identitate. Intră în cont Pro
8 ANI PE PIAȚĂ

VINCI SOLUTIONS S.R.L.

CAEN 4617 — Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
CUI 39678212J2018010802400Plătitor TVA din 2018Verificat ANAF 02.11.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2018 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
3,81mil lei
▲ 18,4% vs. 2024
Profit net · 2025
182mii lei
▼ 39,6% vs. 2024
Salariați
—
Vechime
8ani
din 2018
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

VINCI SOLUTIONS S.R.L. (CUI 39678212, nr. J2018010802400) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2018. Activitatea principală: intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4617). Este plătitoare de TVA din 2018. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3,81 mil lei. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 02.11.2026.

În anul 2025, VINCI SOLUTIONS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 3.807.547 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 18,4%. Rezultatul net a fost un profit de 182.058 lei. Datoriile totale au crescut cu 42,5% față de anul anterior.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
39678212
Nr. Reg. Comerțului
J2018010802400 · EUID ROONRC.J2018010802400
Cod CAEN
4617 — Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2018-07-27 (8 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 2 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR ARDELENI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
20674
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-02 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 3 firme.

100 mN12345678
  1. ENVIRONMENT MACHINES INVESTMENT - EMI S.R.L. · 18 m · CAEN 4690
  2. LALIC COMEX S.R.L. · 24 m · CAEN 4641 · +1 firme la aceeași adresă
  3. LAIAL TRADING CO S.R.L. · 26 m · CAEN 4612
  4. ARHITON DESIGN SRL · 30 m · CAEN 7420
  5. C.L.C. SERVICII ROMANIA S.R.L. · 41 m · CAEN 4642 · +3 firme la aceeași adresă
  6. REAL DREAM TRADING SRL · 42 m · CAEN 7311 · +8 firme la aceeași adresă
  7. DEPCO-INVEST SRL · 50 m · +3 firme la aceeași adresă
  8. ACCORDS INTERNATIONAL TRADE S.R.L. · 51 m · CAEN 4711 · +2 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

8 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20253,81 mil lei▲ 18,4% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
952 mii1,90 mil2,86 mil3,81 mil2023 · cifră de afaceri: 3.009.760 lei2023 · profit net: 166.018 lei20232024 · cifră de afaceri: 3.215.711 lei2024 · profit net: 301.616 lei20242025 · cifră de afaceri: 3.807.547 lei3,81 mil2025 · profit net: 182.058 lei2025
Salariați
—
20232024
Datorii totale
1,62 mil lei▲ 42,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 4617 · 778 firme · mai sus decât 87% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Municipiul București · mai sus decât 90% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
4,8% marjă · mai sus decât 45% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
4,8%
Creștere CA an/an
+18,4%
Datorii / active
90%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
96,8%
Creștere medie anuală (2018–2025)
+136,1%/an
Grad de îndatorare
90%
Angajați, în timp
1 → 1 (2021–2024, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20253.807.547+18,4%182.058−39,6%4,8%1.615.1491.798.978188.058—
20243.215.711+6,8%301.616+81,7%9,4%1.133.5181.437.340307.6191
20233.009.760166.0185,5%512.180682.412172.0191
Încă 5 ani de istoric (2018–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-02.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Mărci înregistrate

1

Mărcile depuse pe numele firmei la OSIM, EUIPO sau WIPO, după registrul TMview.

Vinci Solutions OSIM 2019

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

11

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2018 încoace.

Registrul comerțului consemnează 11 modificări pentru această firmă din 2018 până azi. Cea mai recentă: sediu, în instantaneul ONRC din 2025-10-06.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre VINCI SOLUTIONS S.R.L.

Este VINCI SOLUTIONS S.R.L. o firmă activă?

Da. VINCI SOLUTIONS S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 02.11.2026).

Este VINCI SOLUTIONS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, VINCI SOLUTIONS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 14.09.2018 (verificare ANAF din 02.11.2026). Codul de TVA este RO39678212.

Ce cifră de afaceri are VINCI SOLUTIONS S.R.L.?

În 2025, VINCI SOLUTIONS S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 3.807.547 lei, în creștere cu 18,4% față de 2024, și un profit net de 182.058 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Este VINCI SOLUTIONS S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care VINCI SOLUTIONS S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 21.09.2026.

Are VINCI SOLUTIONS S.R.L. datorii la ANAF?

VINCI SOLUTIONS S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul VINCI SOLUTIONS S.R.L.?

Sediul social declarat al VINCI SOLUTIONS S.R.L. este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR ARDELENI.

Ce activitate are VINCI SOLUTIONS S.R.L.?

Activitatea principală declarată a VINCI SOLUTIONS S.R.L. este „Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4617).

Când a fost înființată VINCI SOLUTIONS S.R.L.?

VINCI SOLUTIONS S.R.L. a fost înregistrată pe 27.07.2018, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2018010802400.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
VINCI SOLUTIONS S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala