.11.2026).

Ce cifră de afaceri are WPM CONSTRUCTION & CONSULTING SRL?

În 2019, WPM CONSTRUCTION & CONSULTING SRL a avut o cifră de afaceri de 1.382.889 lei, în creștere cu 3.610,8% față de 2018, și un profit net de 346.200 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are WPM CONSTRUCTION & CONSULTING SRL?

În 2019, WPM CONSTRUCTION & CONSULTING SRL a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este WPM CONSTRUCTION & CONSULTING SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care WPM CONSTRUCTION & CONSULTING SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 22.09.2026.

Are WPM CONSTRUCTION & CONSULTING SRL datorii la ANAF?

WPM CONSTRUCTION & CONSULTING SRL apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante, cu 445.013 lei (lista publicată pentru 30.06.2026).

Unde are sediul WPM CONSTRUCTION & CONSULTING SRL?

Sediul social declarat al WPM CONSTRUCTION & CONSULTING SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, ŞOS. COLENTINA.

Ce activitate are WPM CONSTRUCTION & CONSULTING SRL?

Activitatea principală declarată a WPM CONSTRUCTION & CONSULTING SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120).

Când a fost înființată WPM CONSTRUCTION & CONSULTING SRL?

WPM CONSTRUCTION & CONSULTING SRL a fost înregistrată pe 10.10.2017, cu numărul de ordine în registrul comerțului J40/17219/2017.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
WPM CONSTRUCTION & CONSULTING SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala