identitate. Intră în cont Pro
8 ANI PE PIAȚĂ

ALIVE ENERGY S.R.L.

CAEN 3511 — Producția de energie electrică
CUI 39837814J40/12741/2018Plătitor TVA din 2019Verificat ANAF 26.10.2026ActivăLicență ANRE
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2018 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
108mii €
▼ 17,7% vs. 2024
Profit net · 2025
2,98mil €
▲ 752,4% vs. 2024
Salariați
—
Vechime
8ani
din 2018
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

ALIVE ENERGY S.R.L. (CUI 39837814, nr. J40/12741/2018) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2018. Activitatea principală: producția de energie electrică (CAEN 3511). Este plătitoare de TVA din 2019. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 544 mii lei. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 26.10.2026.

În anul 2025, ALIVE ENERGY S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 543.655 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 16,6%. Rezultatul net a fost un profit de 15.038.631 lei. Datoriile totale au scăzut cu 12,6% față de anul anterior.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
39837814
Nr. Reg. Comerțului
J40/12741/2018 · EUID ROONRC.J40/12741/2018
Cod CAEN
3511 — Producția de energie electrică
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2018-09-06 (8 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 4 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, STR. MUZELOR
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
40191
Contact declarat
29 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-26 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 86 firme.

100 mN12345678
  1. Lucilla International SRL · 14 m · CAEN 6820 · +15 firme la aceeași adresă
  2. ANTICHITĂŢI DE FAMILIE SRL · 25 m · CAEN 4712
  3. SOFT DREAMS SRL · 28 m · CAEN 6210
  4. ELRO METAL DINAMIC SRL · 37 m · CAEN 4672
  5. GRUP MEDIA DIGITAL SRL · 39 m · CAEN 6820 · +3 firme la aceeași adresă
  6. VICTOR CARS SPA SRL · 48 m · CAEN 4520
  7. METALBEB NET EXPERT SRL · 53 m · CAEN 4677
  8. METAL PREST LUC S.R.L. · 55 m · CAEN 4618 · +1 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

8 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025108 mii €▼ 17,7% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
746 mii1,49 mil2,24 mil2,98 mil2023 · cifră de afaceri: 135.803 €2023 · profit net: 1.639.965 €20232024 · cifră de afaceri: 131.010 €2024 · profit net: 349.856 €20242025 · cifră de afaceri: 107.802 €108 mii2025 · profit net: 2.982.021 €2025
Salariați
—
20232024
Datorii totale
18,78 mil €▼ 13,8%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 3511 · 387 firme · mai sus decât 69% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Municipiul București · mai sus decât 68% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 10%
2.766,2% marjă · mai sus decât 100% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
2.766,2%
Creștere CA an/an
-17,7%
Datorii / active
73%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
42,7%
Creștere medie anuală (2018–2025)
-9,4%/an
Grad de îndatorare
73%
Angajați, în timp
1 → 1 (2021–2024, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în euro

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025107.802−17,7%2.982.021+752%—18.784.29225.761.3186.983.685—
2024131.010−3,5%349.856−78,7%267,0%21.782.02725.831.5804.056.7671
2023135.8031.639.965—23.356.28127.087.0453.728.0443
Încă 5 ani de istoric (2018–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume convertite în euro la cursul mediu anual BNR al fiecărui an (de exemplu 2025: 1 € = 5,0431 lei); original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-26.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

3

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Licență/autorizație energie electrică
Producere
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
2252retrasa—ANRE
lista din 04.10.2026
Licență/autorizație energie electrică
Producere
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
2266valabil—ANRE
lista din 04.10.2026
Licență/autorizație energie electrică
Furnizare
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
2328valabil—ANRE
lista din 04.10.2026

Dosare în instanță

3
Dosare în care firma apare ca parte
3
Ca reclamant
3
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-06-2626176/3/2026Tribunalul BucurestipretenţiiFondReclamant
2026-06-027204/2/2023*Curtea De Apel Bucurestiobligaţia de a faceFondIntimat Reclamant
2023-10-307204/2/2023Curtea De Apel Bucurestiobligaţia de a faceFondReclamant

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

16 firme afiliate

FirmăCUIStare
ALIVE ENERGO POWER S.R.L.48784654în funcțiune
ALIVE PROPERTY SRL37673898în funcțiune
ALIVE RENEWABLES S.R.L.42454169în funcțiune
ALIVE SOLAR POWER S.R.L.48737687în funcțiune
ALIVE STORAGE 9 S.R.L.48018460în funcțiune
BILRO SUNNY S.R.L.40691410în funcțiune
CATALAN ELECTRIC SRL25544555în funcțiune
ECO TRADING ENERGY SRL28020342în funcțiune
ELITE AVIATION S.R.L.43257408în funcțiune
GALICSUD S.R.L.32407577în funcțiune
GAMA ENERGOTOTAL SRL29426005în funcțiune
GREEN POWER ENERGY MARKET SRL29055314în funcțiune
IONO ENERGY SRL26076606în funcțiune
Q SOLAR ONE SRL26315207în funcțiune
RC DEVELOPMENT SEDUM RO SRL30344766în funcțiune
SPINE GREEN FV SRL30808971în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Producția de energie electrică · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

8

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2018 încoace.

Registrul comerțului consemnează 8 modificări pentru această firmă din 2018 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-10-19.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre ALIVE ENERGY S.R.L.

Este ALIVE ENERGY S.R.L. o firmă activă?

Da. ALIVE ENERGY S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 26.10.2026).

Este ALIVE ENERGY S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, ALIVE ENERGY S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 01.02.2019 (verificare ANAF din 26.10.2026). Codul de TVA este RO39837814.

Ce cifră de afaceri are ALIVE ENERGY S.R.L.?

În 2025, ALIVE ENERGY S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 543.655 lei, în scădere cu 16,6% față de 2024, și un profit net de 15.038.631 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Este ALIVE ENERGY S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care ALIVE ENERGY S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 27.09.2026.

Are ALIVE ENERGY S.R.L. procese în instanță?

Da, ALIVE ENERGY S.R.L. apare în 3 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are ALIVE ENERGY S.R.L. datorii la ANAF?

ALIVE ENERGY S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul ALIVE ENERGY S.R.L.?

Sediul social declarat al ALIVE ENERGY S.R.L. este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, STR. MUZELOR.

Ce activitate are ALIVE ENERGY S.R.L.?

Activitatea principală declarată a ALIVE ENERGY S.R.L. este „Producția de energie electrică” (cod CAEN 3511).

Când a fost înființată ALIVE ENERGY S.R.L.?

ALIVE ENERGY S.R.L. a fost înregistrată pe 06.09.2018, cu numărul de ordine în registrul comerțului J40/12741/2018.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ALIVE ENERGY S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala