identitate. Intră în cont Pro
8 ANI PE PIAȚĂ

ARCAD INNOVATION S.R.L.

CAEN 2553 — Operațiuni de mecanică generală
CUI 39362049J2018001004033Plătitor TVA din 2020Verificat ANAF 27.10.2026RO e-FacturaActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2018 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
4,57mil lei
▲ 4,5% vs. 2024
Profit net · 2025
757mii lei
▼ 58,3% vs. 2024
Salariați
9
— constant
Contracte publice
63
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

ARCAD INNOVATION S.R.L. (CUI 39362049, nr. J2018001004033) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Mioveni, județul Argeș, înființată în 2018. Activitatea principală: operațiuni de mecanică generală (CAEN 2553). Este plătitoare de TVA din 2020. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4,57 mil lei și 9 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 27.10.2026.

În anul 2025, ARCAD INNOVATION S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 4.572.830 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 4,5%. Rezultatul net a fost un profit de 757.077 lei. Datoriile totale au crescut cu 559,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 9.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
39362049
Nr. Reg. Comerțului
J2018001004033 · EUID ROONRC.J2018001004033
Cod CAEN
2553 — Operațiuni de mecanică generală
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2018-05-17 (8 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Mioveni
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
ARGEŞ
Localitate
Orş. Mioveni
Adresă
JUD. ARGEŞ, ORŞ. MIOVENI, STR. LOGOFĂT STANCIU MIHOVEANU
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
115400
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-27 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 39 firme.

100 mN12345678
  1. ŢURLEA LIMITLESS FREEDOM S.R.L. · 31 m · CAEN 6831
  2. OANA SI ION STAR S.R.L. · 58 m · CAEN 1089 · +4 firme la aceeași adresă
  3. ASYAPRO S.R.L. · 73 m · CAEN 7112 · +1 firme la aceeași adresă
  4. CRAIU EXCLUSIV AUTO S.R.L. · 77 m · CAEN 4511
  5. IDEEA FRESCH S.R.L. · 83 m · CAEN 9601 · +4 firme la aceeași adresă
  6. ALLYS ADRIANA STYL SRL · 96 m · CAEN 5541 · +2 firme la aceeași adresă
  7. LA CORY FASHION S.R.L. · 100 m · CAEN 4771 · +2 firme la aceeași adresă
  8. INTEDISMIND CONCEPT S.R.L. · 105 m · CAEN 9622

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

8 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20254,57 mil lei▲ 4,5% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,14 mil2,29 mil3,43 mil4,57 mil2023 · cifră de afaceri: 2.870.695 lei2023 · profit net: 902.189 lei20232024 · cifră de afaceri: 4.375.579 lei2024 · profit net: 1.817.674 lei20242025 · cifră de afaceri: 4.572.830 lei4,57 mil2025 · profit net: 757.077 lei2025
Salariați
9
20232025
Datorii totale
3,91 mil lei▲ 559,9%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 2553 · 1.130 firme · mai sus decât 84% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Argeș · mai sus decât 93% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
16,6% marjă · mai sus decât 62% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
16,6%
Creștere CA an/an
+4,5%
CA / salariat
508.092 lei
Datorii / active
76%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
98,7%
Creștere medie anuală (2018–2025)
+130,3%/an
Lichiditate curentă
0,94
Grad de îndatorare
76%
Scor Z-Altman
1,74 (zonă gri)
Angajați, în timp
2 → 9 (2021–2025, +350%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20254.572.830+4,5%757.077−58,3%16,6%3.913.2735.131.415766.8039
20244.375.579+52,4%1.817.674+101%41,5%593.0162.400.4481.817.9149
20232.870.695902.18931,4%1.118.4662.741.2841.654.5977
Încă 5 ani de istoric (2018–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-27.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

63

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
10
Valoare totală
810.086 lei
Ultimul an
2024

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
53
Valoare totală
2.740.371 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Operațiuni de mecanică generală · Argeș

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2018 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2018 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-05-05.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

1

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-08-09Cod CAEN71122553

Întrebări despre ARCAD INNOVATION S.R.L.

Este ARCAD INNOVATION S.R.L. o firmă activă?

Da. ARCAD INNOVATION S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 27.10.2026).

Este ARCAD INNOVATION S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, ARCAD INNOVATION S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 01.10.2020 (verificare ANAF din 27.10.2026). Codul de TVA este RO39362049.

Ce cifră de afaceri are ARCAD INNOVATION S.R.L.?

În 2025, ARCAD INNOVATION S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 4.572.830 lei, în creștere cu 4,5% față de 2024, și un profit net de 757.077 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are ARCAD INNOVATION S.R.L.?

În 2025, ARCAD INNOVATION S.R.L. a raportat un număr mediu de 9 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este ARCAD INNOVATION S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care ARCAD INNOVATION S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 25.09.2026.

Are ARCAD INNOVATION S.R.L. datorii la ANAF?

ARCAD INNOVATION S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul ARCAD INNOVATION S.R.L.?

Sediul social declarat al ARCAD INNOVATION S.R.L. este în JUD. ARGEŞ, ORŞ. MIOVENI, STR. LOGOFĂT STANCIU MIHOVEANU.

Ce activitate are ARCAD INNOVATION S.R.L.?

Activitatea principală declarată a ARCAD INNOVATION S.R.L. este „Operațiuni de mecanică generală” (cod CAEN 2553).

Când a fost înființată ARCAD INNOVATION S.R.L.?

ARCAD INNOVATION S.R.L. a fost înregistrată pe 17.05.2018, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2018001004033.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ARCAD INNOVATION S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala